Denní menu, 10.8.2019: Krejčíková se Siniakovou postoupily do finále! Kr. Plíšková vyřadila druhou nasazenou kvalifikace

Barbora Krejčíková se s Kateřinou Siniakovou na třetí pokus dočkaly, v semifinále Toronta poprvé porazily dvojici Azarenková, Bartyová. Marie Bouzková na stejném turnaji postoupila do semifinále dvouhry, Simona Halepová ve čtvrtfinále vzdala kvůli zdravotním problémům. Barbora Strýcová a Kristýna Plíšková si zajistily postup do finále kvalifikace Cincinnati.

10:00

ČEŠKY V SOBOTU OVLÁDLY OLOMOUC: Češky v sobotu zažily úspěšný ITS Cup. Martina Kudelová v semifinále dvouhry porazila Janu Bojovičovou a dočkala se prvního finále kariéry. Ve čtyřhře úřadovala dvojice Klára Hájková, Aneta Laboutková, které vyhrály druhý společný titul.

Turnaji se podrobně věnujeme v samostatném článku.

02:30

BOUZKOVÁ PROŠLA DO SEMIFINÁLE DVOUHRY: Životní turnaj Marie Bouzkové (91.) bude pokračovat také o víkendu. Jednadvacetiletá tenistka postoupila do semifinále dvouhry poté, co Simona Halepová (4.) kvůli problémům s levým kotníkem musela za stavu 6:4 pro Bouzkovou zápas skrečovat. Češka se o finále utká se Serenou Williamsovou (10.). – Marie Bouzková (91.) x Simona Halepová (4.), 6:4 skreč Halepová

Utkání se podrobně věnujeme v samostatném článku.

20:30

KREJČÍKOVÁ SE SINIAKOVOU POSTOUPILY DO FINÁLE: Barbora Krejčíková si s Kateřinou Siniakovou zahrají o titul z Toronta. Český pár v semifinále porazil dvojici Azarenková, Bartyová 3:6, 6:3, 10:4, bělorusko-australský debl se mu podařilo přehrát vůbec poprvé ze tří vzájemných střetnutí. – Krejčíková, Siniaková x Azarenková, Bartyová, 3:6, 6:3, 10:4

Kr. Plíšková skolila druhou nasazenou kvalifikace (6:4, 7:6)
Kristýna Plíšková (85.) si zahraje finále kvalifikace Cincinnati. Češka v prvním kole překvapila druhou nejvýše postavenou hráčku Šuaj Čang (35.) 6:4, 7:6(5). Plíšková po úvodním brejku sice o výhodu rychle přišla, za stavu 4:4 však podruhé v utkání vzala soupeřce servis. Ve druhé sadě si sedmadvacetiletá hráčka zajistila vedení 6:5 a šla podávat. Utkání sice ještě nedotáhla do vítězného konce, po tiebreakovém obratu z 2:4 přesto nebude chybět v závěrečném kole.

Strýcová první zápas od Wimbledonu zvládla (7:6, 3:6, 6:3)
Úspěšný začátek kvalifikace v Cincinnati má za sebou Barbora Strýcová (31.). Češka v prvním zápase od úspěšného Wimbledonu porazila Kaiu Kanepiovou (72.) 7:6(3), 3:6, 6:3, zásluhou čehož prošla do finále nástražných bojů. V úvodním setu nebyl k vidění jediný brejkbol, v tiebreaku Strýcová prohrávala 1:3, od té chvíle však získala zbývajících šest míčků. Ve druhé sadě rozhodl jediný brejk v šesté hře, Kanepiová si tak vynutila třetí sadu. Do ní vstoupila lépe Strýcová, která vedla 2:0, o vedení ale přišla. Za stavu 3:2 však v dlouhém gemu proměnila druhý brejkbol hry, při vlastním podání již nezaváhala.

Forejtek s Mertlem získali titul (6:4, 7:5)
Jonáš Forejtek s Janem Mertlem při druhé společné finálové účasti vybojovali titul ze čtyřhry. Nenasazený pár na turnaji v rakouském Vogau porazil třetí nejvýše nasazené Víta Kopřivu s Jaroslavem Pospíšilem 6:4, 7:5. Forejtek s Mertlem ve druhém setu prohrávali 3:5, čtyřmi vítěznými gemy v řadě si došli pro trofej.

Poljak je ve druhém finále sezóny (6:3, 6:4)
David Poljak (598.) bude hrát o druhou trofej v letošní sezóně. Třiadvacetiletý Čech v semifinále Koszalinu přehrál domácího Michala Dembeka (782.) 6:3, 6:4, během zápasu si jednou ztratil podání. O vítězi prvního setu rozhodl jediný brejk, ve druhé sadě Poljak prohrával 0:2, ztracené podání si ale rychle vzal zpátky. V deváté hře Čech potřetí v utkání vzal soupeři podání. Poljaka ve finále čeká Martins Podzus (467.).

Forejtek přes Kopřivu prošel do finále (6:4, 6:2)
Jonáš Forejtek (737.) si v rakouském Vogau zahraje třetí finále dvouhry v kariéře. Osmnáctiletý hráč v semifinále porazil Víta Kopřivu (395.) 6:4, 6:2. Forejtek se v úvodní sadě jako první dočkal brejku, Kopřiva ho sice rebrejkl na 3:3, mladší tenista však vzápětí podruhé dokázal uspěl na returnu. Ve druhém setu byly k vidění dva brejky, oba na straně Forejtka.

Paroulek semifinále neotočil (4:6, 6:3, 4:6)
Tadeáš Paroulek (610.) na turnaji v Novim Sadu prohrál v semifinále dvouhry. Mladý Čech v něm padl s domácím Marko Miladinovičem (529.) 4:6, 6:3, 4:6. Paroulek přitom na začátku třetího setu vedl 2:0, od té doby ale nezvládl čtyři gemy v řadě, což bylo rozhodující pro zbytek zápasu.

Rogers Cup presented by National Bank – Toronto (ženy, CAN, 2 830 000 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (91.) – Simona Halepová (ROU, 4.) 6:4 skreč Halepová

KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Azarenková (BLR), Bartyová (AUS) 3:6, 6:3, 10:4

Western & Southern Open, Cincinnati (ženy, USA, 2 944 486 USD, tvrdý povrch)
BARBORA STRÝCOVÁ (31.) – Kaia Kanepiová (EST, 72.) 7:6(3), 3:6, 6:3
Šuaj Čang (CHN, 35.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (85.) 4:6, 6:7(5)

1. ITF PRO CIRCUIT Tournament, Vogau (muži, AUT, 25 000 USD, antuka)
JONÁŠ FOREJTEK (737.) – VÍT KOPŘIVA (395.) 6:4, 6:2

FOREJTEK, MERTL – KOPŘIVA, POSPÍŠIL 6:4, 7:5