Denní menu, 20.10.2019: Pantůčková ve finále přejela nasazenou jedničku. Gengelovi nevyšel útok na hattrick

- Marek Bartošík, Jan Vojkůvka

Neděle 20. října se nese ve znamení účasti českých tenistů a tenistek na ITF turnajích. Magdaléna Pantůčková si v turecké Antalyi suverénně dokráčela pro pátý singlový titul. Marek Gengel byl v egyptském Šarm aš-Šajch blízko třetímu titulu v řadě, nakonec ale podlehl nasazené jedničce ve třech setech. Na domácím turnaji v Olomouci si to o titul rozdali Robin Staněk a Jaroslav Pospíšil, přičemž uspěl první jmenovaný.

NA ROZJEZD

10:50

PANTŮČKOVÁ MÁ PÁTÝ TITUL ZE DVOUHRY: Týden snů zažila Magdaléna Pantůčková (599.) v turecké Antalyi, když získala pátý singlový titul v kariéře. Dvacetiletá Češka ve finále porazila nasazenou jedničku Gabriellu Taylorovou (373.) za pouhou hodinu 6:3 a 6:1. Utkání přitom zahájila lépe britská hráčka, která v úvodním setu vedla 2:0. Pantůčková, která dosud poslední trofej vybojovala loni v květnu na stejném místě, ztratila při cestě turnajem pouze patnáct her. – Gabriella Taylorová (GBR, 373.) [1] x Magdaléna Pantůčková (599.) [8] 3:6, 1:6

HLAVNÍ CHOD

11:50

STANĚK V OLOMOUCKÉM FINÁLE PŘEHRÁL POSPÍŠILA: Dlouhé čtyři roky čekal Robin Staněk (772.) na singlový titul. Dočkal se na domácím turnaji v Olomouci, kde ve finále porazil veterána Jaroslava Pospíšila (688.) za hodinu a půl 6:3 a 6:4. Čtyřiadvacetiletý Staněk vkročil do utkání suverénně a vypracoval si vedení 4:0. O jeden z brejků sice přišel, přesto bez větší potíží sadu získal. O osudu druhého setu rozhodl jediný brejk z páté hry. Pro Staňka je to celkově třetí titul ze dvouhry, ze čtyřhry má na kontě čtyři turnajové vavříny. – Robin Staněk (772.) x Jaroslav Pospíšil (688.) [8] 6:3, 6:4

A KDO NEMÁ DOST...

12:25

GENGEL PATNÁCTOU VÝHRU V ŘADĚ NEZAZNAMENAL: Marek Gengel (714.) v egyptském Šarm aš-Šajch třetí titul v řadě nepřidal, když ve finále podlehl domácí nasazené jedničce Karimu-Mohamedu Maamounovi (369.) 4:6, 6:4 a 4:6. Utkání trvalo přibližně dvě a čtvrt hodiny. Gengel si v rozhodujícím setu vypracoval nadějné vedení 3:1, pak ale třikrát za sebou přišel o servis. Český tenista přesto může být spokojený. Díky finálové účasti a dalším dvěma titulům nastřádal v Egyptě 26 bodů do žebříčku, které ho vynesou přibližně na 570. místo. – Karim-Mohamed Maamoun (EGY, 369.) [1] x Marek Gengel (714.) 6:4, 4:6, 6:4

ITS Cup, Olomouc (muži, CZE, 15 000 USD, koberec – hala)