Denní menu, 11.6.2019: Muchová neudržela vedení s favoritkou. Jebavý se senzace nedočkal

Zkraje druhého červnového týdne pokračují turnaje na travnatém povrchu. Během úterního dne se do akce dostala Karolína Muchová, která v Hertogenboschi prohrála v prvním kole. V Nizozemsku rovněž padla Kristýna Plíšková, sedmadvacetiletá tenistka proti Lesji Curenkové neuhrála set. Roman Jebavý byl ve čtyřhře blízko velkému překvapení.

11:00

KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ S CURENKOVOU NEUSPĚLA: Kristýna Plíšková ani potřetí v řadě nedokázala postoupit přes první kolo v nizozemském Hertogenboschi. Sedmadvacetiletá tenistka v úterý prohrála s favorizovanou Lesjou Curenkovou, se kterou padla dvakrát 4:6. Plíšková s Curenkovou držela krok do sedmé hry prvního setu, v této fázi zápasu poprvé přišla o servis. Ve druhém dějství se česká hráčka dvakrát ocitla o brejk dole a ačkoliv se jí ve dvou případech podařilo srovnat stav druhé sady, brejk z devátého gemu byl nakonec rozhodující. Kristýna Plíšková tak téměř dva roky čeká na výhru na travnatém povrchu v hlavní soutěži, v níž si na daném povrchu připsala šest porážek za sebou. – Lesja Curenková (UKR, 32.) – Kristýna Plíšková (113.), 6:4, 6:4

13:30

MUCHOVÁ ZTRATILA SLIBNÝ NÁSKOK S RISKEOVOU: Karolína Muchová svůj první zápas v hlavní soutěži WTA na trávě nezvládla. Česká hráčka v úterý odpoledne prohrála s favoritkou Alison Riskeovou 7:6(4), 3:6, 2:6. Muchová po úspěšné první sadě nezachytila úvod a závěr druhého setu, a tak o vítězce rozhodlo až třetí dějství. Dvaadvacetiletá tenistka rychle prohrávala 0:3, k obratu jí už nepomohl ani brejk v sedmé hře. – Alison Riskeová (USA, 61.) – Karolína Muchová (68.), 6:7(4), 6:3, 6:2

11:00

JEBAVÝ PROHRÁL DESÁTÝ DUEL V ŘADĚ: Roman Jebavý si připsal desátou porážku zasebou. Český deblista a jeho slovenský parťák Igor Zelenay v Hertogenboschi prohráli proti druhým nejvýše nasazeným tenistům turnaje Ravenu Klaasenovi a Michaelu Venusovi 6:4, 5:7, 7:10. Jebavý se Zelenayem se v samém úvodu zápasu ujali brejku a jelikož sami nemuseli odvracet žádnou hrozbu, za půl hodinu získali první sadu. Ve druhém dějství měli znovu rychlý brejk, soupeři ale srovnali na 1:1 a ačkoliv favorité poté za stavu 5:3 nedopodávali na konec setu, v poslední hře dějství srovnali. V závěrečném super tiebreaku si Klaasen a Venus dokázali vypracovat o jeden minibrejk navíc, což stačilo k postupu do čtvrtfinále. – Jebavý, Zelenay (SVK) – Klaasen (RSA), Venus (NZL), 4:6, 7:5, 7:10

Pavláskovi nevyšel zápas s hráčem páté stovky (3:6, 4:6)
Adam Pavlásek (301.) prohrál třetí duel v řadě. Český hráč v úterý odpoledne na challengeru v Lyonu nestačil na tenistu z páté stovky žebříčku, kterým byl domácí Antoine Cornut-Chauvinc (428.), 3:6, 4:6. Pavlásek během zápasu třikrát ztratil servis, na returnu uspěl jednou. Vzápětí se však protihráč startující na divokou kartu ujal druhého brejku v utkání.

Libema Open, Hertogenbosch (muži, NED, 635 750 EUR, tráva)
JEBAVÝ, Zelenay (SVK) – Klaasen (RSA), Venus (NZL) 6:4, 5:7, 7:10

Libema Open, Hertogenbosch (ženy, NED, 250 000 USD, tráva)
Lesja Curenková (UKR, 32.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (113.) 6:4, 6:4
Alison Riskeová (USA, 61.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (68.) 6:7(4), 6:3, 6:2

Open Sopra Steria de Lyon (muži, FRA, 92 040 EUR, antuka)
ADAM PAVLÁSEK (301.) – Antoine Cornut-Chauvinc (FRA, 428.)

Manchester Trophy, Manchester (ženy, 100 000 USD, tráva)
Anna Blinkovová (RUS, 89.) – TEREZA SMITKOVÁ (124.) přeloženo na 12.6.
Alicia Barnettová (GBR, 465.) – MARIE BOUZKOVÁ (118.) přeloženo na 12.6.

SMITKOVÁ, Thombareová (IND) – Gleasonová, Neelová (obě USA) přeloženo na 12.6.

Zubr Cup, Přerov (ženy, CZE, 25 000 USD, antuka)
Nefisa Berberovičová (BIH, 712.) – KRISTÝNA HRABALOVÁ (-) 6:3, 6:2

MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (574.) – María Camila Osoriová Serranová (COL, 351.) 2:6, 3:6

Gaticaová (CHI), Pereiraová (BRA) – MACHALOVÁ, POKORNÁ 2:6, 6:4, 10:8
Ivanovová (NZL), Orpanaová (FIN) – MANDELÍKOVÁ, Morginová (RUS) 3:6, 3:6
Kusyová (GUA), SILNÁ – Rogowská (AUS), Talabaová (ROU) postup bez boje
AUGUSTINOVÁ, ŠEVČÍKOVÁ – MARKOVÁ, Škamlová (SVK) postup bez boje
HRABALOVÁ, Svatíková (SVK) – Bulgaruová, Eneová (obě ROU) 3:6, 6:7(8)
KUBÁŇOVÁ, TOMANOVÁ – Berberovičová (BIH), Marinkovičová (SRB) 6:2, 6:2

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Marat Zverev Memorial Cup, Minsk (ženy, BLR, 25 000 USD, antuka)
ANASTASIA DETIUC (510.) – Vlada Kovalová (RUS, 577.) 6:2, 5:7, 10:3

Anšbová (RUS), DETIUC – Paulenková, Sokalová (obě BLR) 2:6, 6:3, 10:6

Future Nord, Kaltenkirchen (muži, GER, 15 000 USD, antuka)
TADEÁŠ PAROULEK (651.) – MICHAEL VRBENSKÝ (477.) 5:7, 2:6
ONDŘEJ ŠTYLER (-) – Cedrik-Marcel Stebe (GER, 514.) 5:7 přerušeno

Altmaier (GER), Grills (AUS) – PAROULEK, ŠTYLER  přeloženo na 12.6.
Guttau, Presuhn (oba GER) – NOUZA, VRBENSKÝ  přeloženo na 12.6.

Future Nord, Kaltenkirchen (ženy, GER, 15 000 USD, antuka)
Laura Böhnerová (GER, -) – KAROLÍNA VLČKOVÁ (-) 4:6, 7:6(3), 10:8

Eliessa Vanlangendoncková (BEL, -) – LUDMILA KAREISOVÁ (-) 6:3, 4:6, 6:1
Nina Kruijerová (NED, -) – KAROLÍNA VLČKOVÁ (-) 6:1, 6:3
MICHAELA BAYERLOVÁ (730.) – Sina Herrmannová (GER, -) 6:3, 5:7, 7:6(4)

BŘEČKOVÁ, KAREISOVÁ – Casteleynová (BEL), Gettwartová (GER) přeloženo na 12.6.
Dražičová (CRO), Vedderová (NIZ) – BAYERLOVÁ, VLČKOVÁ  přeloženo na 12.6.

ITF Gimcheon Men's Tennis Tour (muži, KOR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
C. Kim, S. Oh (oba KOR) – PALÁN, Šachnubarjan (RUS) 7:5, skreč. Palán, Šachnubarjan

Amarante Ladies Open (ženy, POR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
KLÁRA HÁJKOVÁ (-) – Amandine Cazeauxová (FRA, -) 4:6, 6:2, 10:5

Olga Parresová Azcoitiaová (ESP, 804.) – KAROLÍNA BERÁNKOVÁ (-) 6:4, 3:6, 6:7(1)

Drummyová (IRL), Roscaová (USA) – HÁJKOVÁ, LABOUTKOVÁ 7:6(5), 4:6, 13:11
BERÁNKOVÁ, Collinsová (GBR) – Kellerová (AUT), Sannaová (ITA) 6:1, 6:0