Denní menu, 5.10.2019: Sestry Plíškovy končí před branami finále. Macháč skrečoval

Sestry Plíškovy ve čtyřhře na turnaji v Pekingu o titul bojovat nebudou. Jejich pouť turnajem skončila v semifinále na raketách Jeleny Ostapenkové a Dajany Jastremské. Tomáš Macháč na challengeru v Nur-Sultanu usiloval o postup do prvního finále na ATP Challenger Tour, ale kvůli nemoci musel semifinále skrečovat.

09:30

MACHÁČ SKREČOVAL SEMIFINÁLE: Osmnáctiletý Tomáš Macháč (365.), který vyrovnal v Nur-Sultanu svůj nejlepší výsledek na challengeru, předčasně ukončil semifinálový zápas proti Yannicku Madenovi (130.). Český tenista v prvním setu za stavu 1:4 skrečoval duel kvůli chřipce. – Yannick Maden (GER, 130.) x Tomáš Macháč (365.) 4:1 skreč Macháč

06:30

SESTRY PLÍŠKOVY PADLY V SEMIFINÁLE: Karolína a Kristýna Plíškovy dohrály na turnaji v Pekingu v semifinále. České tenistky v souboji s lotyšsko-ukrajinskou dvojicí Jelenou Ostapenkovou a Dajanou Jastremskou sice vyhrály první set, ale z vedení nic nevytěžily a prohrály 6:4, 4:6, 6:10. Do finále turnaje WTA Premier Mandatory se tak nepodívají. – Ka. Plíšková, Kr. Plíšková x Ostapenková (LAT), Jastremská (UKR) 6:4, 4:6, 6:10

09:00

VRBENSKÝ VYBOJOVAL 9. VÝHRU V ŘADĚ: Devatenáctiletý Michael Vrbenský (548.) si přenesl dobrou formu z Říčan i do turecké Antalye, kde si zahraje o titul. V semifinále s domácím Cengizem Aksuem (1044.) vyhrál hladce 6:3, 6:2 a vyhrál devátý zápas v řadě. Za celý zápas čelil jen dvěma brejkbolům, které oba odvrátil a na podání prohrál jen 12 fiftýnů. – Michael Vrbenský (548.) x Cengiz Aksu (TUR, 1044.) 6:3, 6:2

Gengel zvládl drama v Egyptě, zahraje si o titul
Marek Gengel se podruhé v kariéře podívá do finále dvouhry na okruhu ITF. Český tenista zdolal v semifinále čtvrtého nasazeného Michala Dembeka 7:5, 2:6, 7:6(2). Při cestě za vítězstvím přitom prohrával v rozhodujícím setu 2:4, ale povedlo se mu okamžitě srovnat a v tiebreaku už nedal soupeři šanci.

Gengel nastoupil v odpoledních hodinách s Anisem Ghorbelem z Tuniska k finálovému zápasu čtyřhry. Nasazené jedničky souboj o titul nezvládly, když prohrály s kolumbijsko-španělský párem Muňoz-Abreu, Peréz Sanz za 77 minut po setech 3:6, 6:3 a 7:10.

Detiuc si zahraje v Itálii o deblový titul
Anastasia Detiuc postupuje na turnaji v italské Santa Margheritě do deblového finále! Česká tenistka společně s Ruskou Anšbaovou porazily v sobotním semifinálovém duelu mexicko-americkou dvojici Contrerasová-Gomezová, Schollová za 62 minut po setech 6:2, 6:1. Česko-ruský pár vyzve ve finále Japonky Hozumiovou s Naitovou.

China Open, Peking (ženy, CHN, 8 285 274 USD, tvrdý povrch)
KA. PLÍŠKOVÁ, KR. PLÍŠKOVÁ – Ostapenková (LAT), Jastremská (UKR) 6:4, 4:6, 6:10

Nur-Sultan (muži, KAZ, 54 160 USD, tvrdý povrch)
Yannick Maden (GER, 130.) – TOMÁŠ MACHÁČ (365.) 4:1 skreč Macháč