Denní menu, 17.6.2019: Plíšková se Strýcovou v Birminghamu postupují. Dvě Češky prošly kvalifikací

- Filip Lefenda, Jan Vojkůvka

Birmingham a Mallorca – právě na těchto dvou místech si v rámci přípravy na Wimbledon odbyly elitní české tenistky své premiérové letošní zápasy na trávě. Karolína Plíšková porazila ve Velké Británii oblíbenou Buzarnescuovou, se kterou dosud nikdy nezaváhala. Barbora Strýcová zastavila sérii porážek proti domácí divoké kartě Watsonové. Kateřina Siniaková ovšem na Mallorce nevyzrála na Belgičanku Van Uytvanckovou. Kvalifikačními boji na turnajích WTA prošly Kristýna Plíšková a Tereza Martincová.

14:00

STRÝCOVÁ VYDŘELA POSTUP: Barbora Strýcová (51.) má za sebou v Birminghamu velmi náročný, ale úspěšný zápas. V utkání 1. kola zdolala domácí divokou kartu Heather Watsonovou (122.) po 152 minutách 3:6, 6:3, 6:4. Poté, co na začátku druhé sady zvládla brejkovanou se svou soupeřkou a odskočila do vedení 4:1, si vynutila rozhodující set. V něm se k rozhodujícímu brejku dostala v páté hře a utkání nakonec doservírovala. – Heather Watsonová (GBR, 122.) x Barbora Strýcová (51.) 6:3, 3:6, 4:6

18:30

PLÍŠKOVÁ PORAZILA OBLÍBENOU SOUPEŘKU:  Na divokou kartu startující Karolína Plíšková (3.) v úvodním kole turnaje v Birminghamu nezaváhala. V souboji s Rumunkou Mihaelou Buzarnescuovou (42.) zvítězila 6:3, 6:4 a postoupila do osmifinále. Česká tenistka za celý zápas nečelila ani jednomu brejkbolu a bez větších obtíží soupeřku zdolala. – Mihaela Buzarnescuová (ROU, 42.) x Karolína Plíšková (3.) 3:6, 4:6

14:00

TRAVNATÁ PREMIÉRA SINIAKOVÉ NEVYŠLA:  Kateřina Siniaková (38.), jež nastoupila ke svému prvnímu utkání na trávě v sezoně, se loučí s turnajem na Mallorce už v prvním kole. Nad síly české tenistky byla Belgičanka Alison van Uytvancková (57.), jež zvítězila po setech 6:2, 3:6, 6:3. Siniakové se nepovedl vstup do rozhodujícího setu, ve kterém ztratila zkraje dva servisy a nepodařilo se jí proti první ztrátě odpovědět okamžitým rebrejkem, ač měla tři brejkboly. V páté hře sice jeden ztracený servis smazala, ale k další šanci se už na returnu nedostala.  Kateřina Siniaková (38.) x Alison Van Uytvancková (BEL, 57.) 2:6, 6:3, 3:6

Martincová vydřela hlavní soutěž na Mallorce
Přes dvě a půl hodiny bojovala Tereza Martincová (143.) o postup do hlavní soutěže na turnaji na Mallorce. Domácí Aljonu Bolsovovou Zadoinovovou (91.) nakonec porazila po vydřeném obratu 6:7(7), 6:4, 6:3 a zahraje si podruhé v sezoně hlavní soutěž na okruhu WTA.

Kristýna Plíšková se kvalifikovala v Birminghamu
Česká tenistka Kristýna Plíšková (112.) zvládla na travnatém turnaji v Birminghamu postoupit do hlavní soutěže. V souboji se svou krajankou Marií Bouzkovou (119.) sice prohrála první set a v tom druhém prohrávala 1:2 se ztrátou podání, ale nakonec slaví výhru po setech 4:6, 6:4, 6:2.

Šátral končí v Parmě v prvním kole
Antukový challenger v italské Parmě skončil pro Jana Šátrala (363.) hned v úvodním kole. V tom nestačil český hráč na Martina Cuevase (333.) z Uruguaye, s nímž prohrál za hodinu a čtvrt 3:6 a 6:7(1). Za stavu 5:4 ve druhé dějství měl přitom Šátral při podání soupeře výhodu, setbol ale nevyužil.

Nature Valley Classic Birmingham (ženy, GBR, 1 006 263 USD, tráva)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (112.) – MARIE BOUZKOVÁ (119.) 4:6, 6:4, 6:2

Heather Watsonová (GBR, 122.) – BARBORA STRÝCOVÁ (51.) 6:3, 3:6, 4:6
Mihaela Buzarnescuová (ROU, 42.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (3.) 3:6, 4:6

Mallorca Open (ženy, ESP, 250 000 USD, tráva)
Aliona Bolsovová Zadoinová (ESP, 91.) – TEREZA MARTINCOVÁ (143.) 7:6(7), 4:6, 3:6

KATEŘINA SINIAKOVÁ (38.) – Alison Van Uytvancková (BEL, 57.) 2:6, 6:3, 3:6

Ilkley Trophy (muži, GBR, 137 560 EUR, tráva)