Češi v akci: Mertl nestačil na Martina, Konečný po boji prohrál

Hlavní pozornost tenisových fanoušků je i nadále upřena na US Open, avšak v Evropě se rozbíhá několik dobře obsazených turnajů s českou účastí! Jan Mertl se představí v Seville, Michal Konečný v St. Rémy - kompletní přehled najdete v našem článku!

Janu Mertlovi los ve španělské Seville příliš nepřál. V úvodním kole vyfasoval zkušený český tenista Andreje Martina, pátého nasazeného. Slovenský tenista je na žebříčku již na 124. místě a je jedním z favoritů na vítězství tohoto španělského turnaje. Mertl se s Martinem utkal již čtyřikrát a pokaždé prohrál, v úterním zápase prvního kola chtěl tuto nelichotivou bilanci přerušit. První sada nabídla velmi vyrovnaný průběh, avšak závěr setu zvládl slovenský tenista, který se ujal vedení v poměru 7:5. Do druhé sady vstoupil Martin rovněž lépe, neboť vedl rychle 2:0, avšak Mertlovi se podařilo stav srovnat. Rodák z Bratislavy dokázal svého soupeře brejknout znovu v osmé hře, kdy se dostal do vedení 5:3 a zápas následně doservíroval!

To Michal Konečný vyfasoval v prvním kole poměrně přijatelného soupeře. Šestadvacetiletý tenista se střetl s Britem Edwardem Corriem, kterému patří na žebříčku 357. místo. Český tenista se vrátil na dvorce po necelém měsíci, v prvním setu nepodal špatný výkon, avšak prohrál 4:6. Druhá sada nabídla vyrovnaný průběh, a tak o vítězi druhého setu musel rozhodnout tiebreak, ve kterém měl navrch Konečný. Zápas prvního kola tak šel do rozhodujícího setu, ve kterém si český tenista vypracoval vedení 6:5 a šel na podání. Aktuálně 309. hráč světového žebříčku však situaci nezvládl, podání neudržel a v následném tiebreaku dokonce udělal čtyři dvojchyby! Corrie toho dokázal využít, v tiebreaku vyhrátl 7:4 a po téměř třech hodinách se raduje z postupu!

Gabriela Pantůčková bohužel končí na turnaji v Budapešti již v prvním kole. Česká tenistka, která musela projít přes kvalifikační síto, sice prohrála první setu zápasu s Polkou Frechovou 2:6, avšak po zlepšeném výkonu ve druhém setu poslal zápas do rozhodující sady. V té si však počínala lépe polská hráčka, která svou soupeřku v závěru setu dvakrát brejkla a radovala se z vítězství 6:2, 1:6, 6:3!

Liv Copa Sevilla (muži, antuka 42 500 Eur, 1. kolo dvouhry)

JAN MERTL (264.) - Andrej Martin (SVK, 124.) (5) 5:7, 3:6

Trophee De Alpilles, St. Remy (muži, tvrdý povrch, 42 500 Eur, 1. kolo dvouhry)

MICHAL KONEČNÝ (309.) - Edward Corrie (GBR, 357.) 4:6, 7:6 (4), 6:7 (4)