10. 6. 2019
Zpravodajství Grandslam

Wimbledon: Mezi muži hrozí poprvé v historii absence Čechů. Ženy minimálně v šesti

Zatímco v Paříži antukový grandslam teprve skončil, v Londýně se už připravují na ten travnatý, který se nezadržitelně blíží. Svátek tenisu si v All England Clubu užíjí i čeští hráči, kterých ovšem tentokrát nebude tolik. A v mužské části turnaje dokonce hrozí, že se poprvé v historii nepředstaví v hlavní soutěži žádný Čech.

V mužské hlavní soutěži může dojít k opravdu nebývalé situaci. Reálně totiž hrozí, že se v pavouku dvouhry nemusel objevit žádný český tenista. Stalo by se tak vůbec poprvé v samostatné české historii.

Prozatím mezi přihlášenými sice figuruje Tomáš Berdych, který využil chráněný žebříček, ale po odhlášení z Roland Garros se zatím k termínu svého návratu nevyjádřil. Kusé informace z jeho sociálních sítí zatím vypadají pozitivně.

Všichni tak doufají, že stihne právě svou oblíbenou travnatou sezonu.

Pokud ovšem ne, bude hrozit, že Češi budou v hlavní soutěži chybět. Jiří Veselý totiž aktuálně figuruje jako šestý pod čarou a hrozí mu kvalifikace. Aby nemusel do nevyzpytatelných bojů o hlavní soutěž, potřebuje hned šest omluvenek od hráčů, kteří figurují ve „startovní“ listině před ním.

Kvalifikaci rozehrají ještě Lukáš Rosol, který se nachází ve slušné formě a mohl by český mužský tenis ve Wimbledonu případně zachránit, a Zdeněk Kolář. Naopak Adam Pavlásek musí doufat, že se odhlásí hodně tenistů, aby se jako náhradník dostal do kvalifikačního turnaje.

Ženy minimálně v šesti
V ženské části turnaje je situace, jako už tradičně, mnohem pozitivnější. Otazník prozatím visí jen nad stavem Petra Kvitové, kterou před začátkem Roland Garros zradilo zdraví a není jisté, jestli se stihne před Wimbledonem vyléčit.

Hlavní soutěž mají zajištěnou kromě Kvitové ještě Karolína Plíšková, Markéta Vondroušová, Kateřina Siniaková, Barbora Strýcová a Karolína Muchová.

Na svou šanci mezi náhradnicemi čeká Denisa Allertová, jež mohla pro hlavní soutěž využít chráněný žebříček a figuruje osmá pod čarou, o jedno místo za Kristýnou Plíškovou.

Oproti Plíškové ale nemůže naskočit do kvalifikace, jelikož chráněný žebříček pro ni nemohla využít. V kvalifikaci mezi ženami figurují kromě Plíškové také Marie Bouzková, Tereza Smitková a Tereza Martincová.

V kvalifikaci naopak schází Barbora Krejčíková, kterou trápí nemoc a wimbledonskou dvouhru vynechá.

Na odhlášení soupeřek čekají Anastasia Zarycká, jež je první pod čarou pro kvalifikaci, a Barbora Štefková, která je v pořadí 17. náhradnicí.

Kvalifikace Wimbledonu startuje 24. června. Hlavní soutěž pak 1. července.

Seznam jistých účastníků Wimbledonu
Hlavní soutěž mužů
Tomáš Berdych

Kvalifikace mužů
Jiří Veselý
Lukáš Rosol
Zdeněk Kolář

Hlavní soutěž žen
Karolína Plíšková
Petra Kvitová
Markéta Vondroušová
Kateřina Siniaková
Barbora Strýcová
Karolína Muchová

Kvalifikace žen
Kristýna Plíšková
Marie Bouzková
Tereza Smitková
Tereza Martincová

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Štědrý Wimbledon! Na kolik si přijdou nejlepší a kolik vyinkasují hráči v kvalifikaci?

Organizátoři Wimbledonu letos opět navyšovali odměny. Na více peněz si přitom nepřijdou pouze vítězové či účastníci závěrečných kol turnaje, nýbrž i hráči, kteří vypadli hned v…

Nová Serena? O Wimbledon bojuje teprve patnáctiletá Američanka

Zatímco se její vrstevnice připravují na juniorský Wimbledon, patnáctiletá Cori Gauffová zápolí v kvalifikaci o postup do hlavní soutěže mezi dospělými. A nutno říci, že zatím…

Wimbledon: Pět Čechů bojuje o finále grandslamové kvalifikace

Dva čeští muži a tři ženy v Roehamptonu usilují o postup do finále wimbledonské kvalifikace. Na travnatých kurtech už mají své zápasy za sebozu Lukáš Rosol s Jiřím Veselým a oba…

Denní menu, 26.6.2019: Plíšková prolétla do čtvrtfinále v Eastbourne, pět Čechů hraje o Wimbledon

Karolína Plíšková má za sebou úspěšné osmifinále na trávě v Eastbourne. Česká tenistka ho zvládla z apouhou hodinu, když hladce zdolala ve dvou setech Elise Mertensovou. V…

Pardubice Open 2019: Pavlásek se Šafránkem splnili role favoritů. V akci jsou další Češi

Úvodním kolem dvouhry i čtyřhry pokračuje v Pardubicích domácí antukový turnaj mužů. Během středy se v singlu představí celkem desítka Čechů. Své zápasy již mají za sebou hlavní…

Wimbledon: Tři Češky míří do druhého kola! Zarycká senzaci nedotáhla

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA: Úspěšný vstup do wimbledonské kvalifikace mají za sebou hned tři české tenistky! Tereza Martincová se v Roehamptonu na čtvrtý pokus dočkala výhry,…

Další články