Denní menu, 19.5.2019: Plíšková slaví největší antukový titul, Veselý postupuje do hlavní soutěže

Karolína Plíšková se jako první Češka po dlouhých 37 letech probojovala do finále turnaje v italském Římě a po 41 letech ukončila čekání na titul! Ve finále proti Britce Kontaové vybojovala svůj největší antukový triumf v kariéře. Jiří Veselý slaví na turnaji ve francouzském Lyonu postup do hlavní soutěže, když v neděli zvládl třísetovou bitvu proti domácímu Barreremu. V Praze vyvrcholil turnaj ITF, ve finále uspěl v ryze českém souboji Vít Kopřiva, který porazil Patrika Rikla ve dvou setech.

10:10

VESELÝ PROŠEL V LYONU DO HLAVNÍ SOUTĚŽE: Jiří Veselý postupuje na turnaji ve francouzském Lyonu do hlavní soutěže! Česká tenisová jednička zvládla nedělní finálový duel kvalifikace, ve kterém porazila za necelé dvě hodiny hry domácího Gregoira Barrereho po setech 3:6, 6:3 a 6:2. Veselý si zahraje hlavní soutěž na turnaji ATP popáté v této sezoně. Turnaj v Lyonu je pro českého daviscupového reprezentanta zároveň generálkou na antukové Roland Garros. – Jiří Veselý (99.) x Gregoire Barrere (FRA, 117.) 3:6, 6:3, 6:2

13:10

PLÍŠKOVÁ V ŘÍMĚ SLAVÍ NEJVĚTŠÍ ANTUKOVÝ TITUL:  Karolína Plíšková (7.) dotáhla své působení na turnají v Římě až k zisku turnajového titulu! Česká tenistka ve finále porazila Britku Johannu Kontaovou (42.) ve dvou setech 6:3, 6:4 a po australském Brisbane získala druhou letošní trofej. Vítězství ji navíc vynese na druhé místo světového žebříčku!

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Karolína Plíšková (7.) x Johanna Kontaová (GBR, 42.) 6:3, 6:4

11:10

KOPŘIVA PORAZIL RIKLA A SLAVÍ V PRAZE PÁTÝ SINGLOVÝ TITUL: Vít Kopřiva ovládl antukový turnaj na pražských Spojích. Jednadvacetiletý tenista porazil v nedělním ryze českém finále krajana Patrika Rikla za 63 minut po setech 6:2, 6:3. Svěřenec trenéra Jaroslava Pospíšila slaví pátý singlový titul na okruhu ITF v kariéře. Kopřiva získal vůbec první turnajový vavřín ve dvouhře na českém území. – Patrik Rikl (538.) x Vít Kopřiva (622.) 2:6, 3:6

Internazionali BNL d'Italia, Řím (ženy, ITA, 3 452 538 USD, antuka)
Johanna Kontaová (GBR, 42.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (7.) [4] 3:6, 4:6

Lyon Open (muži, FRA, 482 060 EUR, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (99.) – Gregoire Barrere (FRA, 117.) 3:6, 6:3, 6:2