ITS Cup: Skvělá Kudelová! Nadělila kanára a vybojovala první finále. Češky získaly titul ze čtyřhry

Češky v sobotu zažily úspěšný ITS Cup. Martina Kudelová v semifinále dvouhry porazila Janu Bojovičovou a dočkala se prvního finále kariéry. Ve čtyřhře úřadovala dvojice Klára Hájková, Aneta Laboutková, které vyhrály druhý společný titul.

Hájková s Laboutkovou dobyly Olomouc
Klára Hájková s Anetou Laboutkovou získaly druhý společný titul ze čtyřhry. Po loňském úspěchu ve španělském Telde vyhrály olomoucký ITS Cup, ve finále přehrály dvojici Lovričová, Satová 6:4, 2:6, 10:4. Češky po úvodní vítězné sadě sice vstoupily do druhého setu úspěšně, vedly 2:0, následně však ve zbytku sady nezískaly ani gem. V závěrečném super tiebreaku ale nedaly soupeřkám šanci.

Kudelová v semifinále nadělila kanára
Martina Kudelová (-) se po premiérovém semifinále rovnou dostala do finále dvouhry. Na olomouckém ITS Cupu porazila Janu Bojovičovou (-) 6:4, 6:0, zásluhou čehož bude v neděli hrát o titul. Kudelová měla od začátku navrch, po vedení 3:1 ale soupeřka srovnala krok. Česká hráčka přesto v závěrečné hře získala třetí brejk. Ve druhém setu se Kudelová dočkala třech úspěchů na returnu, využila všechny tři brejkboly, zatímco Bojovičová nezužitkovala ani jednu ze tří šancí. Finálovou soupeřkou Kudelové bude Ange Oby Kajuruová (851.).

7.8.
ITS Cup: Nasazená jednička padla s kvalifikantkou! Domácí hráčka vyřadila favoritku