ITS CUP: Čtvrtý nasazený Poljak nečekaně končí. Další favorité prošli do čtvrtfinále

Turnajová čtyřka David Poljak nedokázal v osmifinále potvrdit roli favorita a prohrál se svým krajanem Robinem Staňkem. Další nasazení Češi naopak nezaváhali a postoupili do pátečního čtvrtfinále, ve kterém se představí celkem pět domácích hráčů.

Nouza zdolal ve třech setech Rumlera
Prvním postupujícím do čtvrtfinále se z českých tenistů stal šestý nasazený Petr Nouza. V souboji se svým krajanem Robertem Rumlerem, který prošel úspěšně kvalifikací až do osmifinále, vyhrál po obratu 6:7(6), 6:4, 6:4.

Kvalifikant Michnev prošel do čtvrtfinále
Český souboj mezi Petrem Michnevem a Ondřejem Krstevem vyhrál úspěšný kvalifikant Michnev, který si v Olomouci zahraje čtvrtfinále! Krsteva porazil za 73 minut hry po setech 6:3, 6:4 a v utkání odvrátil všechny tři brejkboly soupeře.

Poljak překvapivě končí, prohrál se Staňkem
K prvnímu většímu překvapení v osmifinále turnaje v Olomouci došlo v utkání mezi čtvrtým nasazeným Davidem Poljakem a Robinem Staňkem. Turnajová čtyřka nedokázala potvrdit roli favorita a po 129 minutách zápasu prohrála se svým krajanem 5:7, 6:3, 6:7(3).

Konečný nestačil na německého favorita
Michal Konečný v osmifinále ITS Cupu vyzval sedmého nasazeného Elmara Ejupovice z Německa, na kterého ovšem recept nenašel. V utkání český tenista prohrál za necelou hodinu a půl po setech 4:6, 4:6, když si za celý zápas vypracoval jen jeden brejkbol, který nevyužil.

Pospíšil další překvapení nepřipustil
Jaroslav Pospíšil v souboji s šestnáctiletým Martinem Krumichem další překvapení nepřipustil. Za pouhých 56 minut svého mladšího krajana dokázal porazit hladce 6:1, 6:3 a potvrdil roli osmého nasazeného. Krumich, který patří mezi juniory a startoval poprvé v hlavní soutěži mezi dospělými, si za postup do osmifinále připíše jede bod do žebříčku.

Nasazená jednička nezaváhala
Bez zaváhání prošel do čtvrtfinále první nasazený Vít Kopřiva. Tomu se v osmifinále povedlo porazit Rakušana Jakoba Aichhorna ve dvou setech 7:5, 6:3.