16:46
Pavlásek padl s hráčem páté stovky

Adam Pavlásek (301.) prohrál třetí duel v řadě. Český hráč v úterý odpoledne na challengeru v Lyonu nestačil na tenistu z páté stovky žebříčku, kterým byl domácí Antoine Cornut-Chauvinc (428.), 3:6, 4:6. Pavlásek během zápasu třikrát ztratil servis, na returnu uspěl jednou. Vzápětí se však protihráč startující na divokou kartu ujal druhého brejku v utkání.

15:34
Muchová neudržela náskok s Riskeovou

Karolína Muchová (68.) svůj první zápas v hlavní soutěži WTA na trávě nezvládla. Česká hráčka v úterý odpoledne prohrála s favoritkou Alison Riskeovou (61.) 7:6(4), 3:6, 2:6. Muchová po úspěšné první sadě nezachytila úvod a závěr druhého setu, a tak o vítězce rozhodlo až třetí dějství. Dvaadvacetiletá tenistka rychle prohrávala 0:3, k obratu jí už nepomohl ani brejk v sedmé hře.

12:39
Jebavý ztratil vedení s párem Klaasen, Venus

Roman Jebavý si připsal desátou porážku v řadě. Český deblista a jeho slovenský parťák Igor Zelenay v Hertogenboschi prohráli proti druhým nejvýše nasazeným tenistům turnaje Ravenu Klaasenovi a Michaelu Venusovi 6:4, 5:7, 7:10. Jebavý se Zelenayem se v samém úvodu zápasu ujali brejku a jelikož sami nemuseli odvracet žádnou hrozbu, za půl hodinu získali první sadu. Ve druhém dějství měli znovu rychlý brejk, soupeři ale srovnali na 1:1 a ačkoliv favorité poté za stavu 5:3 nedopodávali na konec setu, v poslední hře dějství srovnali. V závěrečném super tiebreaku si Klaasen a Venus dokázali vypracovat o jeden minibrejk navíc, což stačilo k postupu do čtvrtfinále.

12:30
Kr. Plíšková nestačila na Curenkovou

Kristýna Plíšková (113.) ani potřetí v řadě nedokázala postoupit přes první kolo v nizozemském Hertogenboschi. Sedmadvacetiletá tenistka v úterý prohrála s favorizovanou Lesjou Curenkovou (32.), se kterou padla dvakrát 4:6. Plíšková s Curenkovou držela krok do sedmé hry prvního setu, v této fázi zápasu poprvé přišla o servis. Ve druhém dějství se česká hráčka dvakrát ocitla o brejk dole a ačkoliv se jí ve dvou případech podařilo srovnat stav druhé sady, brejk z devátého gemu byl nakonec rozhodující. Kristýna Plíšková tak téměř dva roky čeká na výhru na travnatém povrchu v hlavní soutěži, v níž si na daném povrchu připsala šest porážek za sebou