Denní menu, 7.10.2019: Rosol potvrdil roli favorita, Martincová se v Linci nekvalifikovala

- Filip Lefenda, Jan Vojkůvka

Lukáš Rosol vstoupil do dalšího halového challengeru ve Francii, kde na úvod porazil domácího mladíka ze druhé světové tisícovky. Tereza Martincová si v Linci zahrála o postup do hlavní soutěže, v cestě jí ale stála Němka Siegemundová, se kterou prohrála i čtvrtý vzájemný zápas. Na stejném podniku šla do akce i deblistka Renata Voráčová, členka druhého nejvýše nasazeného páru.

14:00

MARTINCOVÁ SE NEKVALIFIKOVALA: Těžký zápas ve finále kvalifikace čekal v rakouském Linci na Terezu Martincovou (129.). Česká tenistka si proti Lauře Siegemundové (85.) vypracovala v tiebreaku prvního setu dokonce tři setboly, ale využít se jí je nepodařilo a zkrácenou hru ztratila těsně 9:11. Nakonec s druhou nasazenou prohrála 6:7(9), 0:6. – Laura Siegemundová (GER, 85.) x Tereza Martincová (129.) 7:6(9), 6:0

13:20

ROSOL VE FRANCII POTVRDIL ROLI FAVORITA: Lukáš Rosol (152.) splnil v úvodním kole halového challengeru ve Francii roli velkého favorita a porazil domácího Valentina Royera (1036.) za 66 minut hry dvakrát 6:4. Čtyřiatřicetiletý Čech nenabídl o šestnáct let mladšímu protivníkovi z druhé světové tisícovky, jenž hrál v hlavní soutěži na challengeru poprvé v životě, jediný brejkbol. Favoritovi pak stačilo v každém setu ukořistit jedno soupeřovo podání. Ve druhém kole narazí Rosol na dalšího francouzského hráče. Tentokrát jím bude druhý nejvýše nasazený Gregoire Barrere, 80. tenista světového pořadí. – Valentin Royer (FRA, 1036.) x Lukáš Rosol (152.) 4:6, 4:6

18:30

VORÁČOVÁ ZAČALA V LINCI VÝHROU: Renata Voráčová s Alicjí Rosolskou zvládly v úvodním kole turnaje v Linci potvrdit role favoritek a postoupily do čtvrtfinále. Druhé nasazené si poradily s dvojicí Sharon Fichmanovou a Marií Sanchezovou, které porazily za 80 minut 6:2, 4:6, 10:4. – Fichmanová (USA), Sanchezová (USA) x Rosolská (POL), Voráčová 2:6, 6:4, 4:10