Opava Indoor Open: Staněk vyřadil turnajovou jedničku! Dál jde dalších osm českých tenistů

- Jan Vojkůvka, Jan Havlovic

Opavský halový turnaj přišel ve středu všech pět nejvýše nasazených hráčů. S turnajem se loučí Vít Kopřiva, Pavel Nejedlý, po skreči Václav Šafránek a také turnajová jednička Bělorus Uladzimir Ignatik, kterého vyřadil Robin Staněk. Do druhého kola naopak míří oba finalisté turnaje v Liberci z minulého týdne – Andrew Paulson a Petr Michnev. Na závěr programu uspěl kvalifikant Antonín Štěpánek, který vyřadil šestnáctiletého Daniela Siniakova.

Pospíšil zdolal kvalifikanta
Zkušený Jaroslav Pospíšil potvrdil v úvodním kole opavského turnaje roli favorita a postoupil do osmifinále. V utkání s polským kvalifikantem Piotrem Grynkowským sice prohrával v prvním setu 2:5, ale dovedl hru až do tiebreaku. V něm svého soupeře přehrál a v druhém setu mu udělil kanára.

Paulson prošel do osmifinále po skreči Šafránka
Na vítězné vlně dál pokračuje sedmnáctiletý Andrew Paulson, jemuž ovšem tentokrát pomohlo i trochu štěstí. Zdravotní trable znemožnily třetímu nasazenému Václavu Šafránkovi usilovat o postup do osmifinále a poté, co Paulson vyhrál první set v tiebreaku 7:2, se favorit zápasu rozhodl duel skrečovat.

Konečný otočil 160 minut dlouhou bitvu
Michal Konečný v souboji s Ukrajincem Vadymem Ursou bojoval o postup do osmifinále dlouhých 160 minut. Poté, co prohrál první set v tiebreaku, se mu povedlo ve druhé sadě na soupeře přitlačit, a byť dvakrát přišel o výhodu brejku, v koncovce se radoval z vítězství. Třetí set už byl plně v režii českého tenisty, který od stavu 1:2 vyhrál pět her v řadě.

Michnev vyřadil nasazenou dvojku
Petr Michnev se nachází v posledních týdnech ve skvělé formě a potvrdil to i v Opavě. V úvodním kole si vyšlápl na nasazenou dvojku Víta Kopřivu, kterého porazil za 61 minut hry po setech 6:3, 6:2 a postaral se o další velké překvapení.

Nouza nezaváhal, postoupil za 54 minut
Pouhých 54 minut strávil na dvorci Petr Nouza, který v úvodním kole opavského halového turnaje porazil Rusa Matveje Chomentovského. Český tenista v utkání nečelil žádnému brejkbolu a zvítězil 6:3, 6:2.

Nejedlý padl po třech hodinách
Pavel Nejedlý se loučí s halovým turnajem v Opavě v prvním kole. Nasazená pětka nezvládla středeční vyrovnaný souboj s Chorvatem Domagojem Bilješkem, který trval bezmála tři hodiny. Nejedlý končí na turnaji po prohře v poměru 6:7(3), 6:1 a 6:7(4).

Poljak pátým českým postupujícím
David Poljak je pátým českým tenistou, který si zahraje na opavském halovém turnaji ve druhém kole. Nasazená osmička si ve středečním duelu hladce poradila s osmnáctiletým Slovákem Tomášem Vankem, startujícím na divokou kartu, kterého porazila za 63 minut po setech 6:4, 6:2.

Krstev si hladce poradil s Barnátem
Ondřej Krstev je dalším českým hráčem, který zdárně přešel přes první kolo. Dvaadvacetiletý tenista si ve středu hladce poradil s krajanem Jiřím Barnátem, kterého porazil za 56 minut po setech 6:2, 6:1.

Staněk vyřadil turnajovou jedničku
Robin Staněk si připsal v Opavě velmi cenný skalp! Čtyřiadvacetiletý český tenista si vyšlápl na nasazenou jedničku Běloruse Uladzimira Ignatika, kterého vyřadil z turnaje již v prvním kole. Staněk vyhrál nesmírně vyrovnaný souboj po třech hodinách po setech 7:6(4), 6:7(5) a 7:6(1).

Štěpánek vyřadil Siniakova
Antonín Štěpánek se stal devátým českým tenistou, který si zajistil postup do druhého kola opavského turnaje. Úspěšný kvalifikant si poradil s šestnáctiletým Danielem Siniakovem, kterého porazil po setech 7:6(5) a 6:3.

Videa ze čtyřhry

Piotr Grynkowski (POL, 1173.) – JAROSLAV POSPÍŠIL (730.) 6:7(3), 0:6
Vadym Ursu (ukr, 948.) – MICHAL KONEČNÝ (648.) 7:6(8), 4:6, 2:6
ANDREW PAULSON (1262.) – VÁCLAV ŠAFRÁNEK (346.) [3] 7:6(2) skreč Šafránek
PETR NOUZA (564.) – Matvej Chomentovskij (RUS, 842.) 6:3, 6:2
PAVEL NEJEDLÝ (482.) [5] – Domagoj Biljesko (CRO, 1594.) 6:7(3), 6:1, 6:7(4)
PETR MICHNEV (1411.) – VÍT KOPŘIVA (344.) [2] 6:3, 6:2
Tomáš Vanko (SVK, -) – DAVID POLJAK (515.) [8] 4:6, 2:6
Gibril Diarra (AUT, 954.) – Aldin Setkič (BIH, 539.) 5:7, 2:6
Uladzimir ignatik (BLR, 309.) [1] – ROBIN STANĚK (769.) 6:7(4), 7:6(5), 6:7(1)

28.10.
Opava Indoor Open: Do kvalifikace vstoupilo vítězně pět českých tenistů, Rys slaví premiérovou výhru