Most Open 2019: Šátral vybojoval postup do finále, deblový titul slaví mladá česká dvojice

- Jan Havlovic

Český tenis bude mít zastoupení také při závěrečném duelu pětadvacítky Most Open! Postaral se o tom Jan Šátral, který postoupil letos poprvé do finále a v neděli bude usilovat o první titul z okruhu ITF po dlouhých třech letech. V deblovém finále triumfovala mladá česká dvojice Paroulek – Štyler, která porazila zkušenější krajany Šafránka se Šátralem.

Šátral se probojoval do finále
Jan Šátral (356.) si zahraje na turnaji Most Open o singlový titul! Osmadvacetiletý tenista zvládl sobotní náročnou bitvu s Colinem Sinclairem (480.), kterého udolal po dvouhodinovém souboji po setech 3:6, 6:2 a 6:3. Šátral sice ovládl v letošním roce halové MČR, ale na titul na okruhu ITF čeká od května roku 2016. Český tenista bude mít v neděli možnost získat v pořadí devátý singlový turnajový vavřín z okruhu ITF.

Paroulek se Štylerem slaví deblový titul
Ondřej Štyler s Tadeášem Paroulkem slaví na pětadvacítce Most Open zisk deblového titulu! Dvojice českých mladíků uspěla v sobotním finále, když porazila za 71 minut zkušený pár Šafránek, Šátral po setech 7:5, 6:1. Paroulek získal již třetí deblový titul na okruhu ITF, to pro Štylera je to na této úrovni vůbec první turnajový vavřín ze čtyřhry.

27.5.
Most Open 2019: Startuje další domácí pětadvacítka. Do finále kvalifikace postoupilo sedm Čechů