Denní menu, 17.9.2019: Muchová i Siniaková postupují, Bouzková uspěla ve čtyřhře

Kateřina Siniaková zvládla vstup do turnaje v čínském Kantonu! Nad Kazaškou Rybakinovou vedla již 6:1, 3:1, soupeřka poté utkání skrečovala. Zvítězila také Karolína Muchová, která v jihokrejském Soulu přetlačila ve třech setech Belgičanku Van Uytvanckovou. S turnajem se Soulu se naopak loučí Denisa Allertová. V deblu uspěly sestry Plíškovy, které dovolily soupeřkám pouze tři gemy. Mezi muži byla pozornost upřena zejména na Lukáše Rosola, který ale v Petrohradu podruhé v této sezoně nestačil na Běloruse Gerasimova.

7:25

MUCHOVÁ PŘETLAČILA VE TŘECH SETECH VAN UYTVANCKOVOU: Karolína Muchová zvládla úspěšně vstup do turnaje v jihokorejském Soulu. Třiadvacetiletá tenistka si v prvním kole poradila s nepříjemnou soupeřkou v podobě Belgičanky Alison Van Uytvanckové, se kterou svedla bezmála dvouhodinovou bitvu. Muchová zvítězila v premiérovém vzájemném duelu s toutou Belgičankou po setech 6:4, 3:6 a 6:2. Třetí nasazenou hráčku turnaje čeká v osmifinále souboj s Maďarkou Timeou Babosovou, která vyřadila grandslamovou vítězku Lotyšku Jelenu Ostapenkovou. – Karolína Muchová (45.) x Alison Van Uytvancková (BEL, 62.) 6:4, 3:6, 6:2

11:30

SINIAKOVÁ JE V KANTONU PO SKREČI SOUPEŘKY V OSMIFINÁLE: Kateřina Siniaková má za sebou vítězný vstup do turnaje v čínském Kantonu. Třiadvacetiletá tenistka čelila na úvod nepříjemné Kazašce Jeleně Rybakinové, kterou ale během úterního zápasu prvního kola trápily zdravotní komplikace. Rybakinová musela zápas skrečovat za stavu 1:6, 1:3, což znamenalo postup Siniakové do osmifinále. Další soupeřkou páté nasazené hráčky turnaje bude Švýcarka Viktorija Golubicová. – Kateřina Siniaková (38.) x Jelena Rybakinová (KAZ, 49.) 6:1, 3:1 – skreč Rybakinová

9:50

SESTRY PLÍŠKOVY DOVOLILY SOUPEŘKÁM JEN TŘI GEMY: Karolína Plíšková s Kristýnou Plíškovou postupují v Soulu do čtvrtfinále turnaje čtyřhry! Česká sesterská dvojice strávila v rámci úterního prvního kola na kurtu pouhých 44 minut a zvítězila nad rusko-britským párem Savinychová, Silvová po setech 6:1, 6:2. Sestry Plíškovy postupují do čtvrtfinále, ve kterém narazí nasazené trojky Beguovou s Gasparjanovou. – Savinychová, Silvová (RUS/GBR) x Kar.Plíšková, Kr.Plíšková 1:6, 2:6

Rosol podruhé v sezoně nestačil na Gerasimova
Lukáš Rosol (145.) končí na turnaji v ruském Petrohradu v prvním kole. Čtyřiatřicetiletý tenista neuspěl v souboji dvou úspěšných kvalifikantů s Bělorusem Jegorem Gerasimovem (119.), kterému podlehl za 78 minut po setech 5:7, 2:6. Rosol nestačil na tohoto běloruského soupeře již podruhé v této sezoně, s Gerasimovem prohrál i v třísetové bitvě v únoru v Marseille.

Allertová nestačila na Flipkensovou
Denisa Allertová (255.) končí na turnaji v jihokorejském Soulu v prvním kole. Šestadvacetiletá tenistka využila pro tento podnik chráněný žebříček, ale v souboji se zkušenou Belgičankou Kirsten Flipkensovou (106.) neuspěla. Allertová strávila na kurtu 72 minut a prohrála po setech 2:6 a 5:7. Aktuálně 255. hráčce světového žebříčku nevyšel vstup do zápasu, když hned dvakrát v řadě přišla o podání a první sadu ztratila. Druhý set měl vyrovnanější průběh, avšak Allertovou položilo ztracené podání za stavu 5:5. Flipkensová poté dovedla zápas do vítězného konce.

Bouzková postupuje i ve čtyřhře
Marie Bouzková zvládla na turnaji v čínském Kantonu vstup do singlové i deblové části turnaje. Jednadvacetiletá tenistka se Slovinkou Zidansekovou porazily v úterním duelu domácí čínskou dvojici Lu, Xun jednoznačně za 52 minut po setech 6:0, 6:3. Jediná česká účastnice deblového turnaje v Kantonu si tak zahraje ve čtvrtfinále a skvěle se naladila na osmifinálový singlový souboj proti Ukrajince Svitolinové, třetí nejlepší hráčce světa.

Kolář v Sibiu postupuje
Zdeněk Kolář (271.) zvládl vstup do challengeru v rumunském Sibiu. Dvaadvacetiletý tenista potvrdil v úterním zápase prvního kola roli favorita, když porazil Francouze Sadia Doumbiu (330.) za 70 minut po setech 6:4, 6:2. V dalším kole čeká Koláře souboj s Kazachem Popkem. Kolář nastoupil v odpoledních hodinách ještě k zápasu čtyřhru, ale společně s Chorvatem Serdarusičem do čtvrtfinále nepostoupili.

Kopřiva je v osmifinále
Vít Kopřiva (369.) zvládl na challengeru v rumunském Sibiu vítězně i druhý zápas. Český tenista si v úterním zápase vyšlápl na desátého nasazeného Argentince Facunda Arguella (217.), kterého porazil za hodinu a půl hry po setech 7:5 a 6:1. Kopřivu čeká v osmifinále další argentinský tenista, a to turnajová šestka Federico Coria.

Šafránek si vyšlápl na Mollekera
Václav Šafránek (372.) napodobil Víta Kopřiva a postupuje na challengeru v rumunském Sibiu do osmifinále! Pětadvacetiletý tenista si v úterním duelu překvapivě poradil s osmnáctiletým Němcem Rudolfem Mollekerem (173.), kterého porazil za pouhých 66 minut po setech 6:3, 6:4. Dalším soupeřem Šafránka bude lepší z dvojice Griekspoor/Serdarusič.

Macháč končí v Glasgow v prvním kole
Tomáš Macháč (362.) nezvládl úvodní zápas na challengeru v Glasgow. Osmnáctiletý talentovaný tenista nestačil v úterním odpoledním duelu na Nizozemce Botice Van De Zandschulpa (287.), kterému podlehl za 79 minut po setech 4:6 a 3:6. Van De Zandschulp si připsal během krátké chvíle již druhý skalp českého tenisty, v minulém týdnu porazil v Istanbulu ve čtvrtfinále Davida Poljaka.

Guangzhou International Women´s Open, Kanton (ženy, CHN, 500 000 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (38.) [5] – Jelena Rybakinová (KAZ, 49.) 6:1, 3:1 – skreč Rybakinová

Lu, Xun (obě CHN) [WC] – BOUZKOVÁ, Zidanseková (SLO) 0:6, 3:6

KEB Hana Bank Korea Open 2019, Soul (ženy, KOR, 250 000 USD, tvrdý povrch)
KAROLÍNA MUCHOVÁ (45.) [3] – Alison Van Uytvancková (BEL, 62.) 6:4, 3:6, 6:2
DENISA ALLERTOVÁ (255.) – Kirsten Flipkensová (BEL, 106.) 2:6, 5:7

Savinychová, Silvová (RUS/GBR) – KAR.PLÍŠKOVÁ, KR.PLÍŠKOVÁ 1:6, 2:6

St. Petersburg Open (muži, RUS, 1 180 000 USD, tvrdý povrch)
LUKÁŠ ROSOL (145.) [Q] – Jegor Gerasimov (BLR, 119.) [Q] 5:7, 2:6