Denní menu, 11.5.2019: Strýcová slaví v Madridu deblový titul, Kristýna Plíšková je ve finále kvalifikace

Barbora Strýcová vyhrála druhý deblový titul v této sezoně! Plzeňská tenistka triumfovala na turnaji v Madridu po boku Tchajwanky Sie, když ve finálovém duelu povolily soupeřkám pouze čtyři gemy. Kristýna Plíšková vstoupila vítězně do kvalifikace antukového turnaje v Římě, když Srbku Kruničovou porazila podruhé během jednoho týdne a přiblížila se účasti v hlavní soutěži. Adam Pavlásek neobhájí titul na challengeru v italském Římě, když uhrál v sobotním semifinálovém duelu proti Italu Moronimu pouze dva gemy. Český daviscupový reprezentant se Srbem Cacičem do finálového duelu čtyřhry nenastoupili.

14:50

KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ ZNOVU VYZRÁLA NA SRBKU KRUNIČOVOU: Kristýna Plíšková vstoupila vítězně do kvalifikace antukového turnaje v italském Římě, kde startuje poprvé v kariéře. Sedmadvacetiletá tenistka si na úvod kvalifikace poradila se Srbkou Alexandrou Kruničovou, kterou porazila již podruhé během jednoho týdne. Plíšková navázala na výhru z Madridu, když srbskou soupeřku porazila i na italské antuce ve dvou setech – 6:3, 6:2. Česká hráčka postupuje do finálového duelu kvalifikace, ve kterém změří síly s lepší z dvojice Cornetová/Linetteová. – Kristýna Plíšková (94.) x Alexandra Kruničová (SRB, 66.) 6:3, 6:2

13:40

STRÝCOVÁ A SIE VYBOJOVALY V MADRIDU DEBLOVÝ TITUL: Barbora Strýcová slaví ve španělském Madridu zisk deblového titulu! Zkušená česká tenistka ovládla společně s Tchajwankou Sie Su-Wej sobotní finále, ve kterém porazily kanadsko-čínský pár Dabrowská, Su po setech 6:3, 6:1.Česko-tchajwanská dvojice slaví druhý letošní a celkově třetí společný titul. Pro Strýcovou je to již v pořadí 25. deblový titul z okruhu WTA. – Sie (TPE), Strýcová x Dabrowská, Su (CAN/CHN) 6:3, 6:1

13:35

PAVLÁSEK KONČÍ V ŘÍMĚ PŘED BRANAMI FINÁLE A NEOBHÁJÍ LOŇSKÝ TITUL: Adam Pavlásek druhý titul v řadě na challengeru v italském Římě nezíská. Čtyřiadvacetiletý český daviscupový reprezentant nenavázal na dobré výkony z úvodních tří duelů, když v sobotním semifinálovém duelu nestačil na domácího Gian Marca Moroniho. Pavlásek se vůbec nedostal do zápasu, uhrál pouze dva gemy a po výsledku 1:6, 1:6 končí před branami finále. Český tenista měl ještě hrát se Srbem Cacičem finále čtyřhry, ale česko-srbská dvojice do finále vůbec nenastoupila. Adam Pavlásek (210.) x Gian Marco Moroni (ITA, 249.) 1:6, 1:6

Kolář do finále neprošel
Zdeněk Kolář (225.) měl na dosah velký úspěch, když mohl v portugalské Braze postoupit podruhé v kariéře na challengeru do finále. Český tenista ale v sobotní semifinálové bitvě neuspěl, když nestačil na nasazeného hráče číslo dva Argentince Facunda Bagnise (159.), kterému podlehl za pouhých 58 minut po setech 2:6, 0:6. Kolář odehrál během soboty také čtvrtfinálový duel a z Bragy si odveze nejlepší výsledek této sezony. Kolář si totiž zahrál v semifinále na challengeru poprvé od loňského srpna.

Kolář postupuje letos poprvé do semifinále
Zdeněk Kolář (225.) slaví na challengeru v portugalské Braze postup do semifinále! Dvaadvacetiletý český tenista otočil v sobotním čtvrtfinálovém duelu souboj s Francouzem Geoffreym Blancaneauxem (502.), kterého porazil po dvou hodinách hry po setech 3:6, 6:3 a 6:2. Kolář si zahraje poprvé v této sezoně na challengeru v semifinále a navázal na dvě loňské semifinálové účasti. Český hráč zabojuje o postup do finále hned v sobotu, když v odpoledním utkání vyzve Argentince Facunda Bagnise.

Bouzková končí před branami finále
Marie Bouzková (117.) si druhé finále v této sezoně nezahraje. Dvacetiletá česká fedcupová reprezentantka nepotvrdila v sobotním semifinálovém duelu ve španělském Monzónu roli favoritky, když nestačila na domácí tenistku Cristinu Buscovou (255.). Nasazená jednička Bouzková neztratila při cestě do semifinále ani set, ale v souboji o finále prohrála za 102 minut po setech 2:6, 4:6.

Laboutková slaví postup do finále
Aneta Laboutková slaví poprvé v kariéře postup do finále na okruhu ITF! Devatenáctiletá tenistka si v semifinálovém souboji na turnaji ve švédském Göteborgu poradila s o rok starší Holanďankou Anick Melgersovou, kterou udolala za dvě a půl hodiny po setech 5:7, 6:4 a 6:4. Laboutková si tak po dvou semifinálových účastech zahraje v neděli o vůbec první singlový titul v kariéře!

Horáčková dohrála v semifinále
Gabriela Horáčková si finále na turnaji v tuniské Tabarce nezahraje. Sedmadvacetiletá tenistka sehrála v sobotu více než dvou a půl hodinovou bitvu s Bulharkou Ani Vangelovou, které bohužel podlehla po setech 7:5, 3:6 a 1:6. Horáčková si zahrála podruhé v této sezoně v semifinále a útočila na první finálovou účast od loňského května, kdy vyhrála turnaj v srbské Niši.

Kilnarová nestačila na turnajovou jedničku
Monika Kilnarová (324.) končí na turnaji v portugalském Óbidosu ve čtvrtfinále a na druhou letošní semifinálovou účast si musí ještě počkat. Devatenáctiletá tenistka nestačila v sobotním čtvrtfinálovém souboji na turnajovou jedničku Řekyni Valentini Grammatikopoulouvou (198.), které podlehla po dvouhodinové bitvě po setech 0:6, 6:4 a 4:6.

Marková prošla v Chorvatsku do finále
Johana Marková (615.) si zahraje poprvé v této sezoně ve finále! Devatenáctiletá tenistka si v sobotním duelu na turnaji v Chorvatsku poradila s nasazenou trojkou Bosňankou Nefisou Berberovičovou (712.) po setech 7:6(2) a 6:1. Marková tak prošla z pozice nasazené jedničky v Tučepi až do finále. Talentovaná tenistka si zahraje v neděli o vůbec první singlový titul na okruhu ITF.

Gengel do finále neprošel
Marek Gengel se na turnaji ve slovenských Piešťanech do finále neprobojoval. Třiadvacetiletý tenista měl možnost si zahrát první finále ve dvouhře od loňského srpna, ale v dopoledním utkání neuspěl. Gengel nestačil na favorizovaného Rusa Artěma Dubrivného (547.), nasazeného hráče číslo dva, kterému podlehl za hodinu a půl hry po setech 5:7 a 2:6.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 7 021 128 EUR, antuka)
Dabrowská, Su (CAN/CHN) [6] – Sie (TPE), STRÝCOVÁ [5] 3:6, 1:6

Internazionali BNL d'Italia, Řím (muži, ITA, 3 452 538 $, antuka)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (94.) – Alexandra Kruničová (SRB, 66.) [14] 6:3, 6:2

Braga Open (muži, POR, 46 600 EUR, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (225.) [16] – Facundo Bagnis (ARG, 159.) [2] 2:6, 0:6

Geoffrey Biancaneaux (FRA, 502.) – ZDENĚK KOLÁŘ (225.) [16] 6:3, 3:6, 2:6

Roma Garden Open (muži, ITA, 46 000 EUR, antuka)
ADAM PAVLÁSEK (210.) [14] – Gian Marco Moroni (ITA, 249.) [17] 1:6, 1:6

Oswald, Polášek (AUT/SVK) [1] – Cacič (SRB), PAVLÁSEK – bez boje

Óbidos Ladies Open (ženy, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Valentini Grammatikopoulouvá (GRE, 198.) [1] – MONIKA KILNAROVÁ (324.) [5] 6:0, 4:6, 6:4

XVII Torneo Internacional "Conchita Martínez", Monzon (ženy, ESP, 25 000 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (117.) [1] – Cristina Bucsa (ESP, 255.) [5] 2:6, 4:6

TeniSta Open, Piešťany (muži, SVK, 15 000 USD, antuka)
MAREK GENGEL (-)Artěm Dubrivnyj (RUS, 547.) [2] 5:7, 2:6

Bluesun Tučepi Open (ženy, CRO, 15 000 USD, antuka)
JOHANA MARKOVÁ (615.) [1] – Nefisa Berberovičová (BIH, 712.) [3] 7:6(2), 6:1