Denní menu, 28.10.2019: Plíšková na úvod Turnaje mistryň prohrála. Kolář vykročil v Eckentalu výhrou

Karolína Plíšková se v pondělí představila ve svém prvním utkání na Turnaji mistryň v Šen-čenu. V úvodním střetnutí ve dvou setech prohrála s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. Zdeněk Kolář rozehrál vítězně challenger v německém Eckentalu, když porazil ve dvou setech Chorvata Galoviče.

10:00

PĚT ČESKÝCH TENISTŮ POSTUPUJE V OPAVĚ DO FINÁLE KVALIFIKACE: Série halových turnajů ITF se z Liberce přesunula do Opavy, kde v pondělí rozehrálo kvalifikační boje hned 14 českých tenistů. Postup do finálového kola kvalifikace slaví pětice českých tenistů, včetně sedmnáctiletého Dominika Ryse, který vybojoval premiérovou výhru na okruhu ITF.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

09:00

PLÍŠKOVÁ PADLA S OBHÁJKYNÍ TITULU: Karolína Plíšková (2.) svůj úvodní zápas na Turnaji mistryň nezvládla. V téměř dvouhodinové bitve s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou (8.) prohrála 6:7(12), 4:6. Česká hráčka vstoupila do zápasu brejkem, o který ovšem ve čtvrté hře přišla. V prvním setu se muselo nakonec až do tiebreaku, ve kterém sice Plíšková odvrátila šest setbolů, sama ovšem svou šanci na zisk sady za stavu 9:8 nevyužila a nakonec prohrála 12:14. Ve druhém setu začala Češka ztrátou podání, kterou napravila rebrejkem ve čtvrté hře. Svitolinová však prorazila Plíškové servis i v sedmém gemu, a ač si světová dvojka vypracovala dva brejkboly v desáté hře, zvrátit porážku už nedokázala.

15:15

KOLÁŘ VSTOUPIL VÍTĚZNĚ DO CHALLENGERU V ECKENTALU: Zdeněk Kolář (267.) má za sebou úspěšný vstup do challengeru v německém Eckentalu. Třiadvacetiletý tenista si v úvodním duelu na místním halovém podniku poradil hladce s Chorvatem Viktorem Galovičem (246.), kterého porazil za hodinu hry po setech dvakrát 6:2. Kolář v každém setu sebral soupeři dvakrát servis a sám nečelil jedinému brejkbolu. Českého tenistu čeká v zápase druhého kola souboj s Rusem Donským, turnajovou šestkou. – Viktor Galovič (CRO, 246.) x Zdeněk Kolář (267.) 2:6, 2:6

Turnaj mistryň, Šen-čen (ženy, CHN, 14 000 000 USD, tvrdý povrch, hala)