Denní menu, 30.9.2019: Siniaková je už v osmifinále! Muchová končí v 1. kole

Během pondělního programu na turnaji WTA Premier Mandatory v Pekingu Kateřina Siniaková navázala na výhru z prvního kola a pomstila Karolínu Plíškovou v utkání s Jelenou Ostapenkovou. Karolína Muchová na čínském podniku dohrála v úvodním kole, když nestačila na Madison Keysovou.

06:30

MUCHOVÁ NA VÍTĚZSTVÍ ZE SOULU NENAVÁZALA: Karolína Muchová končí na prestižním turnaji v čínském Pekingu již v prvním kole, když v souboji s Madison Keysovou nedotáhla do vítězného konce dobře rozehrané sety a prohrála 4:6, 6:7(5). V prvním setu vedla třiadvacetiletá Češka 4:2, poté ale ztratila čtyři gemy v řadě a tím i celou sadu. Rovněž ve druhém dějství se v páté hře zmocnila Muchová prvního brejku, protivnice ale reagovala stejnou mincí a zakrátko podávala za stavu 5:3 na vítězství. Vítězka nedávného podniku v jihokorejském Soulu následně otočila stav dvěma brejky ve svůj prospěch, ani ona ale set za stavu 6:5 nedoservírovala, a tak musel rozhodnout až tiebreak. V něm si vedla lépe Keysová. – Karolína Muchová (36.) x Madison Keysová (USA, 15.) 4:6, 6:7(5)

09:30

SINIAKOVÁ NEDALA OSTAPENKOVÉ ŠANCI: Kateřina Siniaková předvedla ve druhém kole turnaje WTA Premier Mandatory v Pekingu suverénní výkon a vybojovala postup do osmifinále! V souboji s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou, která v úvodním kole vyřadila světovou dvojku Karolínu Plíškovou, zvítězila 6:2, 6:1, nečelila ani jednomu brejkbolu a postoupila za pouhých 62 minut. – Kateřina Siniaková (47.) x Jelena Ostapenková (LAT, 73.) 6:2, 6:1

11:00

SESTRY PLÍŠKOVY POSTUPUJÍ: Karolína a Kristýna Plíškovy zvítězily ve druhém kole čtyřhry na turnaji v Pekingu a postoupily do čtvrtfinále! České tenistky porazily australsko-čínský pár Samanthu Stosurovou a Šuaj Čang ve dvou setech 6:1, 7:5. – Ka. Plíšková, Kr. Plíšková x Stosurová (AUS), Čang (CHN) 6:1, 7:5

Kolář v Nur-Sultanu otočil zápas
Zdeněk Kolář (270.) otočil na halovém challengeru v kazašském Nur-Sultanu duel s Marcem-Andreou Hueslerem (290.) a zahraje si druhé kolo! Zápas, jenž trval dvě hodiny a dvě minuty, bral dvaadvacetiletý Čech poměrem 4:6, 6:4 a 6:3. O osudu úvodních dvou sad rozhodl shodně jeden brejk – v první sadě se urodil ve třetí hře, v té druhé pak v závěrečné desáté, kdy Huesler nezvládl tíhu okamžiku poté, co sám krátce předtím tři brejkboly nevyužil. V rozhodujícím setu šel Kolář rychle do vedení 3:0, Huesler ale manko brejku smazal. Za stavu 3:2 pro Koláře však selhal Švýcar na servisu podruhé, což se ukázalo býti rozhodujícím momentem. Na Koláře čeká v dalším kole Rus Jevgenij Donskoj, turnajová dvojka.

Macháč v Nur-Sultanu postoupil do 2. kola
Tomáš Macháč (365.) zvládl v kazašském Nur-Sultanu zápas prvního kola s ruským tenistou Aslanem Karacevem (271.) a postoupil do dalšího kola. Český hráč v prvním setu nepovolil soupeři ani jeden brejkbol a od stavu 2:3 vyhrál čtyři gemy v řadě. Ve druhém dějství se dostal do menších problémů a prohrával 1:3. Skóre ale dokázal otočit, napřed srovnal na 3:3 a poté se k rozhodujícímu brejku utkání propracoval v 10. hře.

China Open, Peking (ženy, CHN, 8 285 274 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (47.) – Jelena Ostapenková (LAT, 73.) 6:2, 6:1

KAROLÍNA MUCHOVÁ (36.) – Madison Keysová (USA, 15.) 4:6, 6:7(5)