Denní menu, 21.8.2019: Kilnarová s kanáry rozdrtila soupeřku. Muchová je ve čtvrtfinále

- Radek Štohl, Jan Vojkůvka

Třetím dnem pokračovala kvalifikace US Open. Během středy do ní nakoukli Zdeněk Kolář, Denisa Allertová a Tereza Martincová, a do finálového kola prošly obě české tenistky. O čtvrtfinále v Bronxu úspěšně zabojovala Karolína Muchová, která v den svých třiadvacátých narozenin vyhrála osmifinále nad domácí Kristie Ahnovou. Monika Kilnarová v německém Braunschweigu nepřišla o jedinou hru.

17:00

ALLERTOVÁ S MARTINCOVOU JSOU VE FINÁLE KVALIFIKACE US OPEN: Kvalifikace US Open pokračovala svým třetím hracím dnem a do akce se tentokrát dostali tři čeští tenisté. Mezi ženami potvrdily role favoritek Denisa Allertová s Terezou Martincovou, které pronikly do finálového kola grandslamové kvalifikace. Mezi muži měl těžký los Zdeněk Kolář, který nakonec v souboji s Kimmerem Coppejansem prohrál.

17:00

MUCHOVÁ DRTIVĚ ZVÍTĚZILA:  Karolína Muchová (47.) zvládla na turnaji v Bronxu i další zápas a zahraje si čtvrtfinále. Domácí Kristie Ahnovou (152.) porazila suverénně 6:3, 6:1. V celém utkání čelila jen jednomu brejkbolu, který sice neodvrátila, ale soupeřka ho využila za stavu 0:5 ve druhém setu. V dalším kole si česká tenistka zahraje s vítězkou zápasu mezi Magdou Linetteovou a Aljaksandrou Sasnovičovou. – Karolína Muchová (47.) x Kristie Ahnová (USA, 152.) 6:3, 6:1

13:00

KILNAROVÁ NEZTRATILA ANI HRU: Monika Kilnarová (485.) v německém Braunschweigu prosvištěla do osmifinále dvouhry. Devatenáctiletá hráčka v prvním kole zametla s Vandou Lukacsovou (542.) dvakrát 6:0, k výhře potřebovala jen čtyřiačtyřicet minut. Během zápasu se česká tenistka dočkala osmačtyřiceti úspěšných fiftýnů, její soupeřka za celé utkání získala pouhých jedenáct míčků, úvodní servis jí připravil jediný balónek. Kilnarová tak napravila měsíc starou prohru z Prahy, kde prohrála s Barborou Miklovou (617.) dvakrát 0:6. – Vanda Lukacsová (HUN, 542.) x Monika Kilnarová (485.) 0:6, 0:6