22:23
Strýcová prolétla do druhého kola

Barbora Strýcová (49.) prošla hladce do druhého kola turnaje v katarském Dauhá. Dvaatřicetiletá česká tenista si ve večerním duelu na centrálním dvorci poradila s ománskou hráčkou Fatmou Al Nabhaniovou (406.), kterou porazila za 65 minut po setech dvakrát 6:1. Strýcová byla v utkání s hráčkou z páté stovky žebříčku velkou favoritkou. V zápase proměnila hned sedm brejkbolů z devíti a suverénně postoupila. Další soupeřkou zkušené české tenistky bude vítězka duelu Blinkovová/Sevastovová.

16:34
Muchová je v Dauhá v hlavní soutěži

Karolína Muchová (133.) si zahraje podruhé v této sezoně v hlavní soutěži turnaje WTA! Dvaadvacetiletá tenistka zvládla v katarském Dauhá i třetí kvalifikační duel a zajistila si místo v hlavní soutěži. Česká hráčka si v pondělním duelu, který přerušil déšť, poradila s Ruskou Ljudmilou Samsonovou (168.), kterou porazila po bezmála dvou hodinách hry po setech 6:1, 3:6 a 6:1. Muchová porazila ruskou soupeřku již podruhé během pouhého měsíce, když na Samsonovou vyzrála i při kvalifikaci v Melbourne na Australian Open.

12:18
Kolář prolétl do druhého kola

Zdeněk Kolář (226.) postupuje na challengeru ve francouzském Cherbourgu do druhého kola. Dvaadvacetiletý tenista předvedl v pondělním dopoledním utkání kvalitní výkon, když smetl Španěla Ortegu-Olmeda (289.) za pouhých 48 minut po setech 6:1, 6:2. Kolář se tak stal vůbec prvním tenistou, který si na tomto turnaji zajistil postup. V dalším zápase narazí na turnajovou desítku Alexandra Bublika z Kazachstánu.

10:29
Berdych poskočil o dvacet míst

Tomáš Berdych si díky semifinálové účasti v Montpellier výrazně polepšil v žebříčku ATP. Česká tenisová jednička poskočila o celkově dvacet míst ze 79. příčky na aktuální 59. pozici. Polepšil si také Roman Jebavý, kterému před turnajem v Córdobě patřila 58. příčka. Aktuálně nejlepší český deblista vyhrál po boku Argentince Molteni titul a díky tomu poskočil na 48. pozici.

09:42
Jebavý vyhrál turnaj v Córdobě

Roman Jebavý veze z argentinské Córdoby deblový titul! Nejlepší český deblista triumfoval po boku domácího Andrese Molteniho. Česko-argentinská dvojice porazila v nedělním finále dvojici Gonzalez, Zeballos po hodině a půl hry po setech 6:4, 7:6(4). Pro Jebavého je to celkově čtvrtý titul na okruhu ATP.