Vista Prague Open: Marková prošla do semifinále. Zaryckou zradilo zdraví

České derby mezi Anastasií Zaryckou (213.) a Johanou Markovou (443.) nedopadlo úplně nejlépe pro favorizovanou nasazenou trojku Zaryckou. Ve čtvrtfinále pražského turnaje Vista Prague Open skrečovala za stavu 4:6, 6:2, 0:3 a pustila do semifinále svou soupeřku.

Marková v prvním setu zahájila zápas ztrátou podání, ze které se ale rychle oklepala. Po okamžitém rebrejku se dokázala sama utrhnout do vedení 5:2, a i když set nedopodávala a ztratila výhodu v deváté hře, hned záhy na returnu soupeřku přehrála.

Nasazená trojka Zarycká se ve druhé sadě zvedla a vyhrála 6:2, čímž dala najevo, že zápas rozhodně nehodlá tak lehce prohrát. Jenže proti její snaze o obrat nakonec byly zdravotní obtíže, jež ji za stavu 0:3 v rozhodující sadě přinutily duel skrečovat.

Barbara Haasová (AUT, 146.) – Katarzyna Piterová (POL, 348.) 6:2, 5:7, 6:4
Julyette Maria Josephine Steurová (GER, 533.) – Veronika Erjavecová (SLO, 692.) 6:1, 6:1
Anastasija Šošinová (UKR, 386.) – Anna Bondarová (HUN, 198.) 2:6, 4:6
ANASTASIA ZARYCKÁ (213.) – JOHANA MARKOVÁ (449.) 4:6, 6:2, 0:3 skreč Zarycká

Erjavecová, Radišičová (SLO) – Lamensová (NED), Melnikovová (RUS) 2:6, 6:4, 6:10