Denní menu, 2.10.2019: Kvitová vyzrála na světovou desítku, set neztratily ani sestry Plíškovy

- Filip Lefenda, Jan Havlovic

Petra Kvitová porazila v Pekingu dvakrát 6:3 Švýcarku Bencicovou a zahraje si na podniku kategorie Premier Mandatory čtvrtfinále. Sestry Karolína a Kristýna Plíškovy postoupily na stejném místě bez ztráty setu do semifinále čtyřhry. Vítězství slaví také Květa Peschkeová, končí naopak Kateřina Siniaková a Barbora Strýcová.

NA ROZJEZD

06:30

STRÝCOVÁ PROHRÁLA V DEBLU POTŘETÍ V ŘADĚ: Barbora Strýcová nezvládla na turnaji v Pekingu své úvodní vystoupení a v novém vydání žebříčku přijde o post deblové světové jedničky. Spolu s Tchajwankou Sie prohrála už potřetí v řadě, a sice v osmifinále s lotyšsko-ukrajinským párem Ostapenková, Jastremská za hodinu a 16 minut dvakrát 4:6. Nasazené jedničky ztratily v utkání celkem třikrát servis, zatímco samy na příjmu bodovaly pouze jedinkrát. – Sie (TPE), Strýcová x Ostapenková (LAT), Jastremská (UKR) 4:6, 4:6

HLAVNÍ CHOD

12:00

KVITOVÁ NEZTRATILA SADU ANI S BENCICOVOU: Petra Kvitová (7.) porazila na turnaji v Pekingu dvakrát 6:3 Belindu Bencicovou (10.) a zahraje si čtvrtfinále. Češka, jež si k postupu dopomohla třinácti esy, oplatila švýcarské protivnici porážku z únorového finále v Dubaji. V dalším kole se sedmá nasazená hráčka turnaje utká se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Belinda Bencicová (SUI, 10.) x Petra Kvitová (7.) 3:6, 3:6

A KDO NEMÁ DOST...

09:30

SESTRY PLÍŠKOVY JSOU BEZ ZTRÁTY SETU V SEMIFINÁLE: Třetí společný zápas, třetí vítězství bez ztráty setu. Sestry Karolína a Kristýny Plíškovy zatím na podniku v Pekingu válí. Poté, co sedmadvacetileté Češky zdolaly 7:5 a 6:3 nasazené čtyřky Kanaďanku Dabrowskou a Číňanku Sü, si na prestižním turnaji kategorie Premier Mandatory zahrají o společné finále.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Dabrowská (CAN), I. Sü (CHN) x Kar. Plíšková, Kr. Plíšková 5:7, 3:6

Siniaková ve čtyřhře končí
Kateřina Siniaková dobře rozehraný deblový zápas do vítězného konce nedotáhla. Osmifinále v Pekingu rozehrála spolu s Ruskou Alexandrovovou výborně, když německo-nizozemské dvojici Grönefeldová, Schuursová povolily prvně jmenované v úvodním setu jen jeden gem, poté se ale začal zápas otáčet.

Nasazené pětky si vynutily rozhodující supetiebreak, v němž měly od počátku navrch. Za stavu 9:1 se ještě podařilo Siniakové s Alexandrovovou uhrát pět míčů v řadě, velkolepý obrat se ale nekonal. Grönefeldová se Schuursovou vyhrály 1:6, 6:3 a 10:6.

Peschkeová v Číně postupuje
Své druhé vítězství na turnaji v Číně zaznamenala deblistka Květa Peschkeová, která po boku Američanky Nicole Melicharové zdolala 6:3 a 7:6(6) Němku Görgesovou a Sevastovovou z Lotyšska. Nasazené osmičky si tak zahrají čtvrtfinále, v němž vyzvou přemožitelky Barbory Strýcové a Tchajwanky Sie, nejvýše nasazeného páru akce. Budou jimi další Lotyška Ostapenková a Ukrajinka Jastremská.

Jebavý postupuje v Barceloně do čtvrtfinále
Roman Jebavý má za sebou úspěšný vstup do antukového challengeru v Barceloně. Elitní český deblista nastupuje na tomto turnaji s Američanem Monroem. Nasazeným jedničkám se úvodní duel povedl na výbornou, když britsko-francouzskou dvojici Andrews, Okala porazili za pouhých 45 minut po setech 6:2, 6:1 a postupují do čtvrtfinále.

China Open, Peking (ženy, CHN, 8 285 274 USD, tvrdý povrch)
Belinda Bencicová (SUI, 10.) – PETRA KVITOVÁ (7.) 3:6, 3:6

Osmifinále čtyřhry
Grönefeldová (GER), Schuursová (NED) – Alexandrovová (RUS), SINIAKOVÁ 1:6, 6:3, 10:6
Sie (TPE), STRÝCOVÁ – Ostapenková (LAT), Jastremská (UKR) 4:6, 4:6
Görgesová (GER), Sevastovová (LAT) – Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ 3:6, 6:7(6)

Čtvrtfinále čtyřhry
Dabrowská (CAN), I. Sü (CHN) – KAR. PLÍŠKOVÁ, KR. PLÍŠKOVÁ 5:7, 3:6

Challenger Tour

Nur-Sultan (muži, KAZ, 54 160 USD, tvrdý povrch)
Molčanov (UKR), Vasilevskij (BLR) – Bemelmans (BEL), KOLÁŘ 5:7, 3:6

Sanchez-Casal Head by NH Hotel Group, Barcelona (muži, ESP, 46 600 EUR, antuka)
JEBAVÝ, Monroe (USA) – Andrews (GBR), Okala (FRA) 6:2, 6:1

Tavira Tennis Open 2019 (muži, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
DAVID POLJAK (511.) – Eduardo Struvay (COL, 441.) 3:6, 2:6

Santa Margherita di Pula (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
ANASTASIA DETIUC (397.) – Warona Mdlulwaová (RSA, -) 6:0, 6:3

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Federico Luzzo (ITA, -) – DOMINIK PALÁN (1172.) 0:6, 4:6
MAREK GENGEL (768.) – TOMÁŠ PAPÍK (-) 6:1, 6:0

GENGEL, Ghorbel (TUN) – Dagnino, Luzzo (oba ITA) 6:2, 6:2
Jandrič (SRB), Ricca (ITA) – Onclin (BEL), PALÁN 6:4, 3:6, 4:10

GD Tennis Cup Series, Antalya (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
Tomáš Liška (SVK, 1169.) – MICHAEL VRBENSKÝ (548.) 5:7, 1:6

Soho Square Egypt W19 World Tennis Tour, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Nadia Echeverriaová Alamová (VEN, 795.) – MARTINA PŘÁDOVÁ (1233.) 6:3, 6:7(6), 3:6

Elite Tennis Club Cup, Čornomorsk (ženy, UKR, 15 000 USD, antuka)
LUCIE PETRUŽELOVÁ (-) – Anastasija Komarová (BLR, -) 6:2, 6:4
NATÁLIE AUGUSTÍNOVÁ (-) – Federica Arcidiaconová (ITA, 792.) 4:6, 3:6