ITS Cup: Šestnáctiletý Krumich při premiéře exceloval. Čechům se vydařila kvalifikace i čtyřhra

- Jan Havlovic, Marek Bartošík

Halový turnaj v Olomouci pokračoval druhým hracím dnem. Z kvalifikace postoupili do hlavní soutěže hned tři čeští tenisté – Michnev, Rumler a Reček. Velkou premiéru v hlavní soutěži na okruhu ITF si odbyl teprve šestnáctiletý Martin Krumich, který porazil o dva roky staršího Slováka Vanka. Odstartovala také čtyřhra, v níž do čtvrtfinále postoupily čtyři české páry a také Robin Staněk se svým švýcarským parťákem Jakubem Paulem.

Krumich ztratil při premiéře jen šest her
První zápas v hlavní soutěži na okruhu ITF a hned vítězství. Šestnáctiletý Martin Krumich (-) v prvním kole olomouckého turnaje přehrál divokou kartu Tomáše Vanka (-) 6:4 a 6:2. Český tenista svému slovenskému soupeři nabídl jediný brejkbol, který navíc odvrátil. Sám zaznamenal tři brejky. „Byl jsem trošku nervózní, protože jsem byl favorit. Začátek nebyl moc dobrý, zvykal jsem si na povrch. Po prvním brejku jsem se ale uvolnil a začal jsem hrát dobře,“ těšilo úspěšného debutanta.

Michnev míří do hlavní soutěže
Do hlavní soutěže olomouckého turnaje míří zkušený Petr Michnev. Třicetiletý tenista si v úterním dopoledním duelu poradil s Němcem Pelle Börmou, které porazil po setech 6:2, 7:6(5) a potřetí v řadě prošel na okruhu ITF přes kvalifikaci. "Těžký zápas. Vstoupil jsem do něj dobře, soupeře jsem tlačil, ale nebyly to příliš dlouhé výměny. První set byl z mé strany super, ale ve druhé sadě to bylo z mé strany o dost horší, znervózněl jsem," hodnotil Michnev duel finálového kola kvalifikace v rozhovoru pro Tenisový svět.

Rumler porazil brazilského soupeře
Z kvalifikace postupuje také Robert Rumler, který si po Györu a Říčanech zahraje hlavní soutěž i v Olomouci. Pětadvacetiletý tenista si v úterním duelu hladce poradil s Brazilcem Azeverem Pereirou, kterého porazil za 59 minut po setech dvakrát 6:2.

Uspěl také Reček
Dominik Reček si v úterý připsal skalp kvalifikační trojky, když vyřadil Švéda Linuse Frosta po setech 6:4, 6:0. "Z mé strany to byl hodně dobrý zápas. Spadlo mně tam vše, na co jsem sáhl," řekl Reček v rozhovoru pro Tenisový svět.

Bolardt prohrál ve dvou tiebreacích
Antonín Bolardt bojoval ve finále kvalifikace proti Daniilu Glinkovi dvě hodiny, nakonec favorizovanému Estonci podlehl 6:7(3) a 6:7(4). Českého tenistu může mrzet především nevyužité vedení 5:2 ve druhém setu. Glinka si k vítězství pomohl dvanácti esy. „Rozhodlo pár míčků. Ve druhém setu jsem bohužel nevyužil tři setboly, soupeř vždycky skvěle zapodával. V tiebreaku už jsem neměl šanci,“ hodnotil pro Tenisový svět Bolardt.

Videa ze čtyřhry:

Bernardo Azevedo Pereira Oliveira (BRA, -) – ROBERT RUMLER (-) 2:6, 2:6
PETR MICHNEV (1403.) – Pelle Börma (GER, 1707.) 6:2, 7:6(5)
Daniil Glinka (EST, 1227.) – ANTONÍN BOLARDT (-) 7:6(3), 7:6(4)
Linus Frost (SWE, 1310.) – DOMINIK REČEK (1563.) 4:6, 0:6
Christian Samuelsson (SWE, 1370.) – Jim Walder (GER, -) 6:3, 6:4
Dominik Nazaruk (POL, 1419.) – Christopher Patzanovsky (GER, 1856.) 4:6, 7:5, 10:6

MARTIN KRUMICH (-) – Tomáš Vanko (SVK, -) [WC] 6:4, 6:2
Gibril Diarra (AUT, 958.) – Emiliano Maggioli (ITA, 655.) 3:6, 6:7(5)
Jakob Aichhorn (AUT, 990.) – Jakub Paul (SUI, 666.) 6:4, 6:7(4), 6:4
Linus Frost (SWE, 1421.) [LL] – Zsombor Piros (HUN, 415.) [2] 3:6, 2:6

Frost, Samuelsson (oba SWE) – BOLARDT, PAULSON 6:3, 1:6, 8:10
KOPŘIVA, POSPÍŠIL [1] – BARNAT, REČEK 6:2, 6:7(6), 4:10
MICHNEV, RUMLER [WC] – Bilješko, Chomentovskij (CRO/RUS) 4:6, 7:6(7), 11:9
Cubelic, Walder (oba GER) – KONEČNÝ, KRSTEV 3:6, 6:7(5)