Denní menu, 25.9.2019: Kvitová postoupila do čtvrtfinále. Ka. Plíšková nestačila na devatenáctiletý talent

Čínský turnaj ve Wu-chanu se dozví ve středu své čtvrtfinalistky. O postup mezi nejlepší osmičku usilovala světová dvojka Karolína Plíšková, která narazila na devatenáctiletou Dajanu Jastremskou. V osmifinále ovšem prohrála 1:6, 4:6. Petra Kvitová naopak v osmifinále nezaváhala a pokořila Američanku Sloane Stephensovou 6:3, 6:3. V Taškentu prošla do čtvrtfinále Kristýna Plíšková, jež zdolala ve třech setech Polku Kawaovou. Dohrála naopak Tereza Martincová, která nestačila na Ukrajinku Zavackou.

05:00

MARTINCOVÁ DALŠÍ VÝHRU NEPŘIDALA: Tereza Martincová (135.) končí na turnaji v uzbeckém Taškentu v osmifinále. Češka, jež se do hlavní soutěže dostala skrze dvě vítězství v kvalifikaci, na triumf nad Rumunkou Beguovou nenavázala, když ve středu podlehla teprve devatenáctileté Ukrajince Katarině Zavacké (142.). Ta zvítězila v utkání plném ztracených podání dvakrát 6:4 a postoupila do svého premiérového čtvrtfinále na okruhu WTA. Martincová vedla v úvodním setu 4:3 a měla k dobru brejk, poté ale ztratila tři gemy v řadě. Ve druhém dějství nabrala Češka od stavu 2:2 manko tří her, které posléze dotáhla na rozdíl gemu. Druhou možnost zápas doservírovat už si ale Zavacká ujít nenechala. – Tereza Martincová (135.) x Katarina Zavacká (UKR, 142.) 4:6, 4:6

13:00

PLÍŠKOVÁ PROHRÁLA S DEVATENÁCTILETOU JASTREMSKOU: Světová dvojka Karolína Plíšková se do čtvrtfinále ve Wu-chanu nepodívá. Česká tenistka prohrála s talentovanou devatenáctiletou Ukrajinkou Dajanou Jastremskou (27.) za pouhých 66 minut hry 1:6, 4:6. Po hladce prohrané první sadě ztratila Plíšková podání ve třetí hře druhého setu a získat ho zpátky nedokázala. Své šance měla, když si vypracovala brejkboly v osmém a desátém gemu, oba ale Jastremská odvrátila.  – Dajana Jastremská (UKR, 27.) x Karolína Plíšková (2.) 6:1, 6:4

14:30

KVITOVÁ SE VYPOŘÁDALA SE STEPHENSOVOU: Petra Kvitová (7.) si ve Wu-chanu zahraje čtvrtfinále! Česká tenistka porazila ve 3. kole čínského turnaje Američanku Sloane Stephensovou (15.) po setech 6:3, 6:3. Kvitová v utkání hrála zejména na servisu téměř bezchybně a nečelila žádnému brejkbolu. Soupeřce naopak sebrala podání hned třikrát a o postup do semifinále si zahraje s přemožitelkou Karolíny Plíškové - Dajanou Jastremskou. – Petra Kvitová (7.) x Sloane Stephensová (USA, 15.) 6:3, 6:3

Kr. Plíšková zvládla třísetový duel
Kristýna Plíšková (80.) postoupila na turnaji v Taškentu po velkém boji do čtvrtfinále! Češka, jež se musela nechat během třetí sady ošetřit, porazila po 2 hodinách a 16 minutách Polku Katarzynu Kawaovou (129.) 7:5, 3:6 a 6:4. Do zápasu nevstoupila Plíšková ideálně, když prohrávala 2:5, poté ale pěti gemy v řadě dějství otočila. Druhou sadu načala favoritka brejkem a zdálo se, že je na koni, Kawaová ale reagovala dvěma brejky v řadě a bez problémů set doservírovala do výsledku 6:3. Ve třetím setu si obě soupeřky držely svá podání až do stavu 5:4 pro Plíškovou. Pak se zčistajasna dostala turnajová pětka do vedení 40:0 a druhým mečbolem duel zakončila. O semifinále si Kristýna Plíšková zahraje proti nasazené jedničce, kterou je v Uzbekistánu Viktoria Kužmová ze Slovenska.

Peschkeová s Melicharovou postupují
Čtvrtfinále turnaje ve Wu-chanu vybojovaly v brzkém ranním programu Nicole Melicharová s Květou Peschkeovou. V souboji s Oksanou Kalašnikovovou a Vaniou Kingovou zvítězili 7:5, 6:1 a zahrají si mezi osmi nejlepšími páry čínského podniku.

Voráčová ve Wu-chanu končí
Renata Voráčová, jež naskočila do turnaje ve Wu-chanu s Ruskou Annou Blinkovovou, končí v osmifinále. Nad síly česko-ruské dvojice byly sestry Chao Čching a Latisha Čchanovy, které zvítězily za pouhých 63 minut 6:3, 6:2.

Jebavý se Zelenayem v Čcheng-tu neuspěli
Roman Jebavý a Igor Zelenay si na čínském turnaji v Čcheng-tu vybrali smůlu už při losu, který jim přidělil nasazené jedničky Ivana Dodiga s Filipem Poláškem. V utkání prvního kola za rovnou hodinu hry Jebavý se Zelenayem na favority nevyzráli a prohráli ve dvou setech 4:6, 4:6.

Dongfeng Motor Wuhan Open 2019, Wu-chan (ženy, CHN, 2 828 000 USD, tvrdý povrch)
Dajana Jastremská (UKR, 27.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (2.) 6:1, 6:4
PETRA KVITOVÁ (7.) – Sloane Stephensová (USA, 15.) 6:3, 6:3