Denní menu, 11.9.2019: Plíškovou vyhnal v Číně z kurtu déšť, Kolář si vyšlápl na turnajovou dvojku

- Jan Havlovic

Karolína Plíšková vstoupila ve středu do turnaje v čínském Čeng-čou, ale její duel proti Slovince Hercogové byl kvůli dešti v pozdních hodinách místního času přerušen kvůli dešti. Světovou dvojku tak čeká ve čtvrtek dohrávka duelu, ve kterém je stav 6:3, 2:5 z pohledu Plíškové. Další Češi hrají na challengerech na třech různých místech – Štětín, Istanbul a Banja Luka. Ve Frýdku-Místku pokračuje domácí pětadvacítka.

NA ROZJEZD

11:00

TŘI ČEŠKY POSTUPUJÍ VE FRÝDKU-MÍSTKU DO DRUHÉHO KOLA: Antukový turnaj ve Frýdku-Místku měl na programu již čtvrtý hrací den. Do druhého kola postoupily Karolína Kubáňová, Anna Sisková a také Jesika Malečková. Místenku v dalším kole naopak nezískaly Johana Marková, Denisa Hindová ani Magdalena Pantůčková, která prohrála v hlavní soutěži popáté v řadě. Odpoledne se odehrály dva zbývající duely prvního kola čtyřhry, dál míří dva české páry – Malečková s Markovou a Kubáňová s Tomanovou.

Více se turnaji ve Frýdku-Místku věnujeme v samostatném článku.

HLAVNÍ CHOD

odloženo

PLÍŠKOVOU VYHNAL Z KURTU DÉŠŤ, DUEL PROTI HERCOGOVÉ BUDE DOHRÁVAT VE ČTVRTEK: Karolínu Plíškovou čeká dohrávka duelu proti Slovince Poloně Hercogové až ve čtvrtek. Českou tenisovou jedničku vyhnal v čínském Čeng-čou z kurtu déšť za stavu 6:3 a 2:5. Vzhledem k tomu, že v Číně byla v době přerušení zápasu zhruba hodina před půlnocí, tak byl duel odložený na čtvrtek. Vítězku tohoto duelu čeká ve čtvrtfinále Američanka Sofia Keninová. Karolína Plíšková (2.) x Polona Hercogová (SLO, 53.) 6:3, 2:5* odloženo na 12.9.

A KDO NEMÁ DOST...

11:50

KOLÁŘ SI VYŠLÁPL NA TURNAJOVOU DVOJKU!: Zdeněk Kolář si připsal na challengeru v bosenské Banja Luce cenný skalp! Dvaadvacetiletý tenista si ve středečním duelu vyšlápl na druhého nasazeného Itala Filippa Baldiho, kterou vyřadil z turnaje za 71 minut po setech 6:4, 6:2. Kolář se probojoval na challengeru letos již podesáté do osmifinále a v boji o účast ve čtvrtfinále vyzve Alejandra Tabila z Chile. – Zdeněk Kolář (273.) x Filippo Baldi (ITA, 148.) 6:4, 6:2

Poljak si zahraje poprvé v osmifinále
David Poljak (621.) si zahraje poprvé v kariéře na challengeru v osmifinále! Třiadvacetiletý tenista překvapil ve středečním dopoledním duelu turnaje v tureckém Istanbulu favorizovaného Rusa Romana Safiullina (233.), kterého porazil po bezmála dvou hodinách po setech 6:4, 3:6 a 6:2. Poljaka čeká v premiérovém osmifinále souboj s lepším z dvojice Lamasine/Viola.

Šátral ve Štětíně favorita nepřekvapil
Jan Šátral končí na challengeru v polském Štětíně ve druhém kole. Devětadvacetiletý tenista nestačil ve středečním duelu na favorizovaného Španěla Carballese Baenu (76.), člena elitní stovky, kterému podlehl za hodinu a půl hry po setech 4:6 a 3:6.

Jebavý s Pavláskem neuspěli
Roman Jebavý s Adamem Pavláskem končí na challengeru v polském Štětíně již v prvním kole. Český pár nezvládl souboj s favorizovanou italskou dvojicí Bolelli, Pellegrino, které podlehl za 58 minut po setech 2:6 a 3:6.

Čeng-čou Open (ženy, CHN, 1 500 000 USD, tvrdý povrch)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (2.) [1] – Polona Hercogová (SLO, 53.) 6:3, 2:5* odloženo na 12.9.

Challenger Tour

Pekao Szczecin Open (muži, POL, 137 560 EUR, antuka)
2. kolo dvouhry
Roberto Carballes Baena (ESP, 76.) [4] – JAN ŠÁTRAL (454.) 6:4, 6:3

JEBAVÝ, PAVLÁSEK – Bolelli, Pellegrino (oba ITA) 2:6, 3:6
Zielinski, Zuk (oba POL) [WC] – Gachov (RUS), KOPŘIVA 7:6(8), 6:2

American Express Istanbul (muži, TUR, 81 240 USD, tvrdý povrch)
Roman Safiullin (RUS, 233.) [14] – DAVID POLJAK (621.) 4:6, 6:3, 2:6

Srpska Open, Banja Luka (muži, BIH, 46 600 EUR, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (273.) – Filippo Baldi (ITA, 148.) 6:4, 6:2

Griekspoor, Sels (oba NED) – KOLÁŘ, Serdarusič (CRO) 2:6, 2:6

Frýdek-Místek Open Cup 2019 (ženy, CZE, 25 000 USD, antuka)
JOHANA MARKOVÁ (403.) – Despina Papamichailová (GRE, 276.) [6] 4:6, 4:6
Oana Georgeta Simionová (ROU, 547.) – ANNA SISKOVÁ (606.) [WC] 6:7(9), 6:4, 1:6
KAROLÍNA KUBÁŇOVÁ (849.) [Q] – Julia Wachaczyková (GER, 819.) [Q] 0:6, 7:6(6), 6:1
MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (559.) – Vlada Kovalová (RUS, 437.) 3:6, 4:6
JESIKA MALEČKOVÁ (357.) – Jevgenija Levašovová (RUS, 984.) [LL] 6:3, 7:5
DENISA HINDOVÁ (746.) [Q] – Martina Colmegnaová (ITA, 583.) 6:2, 5:7, 4:6

Levašovová, Malyginová (RUS/EST) – MALEČKOVÁ, MARKOVÁ [3] 6:7(4), 5:7
KUBÁŇOVÁ, TOMANOVÁ – PANTŮČKOVÁ, SISKOVÁ 7:6(11), 7:5

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Madainitennis Open (ženy, AUT, 25 000 USD, antuka)
Veronika Bokorová (AUT, -) [WC] – MONIKA KILNAROVÁ (485.) 2:6, 0:6