Denní menu, 31.10.2019: Kvitová prohrála v Šen-čenu i potřetí. Veselý je ve čtvrtfinále

- Jan Havlovic, Marek Bartošík

Petra Kvitová nestačila ve čtvrtečním důležitém duelu na Australanku Ashleigh Bartyovou a s Turnajem mistryň se loučí již po skupinové fázi. V Šen-čenu dohrály také Krejčíková se Siniakovou. V německém Eckentalu postoupil bez ztráty setu do čtvrtfinále Jiří Veselý. Na stejném místě po velkém boji padl Zdeněk Kolář.

18:20

ŠEST ČECHŮ SI V OPAVĚ ZAJISTILO ČTVRTFINÁLE: Na turnaji Opava Indoor Open se ve čtvrtek rozhodovalo o čtvrtfinalistech singlové části a semifinalistech v deblu. Mezi nejlepší osmičku ve dvouhře se z domácích probojovali David Poljak, Jaroslav Pospíšil, Robin Staněk, Petr Nouza, Petr Michnev a Michal Konečný. Do semifinále čtyřhry se kvalifikovaly tři ryze české páry a nizozemsko-česká dvojice Lootsma, Nouza.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

16:30

KVITOVÁ NESTAČILA NA SVĚTOVOU JEDNIČKU, KREJČÍKOVÁ SE SINIAKOVOU KONČÍ: Petra Kvitová končí na Turnaji mistryň již ve skupině. Světová šestka prohrála i třetí zápas na turnaji, když podlehla aktuální světové jedničce Australance Ashleigh Bartyové ve dvou setech. O postup mezi čtyři nejlepší páry turnaje přišly Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou, které promarnily sedm setbolů a v Šen-čenu končí ve skupině. Ve čtyřhře prohrála i Barbora Strýcová, která ale měla postup do semifinále zajištěn.

15:00

VESELÝ POSTOUPIL DO DEVÁTÉHO ČTVRTFINÁLE V TÉTO SEZONĚ: Jiří Veselý (119.) ani ve druhém zápase na halovém challengeru v Eckentalu neztratil set, když v osmifinále porazil Ilju Ivašku (145.) za hodinu a 20 minut 7:6(2) a 6:2. Šestadvacetiletý český tenista začal utkání hůře, když prohrával 0:3 a posléze 1:4 na gemy. Pak ale převzal otěže zápasu a dokráčel k vítězství. Veselý může ve čtvrtfinále narazit na turnajovou dvojku Henriho Laaksonena (105.). – Jiří Veselý (119.) x Ilja Ivaška (BLR, 145.) 7:6(2), 6:2

Kolář prohrál bitvu s Marčenkem
Bez jedné minuty dvě hodiny usiloval Zdeněk Kolář (267.) o postup do čtvrtfinále halového challengeru v Eckentalu. Třiadvacetiletý Čech nakonec prohrál s Iljou Marčenkem (256.) 7:5, 3:6 a 4:6. Kolář si letošní osmifinálovou bilanci pohoršil na 4 výhry a 10 porážek.

Jebavý je v semifinále
Roman Jebavý si zahraje podvanácté v této sezoně v deblovém semifinále! Elitní český deblista společně s Nizozemcem Arendsem porazili ve čtvrtečním čtvrtfinále chorvatský pár Čačič, Sančič za 68 minut po setech 6:2 a 7:6(4). Nasazené jedničky triumfovaly na tomto podniku v roce 2017.

Turnaj mistryň, Šen-čen (ženy, CHN, 14 000 000 USD, tvrdý povrch, hala)
Červená skupina
Ashleigh Bartyová (AUS, 1.) – PETRA KVITOVÁ (6.) 6:4, 6:2

Fialová skupina
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Stosurová, Čang (AUS/CHN) 3:6, 6:7(7)
Sie (TPE), STRÝCOVÁ – Dabrowská, Sü (CAN/CHN) 6:2, 4:6, 9:11

Challenger Eckental (muži, GER, 46 600 EUR, koberec)
JIŘÍ VESELÝ (119.) [7] – Ilja Ivaška (BLR, 145.) [9] 7:6(2), 6:2
Ilja Marčenko (UKR, 256.) – ZDENĚK KOLÁŘ (267.) 5:7, 6:3, 6:4

Arends (NED), JEBAVÝ – Čačič, Sančič (oba CRO) 6:2, 7:6(6)

Engie Open Loire Atlantique, Nantes (ženy, FRA, 60 000 USD, tvrdý povrch – hala)
JESIKA MALEČKOVÁ (339.) – Vitalia Diatčenková (RUS, 120.) [4] 2:6, 1:6

Opava Indoor Open 2019 (muži, CZE, 15 000 USD, koberec)
ONDŘEJ KRSTEV (713.) – DAVID POLJAK (515.) [8] 6:7(5), 3:6
Nik Razboršek (SLO, 519.) [7] – JAROSLAV POSPÍŠIL (730.) 5:7, 5:7
ROBIN STANĚK (769.) – Aldin Setkič (BIH, 539.) 6:4, 6:4
Domagoj Bilješko (CRO, 1594.) – PETR NOUZA (564.) 4:6, 4:6
ANTONÍN ŠTĚPÁNEK (1337.) [Q] – PETR MICHNEV (1411.) 3:6, 6:3, 2:6
Michal Dembek (POL, 630.) – ANDREW PAULSON (1262.) 6:4, 7:6(5)
MICHAL KONEČNÝ (648.) – Lucas Catarina (MON, 495.) [6] 6:3, 6:2

KOPŘIVA, POSPÍŠIL [1] – Petrenko, Ursu (oba UKR) 6:2, 6:4
Glváč, Grynkowski (SVK/POL) – KRSTEV, STANĚK [4] 4:6, 3:6
Drzewiecki (POL), HÁJEK [3] – MICHNEV, POLJAK 2:6, 5:7
BARNÁT, ŠTĚPÁNEK – Lootsma (NED), NOUZA [2] 2:6, 7:6(2), 2:10

Raiffeisen ITF Val Gardena, Ortisei (ženy, ITA, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
ANETA LABOUTKOVÁ (801.) – Clara Vlasselaerová (BEL, 1219.) [Q] 3:6, 2:6

BŘEČKOVÁ, KLADIVOVÁ – HÁJKOVÁ, LABOUTKOVÁ 3:6, 4:6

Lousada Indoor Open (ženy, POR, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Manon Arcangioliová (594.) [7] – LINDA NOSKOVÁ (-) 2:6, 6:1, 3:6

F. Jorgeová, Parresová Azcoitiaová (POR/ESP) [1] – Monnetová (FRA), NOSKOVÁ 6:2, 6:2

GD Tennis Cup Series, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Mira Antonitschová (AUT, 651.) – MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (627.) [8] 2:6, 3:6

Poplavská, Šytkouská (UKR/BLR) – Anilová (TUR), M. PANTŮČKOVÁ 6:3, 6:3

GD Tennis Cup Series, Antalya (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
MICHAEL VRBENSKÝ (438.) [1] – Duje Kekež (CRO, 848.) 6:2, 6:4