Denní menu, 28.7.2019: Bayerlová vybojovala první letošní titul! Voráčová uštědřila dva kanáry

Michaela Bayerlová v norském Sandelfjordu sice prohrála svůj první set na turnaji, ale udržela neporazitelnost a vybojovala první letošní titul. Naopak Denisa Allertová v Praze své finále do vítězného konce nedotáhla. Renata Voráčová vyrazila do německého Karlsruhe, deklasovala o 20 let mladší soupeřku.

11:00

BAYERLOVÁ SLAVÍ PRVNÍ LETOŠNÍ TITUL:  Michaela Bayerlová dotáhla svou pouť turnajem v Norsku až k titulu! Ve finále podniku ITF v Sandelfjordu porazila domácí Malene Helgovou 5:7, 6:3, 6:3. Česká tenistka v předchozích čtyřech zápasech neztratila set a až finálový zápas pořádně prověřil její kondici a schopnosti. V rozhodujícím setu už to nevypadalo s turnajovou dvojkou vůbec dobře, když prohrávala 1:3. Pak ale šňůrou pěti her v řadě dovedla finále k vítězství a prvnímu letošnímu triumfu. – Malene Helgová (NOR, 700.) x Michaela Bayerlová (622.) 7:5, 3:6, 3:6

13:00

ALLERTOVÁ VE FINÁLE V PRAZE PROHRÁLA:  Advantage Cars Prague Open dospěl ke svému nedělnímu finálovému programu. V ženském finále se představila Denisa Allertová, jež měla šanci vybojovat první titul od roku 2017, v utkání s Němkou Tamarou Korpatschovou ovšem přišla o vedení a prohrála 5:7, 3:6. – Tamara Korpatschová (GER, 125.) x Denisa Allertová (326.) 7:5, 6:3

15:00

VORÁČOVÁ SE KVALIFIKOVALA V NĚMECKU: Renata Voráčová se po deblovém titulu v italském Palermu vydala do německého Karlsruhe, kde naskočila do kvalifikace místního turnaje WTA 125k Series. V jediném kvalifikačním kole narazila na domácí divokou kartu Lianu Cammilleriovou, teprve patnáctiletou hráčku bez žebříčkového postavení. Česká tenistka o dvacet let mladší soupeřku deklasovala za 45 minut po výsledku 6:0, 6:0 a zahraje si hlavní soutěž, v níž vyzve šestou nasazenou Irinu-Camelii Beguovou. – Renata Voráčová (622.) x Liana Camilleriová (GER, -) 6:0, 6:0

Liqui Moly Open Karlsruhe (ženy, GER, 125 000 USD, antuka)
RENATA VORÁČOVÁ (622.) – Liana Camilleriová (GER, -) 6:0, 6:0

Advantage Cars Prague Open by Moneta Money Bank (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
Tamara Korpatschová (GER, 125.) – DENISA ALLERTOVÁ (326.) 7:5, 6:3