Denní menu, 13.10.2019: Krejčíková se Siniakovou vybojovaly čtvrtý titul. Rosol se kvalifikoval v Moskvě

- Marek Bartošík, Jan Vojkůvka

Hlavním tahákem nedělního hracího dne byl pro české fanoušky boj Barbory Krejčíkové a Kateřiny Siniakové na turnaji v Linci o čtvrtý společný titul. České tenistky loni uspěly na Roland Garros a ve Wimbledonu, letos přidaly trofej z Toronta a nakonec i v Linci, kde se zároveň kvalifikovaly na Turnaj mistryň. V Moskvě se potřetí v řadě kvalifikoval do hlavní soutěže Lukáš Rosol. Tereza Martincová v ruském hlavním městě hladce postoupila do finále kvalifikace. O totéž se v Lucemburku pokusí Renata Voráčová.

12:30

MARTINCOVÁ JE KROK OD HLAVNÍ SOUTĚŽE: Tereza Martincová (129.) zvládla pět z posledních sedmi kvalifikací, kterých se zúčastnila. Svou velmi slušnou bilanci zatím potvrzuje i na turnaji kategorie WTA Premier v Moskvě, kde ve druhém kvalifikačním kole porazila Janu Fettovou (266.) dvakrát 6:2. V souboji o postup do hlavní soutěže to ale česká tenistka bude mít velmi těžké, jelikož narazí na nasazenou jedničku Kaiu Kanepiovou (109.). Hráčky se utkají poprvé. – Jana Fettová (CRO, 266.) x Tereza Martincová (129.) [6] 2:6, 2:6

15:30

KREJČÍKOVÁ SE SINIAKOVOU VYBOJOVALY ČTVRTÝ SPOLEČNÝ TITUL: Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou zvládly svůj první společný turnaj od vystoupení v Cincinnati a v rakouském Linci slaví turnajový titul! V utkání s rakousko-švýcarskou dvojicí Haasová, Knollová vyhrály 6:4, 6:3 a zajistily si postup na Turnaj mistryň! – Krejčíková, Siniaková [1] x Haasová (AUT), Knollová (SUI) [WC] 6:4, 6:3

13:00

ROSOL SE V MOSKVĚ KVALIFIKOVAL DO HLAVNÍ SOUTĚŽE: Lukáš Rosol (152.) potřetí v řadě prošel moskevskou kvalifikací! Na své úspěchy z let 2017 a 2018, kdy postoupil skrz kvalifikaci až do osmifinále, navázal i letos. Po zvládnutém prvním kole proti domácímu Safjullinovi si poradil ve finálovém kole se Srbem Nikolou Milojevičem (164.), jehož zdolal po téměř dvou a půl hodinách boje 7:5, 6:7(6), 6:3. – Lukáš Rosol (152.) [4] x Nikola Milojevič (SRB, 164.) [5] 7:5, 6:7(6), 6:3

Voráčová je ve finále kvalifikace
Renata Voráčová (715.) úspěšně pokračuje kvalifikací v Lucemburku. Česká tenistka si v neděli poradila s favorizovanou Američankou Varvarou Lepchenkovou (136.) ve dvou setech 7:5, 7:6(6) a o hlavní soutěž se utká s Němkou Antonií Lottnerovou (215.). V prvním setu Voráčová úspěšně otočila skóre ze 4:5 na 7:5 po dvou úspěšných brejcích, ve druhé sadě naopak ztratila vedení 5:2. V tiebreaku poté dokonce odvracela dva setboly, ale oba odvrátila a proměnila hned první mečbol.

Gengel v Egyptě vybojoval druhý titul v řadě
Dva týdny, dva tituly. To je skvostná bilance Marka Gengela (810.) v egyptském Šarm aš-Šajch. Čtyřiadvacetiletý český tenista ve finále za necelou hodinu zdolal turnajovou dvojku Adama Moundira (458.) 6:2 a 6:3. Pro Gengela, který nečelil jedinému brejkbolu, je to druhý titul v řadě. Svou premiérovou trofej ze dvouhry oslavil minulý týden na stejném místě. Již v sobotu si připsal i vavřín ze čtyřhry. Čech by si měl v příštím vydání žebříčku polepšit bezmála o 200 míst.

Sisková první titul ve dvouhře nezískala
Osmnáctiletá Anna Sisková (583.) prohrála na turnaji v gruzínském Telavi ve finále s nasazenou jedničkou Oanou Georgetou Simionovou (519.) 2:6 a 3:6. Turnajová jednička Simionová sice prohrála dva úvodní gemy, pak ale utkání otočila a zaznamenala hladké vítězství. Pro Siskovou, která v sobotu získala svůj druhý deblový titul, to bylo první finále dvouhry v kariéře.

Upper Austria Ladies Linz (ženy, AUT, 250 000 USD, tvrdý povrch – hala)