19:38
Siniaková postupuje, ve třetím setu nadělila kanára

Jako favoritka nastupovala Kateřina Siniaková (33.) do prvního kola turnaje v Lucemburku. Proti Švédce Johanně Larssonové (71.) také získala rychle úvodní sadu (6:1). Ve druhé ale rychle ztratila servis a natáhla ji až do tiebreaku. V něm byla silnější Švédka. Siniaková dokázala svou soupeřku zlomit v úvodu rozhodujícího dějství. Z brejku a vedení Češky 3:0 se už Larssonová neoklepala. Siniaková postupuje do druhého kola po setech 6:1, 6:7(5), 6:0.

14:14
Šafránek prohrál pošesté v řadě

Výsledkově špatné období Václava Šafránka (327.) bohužel pokračuje. Čtyřiadvacetiletý tenista prohrál již pošesté v řadě, když neuspěl ani v prvním kole challengeru v německém Ismaningu. Český hráč nestačil v odpoledním duelu na Itala Mattea Violu (296.), kterému podlehl za hodinu hry po setech 4:6 a 2:6.

13:12
Plíšková nasazenou trojku nezaskočila

Kristýna Plíšková (97.) končí na turnaji v Lucemburku v prvním kole. Šestadvacetileté tenistce se podařilo postoupil z kvalifikace do hlavní soutěže, ale hned v prvním kole byla nad její síly Španělka Carla Suarezová Navarrová (24.). Nasazená trojka si zajistila postup do osmifinále za 68 minut po setech 6:3 a 6:4.

09:12
Krejčíková padla po velkém boji

Barbora Krejčíková (206.) se bohužel loučí s turnajem v čínském Sou-čou hned v prvním kole. Dvaadvacetiletá tenistka nestačila v úterním duelu na Japonku Nao Hibinovou (119.), které podlehla až po bezmála třech hodinách. Krejčíková prohrála po velkém boji po setech 7:6(6), 3:6 a 4:6. Česká tenistka se nyní přesune do Singapuru, kde se v příštím týdnu představí ve čtyřhře na prestižním Turnaji mistryň po boku Kateřiny Siniakové.