Denní menu, 1.11.2019: Plíškovou uspěla v souboji s Halepovou, Veselý je v semifinále

Karolína Plíšková si zahraje potřetí v řadě na Turnaji mistryň v semifinále! Česká tenisová jednička udolala Rumunku Halepovou a v sobotním semifinále vyzve Australanku Bartyovou. Jiří Veselý uspěl na challengeru v německém Eckentalu a počtvrté v této sezoně postoupil do semifinále. Na stejném místě hrál i Roman Jebavý, který pokračuje v cestě za obhajobu titulu a postoupil do finále.

10:00

ČTVEŘICE ČECHŮ POSTUPUJE V OPAVĚ DO SEMIFINÁLE: Na turnaji Opava Indoor Open bude singlové semifinále v ryze českém podání! Postup mezi nejlepší čtyřku si v pátek zajistili David Poljak, Petr Nouza i zkušený Jaroslav Pospíšil. Poslední místenku v semifinále vybojoval Robin Staněk, který přetlačil krajana Michala Konečného. V odpoledních hodinách jsou na programu semifinálové boje v deblu.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

14:10

PLÍŠKOVÁ JE V ŠEN-ČENU V SEMIFINÁLE!: Karolína Plíšková si zahraje potřetí v řadě na Turnaji mistryň v semifinále! Česká tenisová jednička zvládla vítězně klíčovou bitvu s Rumunkou Simonou Halepovou, kterou porazila po setech 6:0, 2:6, 6:4 a zajistila si místo v sobotním semifinále. V boji o účast ve finále vyzve aktuální světovou jedničku Australanku Ashleigh Bartyovou.

17:10

VESELÝ SI ZAHRAJE POČTVRTÉ V TÉTO SEZONĚ V SEMIFINÁLE: Jiří Veselý (119.) si potřetí během měsíce zahraje semifinále challengeru. Šestadvacetiletý Čech ve čtvrtfinále Eckentalu porazil Botice Van De Zandschulpa (211.) 3:6, 6:3, 6:4, zásluhou čehož bude usilovat o první finále od loňského května. Veselý do zápasu nevstoupil dobře, hned ve druhém gemu si prohrál servis, ve zbytku sady si nevypracoval jediný brejkbol. Ve druhém setu prohrával 1:2 a byl na returnu, vydařil se mu však rebrejk a po úspěšné osmé hře při servisu Nizozemce obrátil stav sady ve svůj prospěch. V závěrečném dějství Veselý úřadoval na servisu, od začátku vyhrál čtrnáct fiftýnů v řadě. Jelikož uspěl ve třetí hře na returnu, postoupil mezi čtyři nejlepší hráče turnaje. – Jiří Veselý (119.) x Botic Van De Zandschulp (NED, 211.) – vzájemná bilance 0:0

Jebavý míří v Eckentalu za druhým titulem
Roman Jebavý si zahraje společně s Nizozemcem Arendsem v německém Eckentalu po dvou letech znovu o titul! Česko-nizozemská dvojice vyhrála ve vyrovnaném semifinálovém souboji nad párem Bemelmans, Masur, když zvítězila 6:4, 3:6 a 10:7. Jebavý zároveň prolomil semifinálové prokletí, když před branami finále skončil desetkrát po sobě. Elitní český deblista si zahraje o druhý letošní turnajový vavřín.

Čtrnáctiletá Nosková je v semifinále
Talentovaná Linda Nosková si zahraje premiérové semifinále na okruhu ITF! Čtrnáctiletá naděje českého tenisu uspěla na turnaji v portugalské Lousadě ve čtvrtfinálovém souboji, když porazila o dva roky starší Francouzku Aubane Drguetovou (1061.) po setech 3:6, 6:2 a 6:4. Její další soupeřkou bude Rumunka Roscaová.

Vrbenský si zahraje šesté letošní semifinále
Michael Vrbenský (438.) přidal na turnaji v turecké Antalyi třetí výhru a postupuje pošesté v této sezoně do semifinále! Nasazená jednička místního turnaje udolala v třísetové bitvě domácího Yanki Erela (1081.) po dvou a půl hodinách po setech 6:4, 3:6 a 6:4. Devatenáctiletý český tenista tak může navázat na tři týdny starý triumf právě z Antalyie a vybojovat čtvrtou letošní singlovou trofej.

Pantůčková skrečovala čtvrtfinále
Magdalena Pantůčková (627.) druhý singlový titul v řadě v turecké Antalyi nepřidá. Dvacetiletá tenistka musela skrečovat páteční čtvrtfinálový souboj s Ruskou Marií Tkačevovou (791.). Česká tenistka utkání vzdala za stavu 2:6 a 0:4 kvůli zdravotním problémům.

Turnaj mistryň, Šen-čen (ženy, CHN, 14 000 000 USD, tvrdý povrch, hala)
Fialová skupina
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (2.) – Simona Halepová (ROU, 5.) 6:0, 2:6, 6:4

Challenger Eckental (muži, GER, 46 600 EUR, koberec)
JIŘÍ VESELÝ (119.) [7] – Botic Van De Zandschulp (NED, 211.) 3:6, 6:3, 6:4

Arends (NED), JEBAVÝ [1] – Bemelmans, Masur (BEL/GER) 6:4, 3:6, 10:7

Opava Indoor Open 2019 (muži, CZE, 15 000 USD, koberec)
Mattia Bellucci (ITA, 1233.) – DAVID POLJAK (515.) [8] 6:7(3), 2:6
JAROSLAV POSPÍŠIL (730.) – Michal Dembek (POL, 630.) 4:6, 6:3, 6:4
PETR NOUZA (564.) – PETR MICHNEV (1411.) 7:6(6), 7:5
ROBIN STANĚK (769.) – MICHAL KONEČNÝ 6:4, 7:6(3)

KOPŘIVA, POSPÍŠIL [1] – MICHNEV, POLJAK 3:6, 7:5, 10:7
KRSTEV, STANĚK [4] – Lootsma (NED), NOUZA 2 [2] 6:3, 5:7, 7:10

Raiffeisen ITF Val Gardena, Ortisei (ženy, ITA, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Giovine, Marfutinovová (ITA/RUS) – HÁJKOVÁ, LABOUTKOVÁ 3:6, 6:3, 7:10

Lousada Indoor Open (ženy, POR, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
LINDA NOSKOVÁ (-) – Aubane Droguetová (FRA, 1061.) 3:6, 6:2, 6:4

GD Tennis Cup Series, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Maria Tkačevová (RUS, 791.) – MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (627.) [8] 6:2, 4:0 – skreč Pantůčková

GD Tennis Cup Series, Antalya (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
MICHAEL VRBENSKÝ (438.) [1] – Yanki Erel (TUR, 1081.) [WC] 6:4, 3:6, 6:4