Denní menu, 29.9.2019: Strýcová s hvězdnou Venus prohrála i pátý zápas. Sestry Plíškovy znovu v akci

Barbora Strýcová během své kariéry ještě nedokázala Venus Williamsovou porazit. O první skalp hvězdné Američanky se pokoušela v prvním kole turnaje WTA Premier Mandatory v Pekingu, kde však neudržela vedení ve třetím setu a prohrála i pátý vzájemný duel. V čínském městě se do akce dostaly i tři páry s českým zastoupením, včetně sester Plíškových.

11:00

V ŘÍČANECH SLAVÍ TITUL VRBENSKÝ: Turnaj Pentra Trading Open 2019 v Říčanech vyhrál devatenáctiletý Michael Vrbenský. Finálové derby, ve kterém se představil také druhý nasazený Vít Kopřiva, se rozhodovalo ve třech setech. Vrbenský za necelé dvě hodiny hry zvítězil 6:3, 3:6, 6:2 a vybojoval největší titul kariéry.

Více se turnaji Penta Trading Open 2019 věnujeme v samostatném článku.

08:00

STRÝCOVÁ PROTI VENUS NEUDRŽELA VEDENÍ: Barbora Strýcová (34.) se s dvouhrou na turnaji v Pekingu loučí v prvním kole. V souboji s americkou tenistkou Venus Williamsovou (59.) sice vedla ve třetím setu 5:3 a útočila na první vítězství nad touto soupeřkou, ale nakonec s ní prohrála i pátý vzájemný duel po setech 3:6, 6:4, 5:7. – Barbora Strýcová (34.) x Venus Williamsová (USA, 59.) 3:6, 6:4, 5:7

09:30

SESTRY PLÍŠKOVY ZNOVU ZVLÁDLY PRVNÍ KOLO: Karolína a Kristýna Plíškovy spolu nastoupily ke třetímu letošnímu turnaji a v úvodním kole znovu nezaváhaly. V souboji s ukrajinsko-americkým párem L. Kičenoková, Krawczyková se vypořádaly i s nepříznivým vývojem skóre v prvním setu, v němž prohrávaly 0:3, a zvítězily ve dvou sadách 6:4, 6:2. V dalším kole na ně čekají sedmé nasazené Stosurová s Čang. – Ka. Plíšková, Kr. Plíšková x L. Kičenoková (UKR), Krawczyková (USA) 6:4, 6:2

Melicharová s Peschkeovou v Pekingu postupují
Nicole Melicharová s Květou Peschkeovou, jež v Pekingu bojují také o účast na závěrečném Turnaji mistryň v Šen-čenu, zvládly první překážku a vybojovaly postup do osmifinále. V souboji s americko-slovinskou dvojicí Bradyová, Srebotniková zvítězily 6:2, 7:6(4).

China Open, Peking (ženy, CHN, 8 285 274 USD, tvrdý povrch)
BARBORA STRÝCOVÁ (34.) – Venus Williamsová (USA, 59.) 3:6, 6:4, 5:7

Bradyová (USA), Srebotniková (SLO) – Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ 2:6, 6:7(4)
KA. PLÍŠKOVÁ, KR. PLÍŠKOVÁ – L. Kičenoková (UKR), Krawczyková (USA) 6:4, 6:2
Aojamaová, Šibaharaová (JPN) – Blinkovová (RUS), VORÁČOVÁ 6:4, 6:4

Penta Trading Open 2019, Říčany (muži, CZE, 25 000 USD, antuka)
MICHAEL VRBENSKÝ (579.) – VÍT KOPŘIVA (346.) 6:3, 3:6, 6:2