Denní menu, 17.7.2019: Kr. Plíšková smetla soupeřku s kanárem! Veselý statečně vzdoroval nasazené osmičce

Čeští fanoušci zažili rozporuplnou středu. Kristýna Plíšková na turnaji v Bukurešti potvrdila roli favoritky proti Belgičance Ysaline Bonaventureové, Jiří Veselý však v Umagu neudržel vedení Leonardu Mayerovi, ačkoliv se mu podařilo získat první set. Roman Jebavý prožil úspěšný začátek čtyřhry v Bastadu.

12:00

JEBAVÝ V PRVNÍM KOLE ČTYŘHRY NEZTRATIL SETRoman Jebavý úspěšně vstoupil do turnaje čtyřhry ve švédském Bastadu. Český tenista a jeho nizozemský parťák Matwe Middelkoop v prvním kole přehráli dvojici Dellien, Londero dvakrát 6:3, ačkoliv v zápase třikrát ztratili servis. První nasazený pár v úvodní sadě rychle vedl 3:0, ve zbytku setu si obě dvojice jednou přišli o podání. Ve druhém dějství bylo k vidění hned šest brejků, přičemž Jebavý s Middelkoopem měli vždy navrch, svůj náskok udrželi až do konce zápasu. Ve čtvrtfinále je vyzve debl Roberto Carballes Baena, Jaume Munar. – Jebavý, Middelkoop (NED.) x Dellien (BOL), Londero (ARG), 6:3, 6:3

17:30

KR. PLÍŠKOVÁ JE POČTVRTÉ V SEZÓNĚ VE ČTVRTFINÁLE: Kristýna Plíšková (92.) za necelou hodinu postoupila do čtvrtého čtvrtfinále dvouhry v letošní sezóně. Na turnaji WTA v Bukurešti smetla Belgičanku Ysaline Bonaventureovou (114.) 6:0, 6:2 . Osmá nasazená do zápasu vlétla ve velkém stylu, v první sadě soupeřku třikrát brejkla, ačkoliv za stavu 3:0 k tomu potřebovala devět brejkbolů. Ve druhém dějství se Plíškové podařil odvrátit brejkbol ve třetím gemu, následně počtvrté v zápase uspěla na returnu, v závěrečné hře využila hned první mečbol. – Ysaline Bonaventurová (BEL, 114.) x Kristýna Plíšková (92.), 0:6, 2:6

17:30

VESELÝ S MAYEREM PROHRÁL POSEDMÉ: Jiří Veselý (142.) na turnaji v Umagu vypadl v osmifinále dvouhry. Český tenista v zápase o čtvrtfinále prohrál s Leonardo Mayerem (60.) 6:3, 4:6, 4:6. Veselý v první sadě nečelil jedinému brejkbolu, soupeři dvakrát vzal servis. Ve druhém setu přišel jediný brejkbol, který Mayer za stavu 4:4 využil, a tak se šlo do třetí sady. Čech v ní proti osmému nasazenému přišel o servis hned v první hře, následně nezužitkoval dva brejkboly za sebou. Veselý se po třetím gemu nechal ošetřovat kvůli problémům s levou nohou, za stavu 2:3 si vypracoval další dvě šance na brejk, ani jednu neproměnil. Po třetím kole Wimbledonu se s Umagem rozloučil v osmifináleJiří Veselý (142.) x Leonardo Mayer (ARG, 60.), 6:3, 4:6, 4:6

Kolář postoupil do osmifinále challengeru (7:6, 6:3)
Zdeněk Kolář (249.) si na challengeru v Amersfoortu zahraje osmifinále dvouhry. Český hráč ve druhém kole porazil Jespera De Jonga (-) 7:6(3), 6:3. Devátý nasazený si hned v první hře prohrál servis, další hrozba přišla o čtyři gemy později. Za stavu 4:5 však využil druhý brejkbol, nerozhodil ho ani neproměněný setbol ve dvanáctém gemu. Ve druhém dějství si Kolář připsal hned tři brejky, mohl si tak dovolit jeden ztracený servis.

BRD Bucharest Open (ženy, ROU, 250 000 USD, antuka)
Ysaline Bonaventurová (BEL, 114.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (92.) 0:6, 2:6

Plava Laguna Croatia Open Umag (muži, CRO, 524 340 EUR, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (142.) – Leonardo Mayer (ARG, 60.) 6:3, 4:6, 4:6