Denní menu, 4.6.2019: Skvělý Kolář otočil zápas s nasazenou čtyřkou! Allertová utrpěla debakl

- Jan Vojkůvka, Radek Štohl

Úterní program přinesl pořádnou nálož zápasů s českou účastí. Na challengeru v Poznani překvapivě vyhrál Zdeněk Kolář, který si poradil se čtvrtým nasazeným Eliasem Ymerem. Na domácím turnaji v Prostějově se však nedařilo jak Jiřímu Veselému, tak Lukáši Rosolovi, kteří se neprosadili proti outsiderům. V Chorvatsku utkání neustála Denisa Allertová, která uhrála jedinou hru.

11:00

ČEŠTÍ FAVORITÉ V PROSTĚJOVĚ NEUSPĚLI: Jiří Veselý ani Lukáš Rosol během úterního odpoledne nedokázali potvrdit roli velkých favoritů. Rosol nejprve prohrál s hráčem čtvrté stovky Benjaminem Hassanem 6:7(4), 6:4, 1:6, Veselý následně padl s tenistou ze Švýcarska Sandro Ehratem 6:3, 3:6, 4:6.

Turnaji se podrobně věnujeme v samostatném článku.

18:30

VONDROUŠOVÁ PROŠLA DO SEMIFINÁLE FRENCH OPEN: Pohádka české tenistky pokračuje. Markéta Vondroušová (38.) ve čtvrtfinále French Open porazila Petru Martičovou (31.) 7:6(1), 7:5 a poprvé v kariéře si zahraje grandslamové semifinále. Devatenáctiletá Češka přitom za stavu 5:6 v první sadě musela odvracet tři setboly v řadě. O finále se Vondroušová utká s Johannou Kontaovou (26.). – Markéta Vondroušová (38.) x Petra Martičová (CRO, 31), 7:6(1), 7:5

Celému zápasu se podrobně věnujeme zde

20:30

ALLERTOVÁ V CHORVATSKU UHRÁLA JEDINÝ GEM: Denisa Allertová (346.) nezvládla úterní večerní duel v Bolu. Na chorvatské akci narazila na domácí Terezu Mrdežaovou (199.), se kterou za jednapadesát minut hry prohrála 1:6, 0:6. Allertová vyhrála jen úvodní hru zápasu, následně protihráčce nabídla devět brejkbolů, přičemž odvrátila pouhé tři. Na returnu se jednou dostala na shodu, příležitost na brejk si nevypracovala žádnou. – Denisa Allertová (346.) x Tereza Mrdežaová (CRO, 199.), 1:6, 0:6

Kolář otočil duel s nasazenou čtyřkou
Zdeněk Kolář (210.) si na challengeru v Poznani zahraje v osmifinále. Český hráč ve druhém kole překvapil čtvrtého nasazeného Eliase Ymera (115.). švédského protihráčce porazil 3:6, 6:4, 6:1. Kolář byl již set a brejk pozadu, za stavu 1:2 však získal důležitý minibrejk. Za stavu 5:3 poté ještě nedopodával set, následně potřetí v zápase uspěl na returnu. V závěrečném setu nejprve musel odvrátit tři brejkboly v první hře, v průběhu sady zvládl urvat důležité dva brejky.

Grandslam

Roland Garros, Paříž (FRA, 20 060 000 EUR, antuka)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (38.) – Petra Martičová (CRO, 31.) 7:6(1), 7:5
Flipkensová (BEL), Larssonová (SWE) – Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ 3:6, 7:6(4), 6:1

Junioři
Matheus Pucinelli de Almeida (BRA) – JONÁŠ FOREJTEK 6:7(4), 4:6
FOREJTEK, SVRČINA – Alves (BRA), Grant (USA) 3:6, 4:6

Croatia Bol Open (ženy, CRO, 125 000 USD, antuka)
DENISA ALLERTOVÁ (346.) – Tereza Mrdežaová (CRO, 199.) 1:6, 0:6

Moneta Czech Open, Prostějov (muži, CZE, 92 040 EUR, antuka)
Federico Gaio (ITA, 202.) – PAVEL NEJEDLÝ (495.) 6:0, 6:4
Benjamin Hassan (GER, 349.) – LUKÁŠ ROSOL (149.) 7:6(4), 4:6, 6:1
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (346.) – Lucas Miedler (AUT, 238.) 6:2, 6:3
Sandro Ehrat (SUI, 409.) – JIŘÍ VESELÝ (105.) 3:6, 6:3, 6:4
Daniel Elahi Galan (COL, 197.) – JIŘÍ LEHEČKA (536.) 6:0, 7:6(6)

JEBAVÝ, Monroe (USA) – Oswald (AUT), Polášek (SVK) 5:7, 3:6
PAVLÁSEK, ŠAFRÁNEK – GENGEL, KELLOVSKÝ 3:6, 5:7

Poznan Open (muži, POL, 69 289 EUR, antuka)
Elias Ymer (SWE, 115.) – ZDENĚK KOLÁŘ (210.) 6:3, 4:6, 1:6

Surbiton Trophy (ženy, GBR, 100 000 USD, tráva)
Katová (JPN), Ču (CHN) – Jorovičová (SRB), SMITKOVÁ - přeloženo na 5.6.

Bella Cup 2019, Torun (ženy, POL, 60 000 USD, antuka)
NIKOLA TOMANOVÁ (-) – LAra Escaurizaová (LUX, -) 6:4, 7:5
GABRIELA HORÁČKOVÁ (-) – Nicoleta-Catalina Dascaluová (ROU, 528.) bez boje

BelGlobalGarant Cup, Minsk (ženy, BLR, 25 000 USD, antuka)
ANASTASIA DETIUC (510.) – Jekatěrina Kazjonovová (RUS, 605.) 6:4, 6:2

Karlsruhe Open (muži, GER, 25 000 USD, antuka)
ONDŘEJ ŠTYLER (-) – TOMÁŠ JIROUŠEK (-) 6:2, 6:4
TADEÁŠ PAROULEK (643.) – Gibril Diarra (AUT, -) 6:2, 6:4
MICHAEL VRBENSKÝ (469.) – Raphael Baltensperger (SUI, -) 7:5, 6:3
NOUZA, VRBENSKÝ – Dutra da Silva, Reis da Silva (BRA) 6:3, 5:7, 10:5

Magic Tours, Tabarka (ženy, TUN, 15 000 USD, antuka)
Laura Ashleyová (AUS, -) – KRISTÝNA BEDRNOVÁ (-) 6:3, 6:3
MARTINA KUDELOVÁ (-) – Nina Stadlerová (SUI, 850.) 3:6, 0:6

Banja Luka Ladies open 2019 (ženy, BIH, 15 000 USD, antuka)
Lenka Stará (SVK,-) – DENISA HINDOVÁ (-) 2:6, 1:6
KLADIVOVÁ, LABOUTKOVÁ – Bojovičová, Sebreková (SRB) 6:2, 6:1
Nikocevicová (GER), Takamuraová (JPN) – MIKLOVÁ, Milovanovičová (SRB) 2:6, 6:4, 3:10