Denní menu, 24.7.2019: Veselý Stebeho podruhé nezdolal, Kolář neuspěl v Tampere

- Jan Vojkůvka, Jan Havlovic, Filip Lefenda

Jiří Veselý se po týdnu opět střetl s Němcem Stebem, vítězství z Umagu ale tentokrát ve švýcarském Gstaadu nenapodobil, když prohrál ve třech setech a skončil na turnaji v osmifinále. Zdeněk Kolář prohrál utkání druhého kola ve finském Tampere.

10:00

ŠÁTRAL V PRAZE DOHRÁL, DÁLE JDE PĚT ČEŠEK: Středeční program Advantage Cars Prague Open přinesl zbývající zápasy 2. kola mužů a 1. kola žen. Zatímco v mužské části se představil jen Jan Šátral, který nevyužil dobře rozehrané sety proti maďarskému favoritovi Balázsovi, v ženské odnoži turnaje bojovalo o postup hned jedenáct Češek. Do dalšího kola postoupilo pět z nich.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

14:00

VESELÝ PODLEHL STEBEMU: Jiří Veselý (142.) na antukovém podniku ve švýcarském Gstaadu dohrál. Český tenista v osmifinále nestačil na Němce Cedrika-Marcela Stebeho (455.), kterému podlehl za 2 hodiny a 16 minut 6:7(3), 6:4 a 3:6. Oba jmenovaní spolu sehráli dramatické utkání už minulý týden v chorvatském Umagu, tehdy se ale po výhře v tiebreaku třetího setu radoval těsně Veselý. – Jiří Veselý (142.) x Cedrik-Marcel Stebe (GER, 455.) 6:7(3), 6:4, 3:6

09:30

KOLÁŘ V TAMPERE PROHRÁL: Zdeněk Kolář (239.) na turnaji ve finském Tampere roli favorita nepotvrdil. Dvanáctý nasazený ve druhém kole podlehl francouzskému hráči Sadio Doumbiovi 1:6, 6:4, 4:6. Ve druhém setu se mu podařilo otočit nepříznivý vývoj skóre z 2:3 (se ztrátou brejku) a vynutit si rozhodující sadu. V té sice ztratil podání hned v úvodu, ale v osmém gemu se vrátil do hry. Hned v další hře ovšem přes tři shody prohrál další servis a rebrejk se mu už nepodařil. – Zdeněk Kolář (239.) x Sadio Doumbia (FRA, 375.) 1:6, 6:4, 4:6

Jebavý nevyužil v Hamburku mečbol
Hned v úvodním kole skončila pouť Romana Jebavého na turnaji v německém Hamburku. Nejlepší český deblista zde spolu s Holanďanem Middelkoopem nevyužil mečbol proti domácí dvojici Krawietz, Mies. Překvapiví šampioni z letošního Roland Garros prohrávali v rozhodujícím supertiebreaku 9:10, nakonec ale zvítězili 7:5, 6:7(9) a 12:10.

Voráčová je v Palermu v semifinále
Česká deblistka Renata Voráčová si na antukovém podniku v italském Palermu zahraje o postup do finále. Členka nejvýše nasazeného páru zdolala ve středu po boku Švédky Listerové španělskou dvojici Arruabarrenaová, Badosaová 7:5 a 6:4. V úvodní sadě přitom prohrávaly favoritky už 0:4, dokázaly ale dějství otočit.

J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad (muži, SUI, 524 340 EUR, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (142.) – Cedrik-Marcel Stebe (GER, 455.) 6:7(3), 6:4, 3:6

Hamburg European Open (muži, GER, 1 718 170 EUR, antuka)
JEBAVÝ, Middelkoop (NED) – Krawietz, Mies (GER) 5:7, 7:6(9), 10:12