Denní menu, 14.10.2019: Muchová vyřadila v Moskvě domácí hvězdu, Allertová se rvala tři hodiny

České tenisové fanoušky čekal v pondělí bohatý tenisový program. Jedním z jeho vrcholů bylo vystoupení Karolíny Muchové na turnaji v Moskvě, kde smetla domácí hvězdu Světlanu Kuzněcovovou. V Lucemburku Denisa Allertová čelila mečbolu v souboji s Mandy Minellaovou, ale nakonec po tříhodinové bitvě postoupila.

13:45

VORÁČOVÁ JE V LUCEMBURKU BLÍZKO ÚČASTI V HLAVNÍ SOUTĚŽI:  Hlavní soutěž v Lucemburku se bude muset obejít bez Renaty Voráčové (714.). Česká tenistka podlehla ve finále kvalifikace Antonii Lottnerové (210.) z Německa ve dvou setech 6:7(5), 2:6. V prvním setu Voráčová dokázala zvrátit nepříznivě se vyvíjející skóre, odvrátila setbol a z 2:5 srovnala na 5:5. Po těsné porážce v tiebreaku ovšem už Lottnerovou zastavit nedokázala, ve druhém setu přišla o dvě podání a skončila těsně před branami hlavní soutěže. – Antonia Lottnerová (GER, 210.) x Renata Voráčová (714.) 7:6(5), 6:2

18:30

MUCHOVÁ V MOSKVĚ PORAZILA DOMÁCÍ TENISOVOU HVĚZDU:  Karolína Muchová (35.) měla v úvodním kole turnaje v Moskvě těžký los, když se musela postavit domácí Světlaně Kuzněcovové (57.). Tu ale nakonec smázla za pouhých 79 minut 6:2, 6:3 a při své první účasti na tomto podniku WTA prošla do osmifinále. V dalším kole čeká na českou hráčku čtvrtá nasazená Donna Vekičová (21.). – Světlana Kuzněcovová (RUS, 57.) x Karolína Muchová (35.) 2:6, 3:6

19:50

ALLERTOVÁ ZVLÁDLA TŘÍHODINOVÉ DRAMA, MEČBOL ODVRÁTILA JESTŘÁBÍM OKEM: Denisa Allertová (247.) v dramatické tříhodinové bitvě na turnaji v Lucemburku udolala domácí divokou kartu Mandy Minellaovou (168.) ve třech tiebreacích 6:7(7), 7:6(5), 7:6(6) a postoupila do osmifinále. Zápas byl pro obě hráčky jako na houpačce, což se potvrdilo už v prvním setu, ve kterém Allertová neproměnila dva setboly a prohrála těsně zkrácenou hru. V prostředním dějství se dostala Češka do vedení 4:2, ale výhodu brejku ztratila. Set nakonec vybojovala v dalším tiebreaku, v němž prohrávala 4:5 se ztrátou jednoho podání.

Třetí set žádný brejk nepřinesl, byť Allertová měla pět brejkbolů v prvním a třetím gemu. Vyrovnaný souboj nakonec dospěl znovu do tiebreaku, ve kterém Allertová čelila mečbolu. Ten byl po zahlášení autu rozhodčím proměněn, jenže Denisa si vzala jestřábí oko, které odhalilo, že její úder dopadl na lajnu. Následně jí pomohlo prasátko k vybojování vlastního mečbolu, který vzápětí proměnila a postoupila do osmifinále. – Denisa Allertová (247.) x Mandy Minellaová (168.) 6:7(7), 7:6(5), 7:6(6)

Rosol je v Moskvě znovu v osmifinále!
Úspěšný kvalifikant Lukáš Rosol (152.) zvládl na turnaji v Moskvě počtvrté v řadě projít do osmifinále! Český tenista se v úvodním kole vypořádal s Argentincem Juanem Londerem (56.) po tuhé třísetové bitvě 6:7(4), 7:6(7), 6:3.

Po prohraném prvním setu dokázal český tenista utéct ve druhém dějství do vedení 3:1, ale výhodu brejku neudržel. Sada nakonec dospěla do zkrácené hry, v níž Lukáš odvrátil mečbol soupeře a třemi míčky v řadě vyhrál 9:7. V rozhodující sadě dokázal hned v prvním gemu odvrátit dva brejkboly a další šanci soupeři na returnu už nedal. Sám pak v osmé hře vybojoval klíčový brejk a postoupil.

Martincová do hlavní soutěže neprošla
Tereza Martincová (128.) se ani na třetí pokus neprobojovala z kvalifikace do hlavní soutěže turnaje v Moskvě. Čtyřiadvacetiletá tenistka nestačila v pondělním duelu finálového kola kvalifikace na Estonku Kaiu Kanepiovou (109.), které podlehla za hodinu hry po setech 2:6, 3:6. Martincové se v tomto dopoledním zápase nedařilo na servisu, když hned pětkrát přišla o vlastní podání.

Forejtek deklasoval soupeře
Na divokou kartu startující Jonáš Forejtek postupuje na turnaji v Ismaningu do druhého kola. Český tenista si poradil v úvodním zápase za pouhých 51 minut s domácí divokou kartou Louisem Wesselsem hladce 6:1, 6:2.

Šafránek v Ismaningu končí
Václav Šafránek dohrál na challengeru v Ismaningu už v prvním kole. Nad síly českého tenisty byl mladý Švýcar Marc-Andrea Huesler, který vyhrál 7:6(2), 6:3.

VTB Kremlin Cup, Moskva (ženy, RUS, 840 130 USD, tvrdý povrch – hala)
Kaia Kanepiová (EST, 109.) – TEREZA MARTINCOVÁ (128.) 6:2, 6:3

Světlana Kuzněcovová (RUS, 57.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (35.) 2:6, 3:6

VTB Kremlin Cup, Moskva (muži, RUS, 840 130 USD, tvrdý povrch – hala)
LUKÁŠ ROSOL (152.) [Q] – Juan Ignacio Londero (ARG, 56.) 6:7(4), 7:6(7), 6:3

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Lucemburk (ženy, LUX, 250 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Antonia Lottnerová (GER, 210.) – RENATA VORÁČOVÁ (714.) [Alt] 7:6(5), 6:2

DENISA ALLERTOVÁ (247.) – Mandy Minellaová (LUX, 168.) 6:7(7), 7:6(5), 7:6(6)
23:55 KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (70.) – Aliona Bolsovová Zadoinová (ESP, 104.)