Denní menu, 26.10.2019: Muchová na finále Elite Trophy nedosáhla

WTA Elite Trophy v Ču-chaji pomalu vrcholí a v semifinále nescházela ani Karolína Muchová. Česká tenistka proti Aryně Sabalenkové předvedla slušný výkon, ale po téměř dvou hodinách souboj o největší finále kariéry prohrála. Na challengeru v Brestu se o postup do finále neúspěšně pokoušeli Roman Jebavý s Igorem Zelenayem.

10:30

PAULSON A MICHNEV SI ZAHRAJÍ V LIBERCI FINÁLE: Liberecký turnaj ITF pomalu vrcholí. V sobotu se odehrály semifinálové zápasy ve dvouhře, v nichž se představili i dva čeští tenisté. Andrew Paulson dokázal vyřadit dalšího favorita a po výhře nad Polákem Dembekem vybojoval premiérový postup do finále. V něm vyzve svého krajana Petra Michneva, který porazil v souboji kvalifikantů Švéda Samuelssona. Odpoledne se poté rozhořelo derby čtyř Čechů ve finále čtyřhry.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

10:30

MUCHOVÁ SI V ČU-CHAJI NEJVĚTŠÍ FINÁLE KARIÉRY NEZAHRAJE: Karolína Muchová (26.) v čínské Ču-chaji končí v semifinále. V utkání s Arynou Sabalenkovou (14.) prohrála po téměř dvouhodinovém boji 5:7, 6:7(4) a o titul hrát nebude. Česká tenistka v prvním setu přišla o vedení, když sice Sabalenkovou brejkla v první hře, ale už ve druhém gemu Běloruska srovnala a byla ve zbytku úvodní sady o něco lepší. Ve druhém setu vedla Muchová už dokonce 5:3, ale neproměnila setbol a nedokázala využít ani dalšího brejku v jedenácté hře. V rozhodujícím tiebreaku nakonec prohrála 4:7. – Karolína Muchová (26) x Aryna Sabalenková (BLR, 14.) 5:7, 6:7(4)

12:30

JEBAVÝ SE ZELENAYEM FINÁLE HRÁT NEBUDOU: Nasazené jedničky Roman Jebavý s Igorem Zelenayem končí na challengeru v Brestu v semifinále. V souboji s turnajovými trojkami Denysem Molčanovem a Andrejem Vasilevským prohrál česko-slovenský pár po třísetové bitvě 7:5, 3:6, 7:10. – Jebavý, Zelenay (SVK) x Molčanov (UKR), Vasilevskij (BLR) 7:5, 3:6, 7:10

WTA Elite Trophy, Ču-chaj (ženy, CHN, 2 419 844 USD, tvrdý povrch)
KAROLÍNA MUCHOVÁ (26.) – Aryna Sabalenková (BLR, 14.) 5:7, 6:7(4)

Open Brest Credit Agricole (muži, FRA, 92 040 EUR, tvrdý povrch – hala)
JEBAVÝ, Zelenay (SVK) – Molčanov (UKR), Vasilevskij (BLR) 7:5, 3:6, 7:10