Denní menu, 19.7.2019: Kr. Plíšková doplatila na nevyužité brejkboly. Krejčíková vždy jen dotahovala

Páteční den se Čechům nevydařil. Kristýna Plíšková ani Barbora Krejčíková nepostoupily do semifinále dvouhry v Bukurešti, Roman Jebavý prohrál zápas o finále čtyřhry ve švédském Bastadu. Zdeněk Kolář s Janem Šátralem nepřekvapili favority na challengerech.

14:00

JEBAVÝ DO FINÁLE V BASTADU NEDOŠEL: Roman Jebavý a Matwe Middelkoop na turnaji ve švédském Bastadu nepotvrdí roli nejvýše nasazeného páru. Favorité podniku v semifinále čtyřhry nestačili na belgické duo Gille, Vliegen J 6:4, 4:6, 5:10. Jebavý s Middelkoopem přitom před tímto střetnutím neprohráli ani set, ve druhé sadě proti nenasazené dvojici se jim stal osudný třetí gem, v němž při vlastním servisu neuhráli jediný fiftýn. V závěrečném super tiebreaku česko-nizozemský pár rychle prohrával 0:3 a 2:6, ztrátu již dohnat nedokázal. – Jebavý, Middelkoop (NED.) x Gille, Vliegen (oba BEL), 6:4, 4:6, 5:10

18:00

KR. PLÍŠKOVÁ VE ČTVRTFINÁLE PROMRHALA ŠANCE: Kristýna Plíšková (92.) bude chybět v semifinále dvouhry Bukurešti. Česká hráčka ve čtvrtfinále prohrála s domácí tenistkou Patricií Marií Tigovou (-) 3:6, 6:3, 3:6. Českou tenistku můžou mrzet především šance z první sady, ve které nevyužila ani jeden ze sedmi brejkbolů. Ve druhém setu Plíšková předváděla skvělý tenis, na začátku třetího dějství ale rychle ztratila servis a po chvíli byl stav z její strany 0:5. Ačkoliv ještě stáhla na 3:5, na obrat to již nestačilo.  Patricia Maria Tigová (ROU) x Kristýna Plíšková (92.), 6:3, 3:6, 6:3

19:30

KREJČÍKOVÁ DRUHÉ SEMIFINÁLE WTA NEVYBOJOVALA : Barbora Krejčíková (132.) ve svém třetím čtvrtfinále dvouhry WTA neuspěla. Třiadvacetiletá hráčka v pátečním večerním střetnutí v Bukurešti prohrála s Martinou Di Giuseppeovou (211.) dvakrát 4:6. Krejčíková v úvodní sadě prohrávala 2:3 a byla na returnu, vzápětí se jí vydařil rebrejk. O druhé podání přišla v deváté hře, na což již nezareagovala. Ve druhém setu Češka hned třikrát neudržela servis, a i když ho dvakrát získala zpátky, opět v devátém gemu podání ztratila.– Barbora Krejčíková (132.) x Martina Di Giuseppeová (ITA, 211.), 4:6, 4:6

Šátral favorita nepřekvapil (1:6, 3:6)
Jan Šátral (404.) na challengeru v San Benedettu neprošel do semifinále dvouhry. Český hráč ve čtvrtfinále prohrál s favorizovaným Renzo Olivou (332.) 1:6, 3:6. Během necelé hodiny si čtyřikrát ztratil servis, své dva brejkboly v řadě za stavu 0:2 v prvním setu nevyužil.

Kolář nedopodával set a vypadl (5:7, 4:6)
Zdeněk Kolář (249.) na challengeru v Amersfoortu skončil ve čtvrtfinále dvouhry. Český tenista v zápase o semifinále prohrál s třetím nasazeným Blaz Rolou (164.) 5:7, 4:6. Kolář v úvodu prohrával 0:2, následně soupeře ale dotáhl a za stavu 4:4 mu vzal servis. Brejk nepotvrdil a v první sadě už gem nezískal. Ve druhém dějství se Čech dostal do vedení 3:2, slibný stav ovšem ztratil a prohrával 3:5. V deváté hře sice uspěl na returnu, protihráč však komplikace nepřipustil a získal rozhodující brejk.

Bouzková je bez ztráty setu v semifinále dvouhry (6:3, 7:6)
Marie Bouzková (104.) obhájí semifinále turnaje nižší kategorie v kazašském Nur-Sultanu. Česká tenistka se mezi čtyři nejlepší hráčky "osmdesátky" dostala bez ztráty setu, ve čtvrtfinále přehrála Caglu Buyukakcayovou (252.) 6:3, 7:6(3).

Zarycká urputné čtvrtfinále nedotáhla (6:4, 4:6, 6:7)
Anastasia Zarycká (229.) nezvládla uspět ve svém největším čtvrtfinále dvouhry. Jednadvacetiletá hráčka na podniku nižší kategorie "osmdesátky" ve francouzském Biarritzu nestačila na čtvrtou nasazenou Viktoriji Tomovovou (249.) 6:4, 4:6, 6:7(5). Zarycká v závěrečném setu prohrávala již 1:4 a byla dva brejky pozadu, následně ale vyrovnala na 4:4. Ačkoliv ve dvanácté hře na returnu odvrátila mečbol, v tiebreaku nezažehnala druhou hrozbu ukončení zápasu.

Poljak téměř po roce uhrál semifinále (7:6, 6:0)
David Poljak (566.) se poprvé od konce loňských prázdnin pokusí vybojovat finále dvouhry. Třiadvacetiletý Čech na turnaji nižší kategorie v Telavi nezaváhal ve čtvrtfinále proti George Tsivadzemu (-), kterého porazil 7:6(5), 6:0. Prvního nasazeného Poljaka v semifinále bude čekat osmička turnaje Yan Bondarevskij (-).

Nouza jedničku v Piešťanech nepřelstil (6:7, 4:6)
Petr Nouza (-) na turnaji nižší kategorie v Piešťanech vypadl ve čtvrtfinále dvouhry. Dvacetiletý Čech v utkání o semifinále prohrál s nejvýše nasazeným Lukášem Kleinem (464.) 6:7(3), 4:6, ačkoliv v prvním setu vedl 5:3.

Bouzková zvládla semifinále čtyřhry (7:5, 6:1)
Marie Bouzková si v kazašském Nur-Sultanu zahraje druhé letošní deblové finále. Dvacetiletá Češka s parťačkou Vivian Heisenovou v semifinále přehrály dvojici Abduraimovová, Kostičová 7:5, 6:1.

Beránková titul ze čtyřhry nezískala (4:6, 5:7)
Karolína Beránková si musí na čtvrtou deblovou trofej počkat. Osmnáctiletá tenistka společně s parťačkou Georgií Drummyovou prohrály ve finále španělského turnaje v Don Benito proti dvojici Carrillová Marinová, Lindhová Gallegherová 4:6, 5:7. Česko-irský pár ztrácel od úvodních gemů, ve druhé sadě mu nepomohlo ani úspěšné působení na returnu za 4:5, hned poté si ztratil servis.

Poljak uspěl také ve čtyřhře (3:6, 6:2, 10:8)
David Poljak po dopoledním postupu do semifinále dvouhry zvládl utkání o finále čtyřhry. Český tenista a jeho parťák Koray Kirci zvrátili klání proti nenasazenému páru Haliak, Michailiuk, který porazili 3:6, 6:2, 10:8. Pro Poljaka se bude jednat o třetí finále deblu v sezóně, v obou předchozích na titul nedosáhl.

Kopřiva ztratil vedení proti sedmičce (6:3, 2:6, 2:6)
Vít Kopřiva nebude hrát o finále dvouhry v Piešťanech. Třetí nasazený ve čtvrtfinále prohrál proti sedmému nasazenému Marko Miladinovičovi 6:3, 2:6, 2:6.

Vocel utrpěl kanára, uhrál dva gemy (0:6, 2:6)
Matěj Vocel (-) v prvním letošním čtvrtfinále dvouhry neuspěl. Český hráč na turnaji v německém Kasselu padl se sedmým nasazeným Lucasem Gerchem (474.) 0:6, 2:6, za čtyřiašedesát minut hry nevyužil ani jeden ze tří brejkbolů.

Kopřiva s Nouzou jsou ve finále čtyřhry (6:4, 7:5)
Vít Kopřiva s Petrem Nouzou na turnaji v Piešťanech dostáli pověst druhé nasazené dvojice a v sobotu si zahrají o titul. Česká dvojice v semifinále přehrála pár Liška, Ščerba 6:4, 7:5, přičemž jen jednou v zápase přišla o servis.

BRD Bucharest Open (ženy, ROU, 250 000 USD, antuka)
Patricia Maria Tigová (ROU, -)
– KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (92.) 6:3, 3:6, 6:3
BARBORA KREJČÍKOVÁ (132.) – Martina Di Giuseppeová (ITA, 211.) 4:6, 4:6

Swedish Open, Bastad (muži, SWE, 524 340 EUR, antuka)
JEBAVÝ, Middelkoop (NED.) – Gille, Vliegen (oba BEL) 6:4, 4:6, 5:10

Van Mossel Kia Dutch Open, Amersfoort (muži, NED, 46 600 EUR, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (249.) – Blaz Rola (SLO, 164.) 5:7, 4:6

San Benedetto Tennis Cup (muži, ITA, 46 600 EUR, antuka)
JAN ŠÁTRAL (404.) – Renzo Olivo (ARG, 332.) 1:6, 3:6

Engie Open Biarritz Pays Basque (ženy, FRA, 80 000 USD, antuka)
Viktorija Tomovová (BUL, 249.)
 – ANASTASIA ZARYCKÁ (229.) 4:6, 6:4, 7:6(5)

President's Cup, Nur-Sultan (KAZ, 80 000 USD, tvrdý povrch)

MARIE BOUZKOVÁ (104.) – Cagla Buyukakcayová (TUR, 252.) 6:3, 7:6(3)

BOUZKOVÁ, Heisenová (GER)  – Abduraimovová (UZB), Kostičová (SRB) 7:5, 6:1

ITS Cup, Olomouc (ženy, CZE, 25 000 USD, antuka)
Ulrikke Eikeriová (NOR, 239.) – ANASTASIA DETIUC (459.) 3:6, 2:6
JOHANA MARKOVÁ (571.) – Tayisiya Mordergerová (GER, 771.) 7:5, 6:4
JESIKA MALEČKOVÁ (395.) – Chantal Škamlová (SVK, 563.) 6:2, 6:3
DENISA ALLERTOVÁ (324.) – Ipek Soyluová (TUR, 304.) 6:4, 1:6, 0:6

DETIUC, MARKOVÁ – Anšbaová (RUS), Colmegnaová (ITA) 6:4, 6:3
MALEČKOVÁ, Škamlová (SVK) – HÁJKOVÁ, LABOUTKOVÁ 6:4, 1:6, 10:7

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Wilhelmshöhe Kassel von 1896 (muži, GER, 25 000 USD, antuka)
Lucas Gerch (GER, 474.) – MATĚJ VOCEL (652.) 6:0, 6:2

Telavi Open 2019 (muži, GRU, 15 000 USD, antuka)
DAVID POLJAK (566.) – George Tsivadze (GEO, -) 7:6(5), 6:0

Haliak (BLR), Michailiuk (RUS) – Kirci (TUR), POLJAK 6:2, 3:6, 8:10

M15 Piešťany (muži, SVK, 15 000 USD, antuka)
Lukáš Klein (SVK, 464.) – PETR NOUZA (-) 7:6(3), 6:4
VÍT KOPŘIVA (512.) – Marko Miladinovič (SRB, -) 6:3, 2:6, 2:6

Liška (SVK), Ščerba (UKR) – KOPŘIVA, NOUZA 4:6, 5:7

BERÁNKOVÁ, Drummyová (IRL) – Carrillová Marinová, Lindhová Gallegherová (obě ESP) 4:6, 5:7