Denní menu, 22.5.2019: Siniaková zvládla dva zápasy v jeden den, Kr. Plíšková čtvrtfinále nevybojovala

- Filip Lefenda, Jan Vojkůvka

Těžký program má za sebou v Norimberku Kateřina Siniaková. Česká tenistka si zahrála ve středu hned dva třísetové zápasy a vybojovala postup do čtvrtfinále. Napřed Siniaková otočila duel s Mandy Minellaovou a v podvečer to samé dokázala v souboji s Johannou Larssonovou. Přes osmifinále se nakonec neprosadila Kristýna Plíšková, nad jejíž síly byla Američanka Brengleová.

10:00

ŽENÁM SE V PAŘÍŽI NEDAŘILO, ROSOL VE FINÁLOVÉM KOLE: V Paříži pokračovala třetím dnem kvalifikace na nadcházející antukový grandslam. Lukáš Rosol vybojoval postup do finálového kola, když si poradil s Američanem Marcosem Gironem ve dvou setech. Druhé kvalifikační kolo naopak nezvládl doservírovat Adam Pavlásek. Ženy mezitím pokračovaly v bojích úvodní části kvalifikace, avšak neúspěšně. Denisa Allertová prohrála 5:7 a 0:6 se Slovenkou Kristínou Kučovou, když získala při svém podání jen jeden gem. Barbora Krejčíková pak skrečovala za stavu 4:6, 6:2 a 1:5 duel s Američankou Andersonovou a prohrála po sérii patnácti vyhraných zápasů v řadě.

Více se kvalifikaci Roland Garros věnujeme v samostatném článku.

10:30

SINIAKOVÁ OTOČILA DUEL S MINELLAOVOU: Kateřina Siniaková (43.) postoupila na antukovém turnaji v Norimberku do osmifinále, když zdolala ve třech setech Mandy Minellaovou (98.) z Lucemburska.

Do utkání nevstoupila nasazená dvojka vůbec dobře, když v úvodním setu uhrála jediný gem, druhé dějství už ale patřilo Češce. Ta sice v sedmém gemu ztratila svou výhodu dříve získaného brejku, bleskově si ji ale vrátila, aby následně set dopodávala do stavu 6:3. V úvodu třetí sady pak získala Siniaková další dva brejky a duel postupně dovedla do vítězného konce.

Po výhře 1:6, 6:3 a 6:2 si třiadvacetiletá tenistka zahraje ještě dnes o čtvrtfinále, a sice se Švédkou Johannou Larssonovou. – Mandy Minellaová (LUX, 98.) x Kateřina Siniaková (43.) 6:1, 3:6, 2:6

V osmifinále, které hrála Siniaková v podvečerních hodinách, se z vítězství radovala znovu česká tenistka. I tentokrát musela duel otáčet, se Švédkou Larssonovou prohrála úvodní set, ale nakonec zvítězila za necelé dvě hodiny 4:6, 6:0, 6:3.

10:00

V JABLONCI SE NEHRÁLO: Hlavní soutěž jabloneckého antukového podniku s dotací 25 tisíc dolarů odstartovala dvěma zápasy už v úterý, Češi do ní však měli vstoupit až ve středu. Kvůli nepříznivému počasí se však nakonec nedočkali. Pořadatelé byli přinuceni kompletní program odložit na čtvrtek.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Kr. Plíšková osmifinále v Norimberku prohrála
Kristýna Plíšková (109.), jež zvládla úspěšně dohrávku prvního kola, se do čtvrtfinále v Norimberku nepodívá. V utkání druhého kola prohrála 6:7(6), 0:6 s Američankou Madison Brengleovou (97.). V úvodním setu se česká hráčka dokázala dostat ze stavu 0:4 a v 10. hře srovnala ana 5:5. V klíčovém tiebreaku však nevyužila dva setboly a Brengleová, jež zkrácenou hru získala čtyřmi body v řadě, poté ve druhém setu dominovala. Plíškové povolila už jen sedm fiftýnů.

Kristýna Plíšková dohrávku zvládla
Kristýna Plíšková (109.) zdolala na antukovém podniku WTA v Norimberku domácí Němku Jule Niemeierovou (435.) a zahraje si ještě dnes o čtvrtfinále. V úterý načatý zápas přerušil za stavu 6:1 a 5:3 déšť, Češka ovšem při středeční dohrávce nezaváhala, když získala hned první gem při podání soupeřky. Triumfem 6:1 a 6:3 si Plíšková vysloužila souboj s Američankou Brengleovou.

Voráčová na nasazené jedničky nestačila
Renata Voráčová se Švédkou Cornelií Listerovou prohrály zápas prvního kola čtyřhry v Norimberku. Nad jejich síly byly kanadsko-čínské nasazené jedničky Gabriela Dabrowská a Ji-fan Su, s nimiž prohrály 2:6, 2:6.

Grandslam

Roland Garros, Paříž (muži, FRA, 20 060 000 EUR, antuka)
2. kolo kvalifikace mužů
Marcos Giron (USA, 162.) – LUKÁŠ ROSOL (138.) 4:6, 4:6
ADAM PAVLÁSEK (248.) – Geoffrey Blancaneaux (FRA, 424.) 4:6, 6:1, 5:7

1. kolo kvalifikace žen
DENISA ALLERTOVÁ (341.) – Kristína Kučová (SVK, 189.) 5:7, 0:6
Robin Andersonová (USA, 177.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (128.) 6:4, 2:6, 5:1 skreč Krejčíková

Nürnberger Versicherungscup, Norimberk (ženy, GER, 250 000 USD, antuka)
Mandy Minellaová (LUX, 98.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (43.) 6:1, 3:6, 2:6
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (109.) – Jule Niemeierová (GER, 435.) 6:1, 6:3

Madison Brengleová (USA, 97.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (109.) 7:6(6), 6:0
Johanna Larssonová (SWE, 111.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (43.) 6:4, 0:6, 3:6

Dabrowská (CAN), Sü (CHN) – Listerová (SWE), VORÁČOVÁ 6:2, 6:2

ITF Tennis World Tour

Jablonec nad Nisou Open 2019 (muži, CZE, 25 000 USD, antuka)