Prosperita Open: Veselý začal drtivou výhrou, dařilo se také Macháčovi s Lehečkou

- Marek Bartošík, Jan Havlovic

Ostravský challenger měl ve středu na programu třetí hrací den. Úspěšný vstup do turnaje má za sebou Jiří Veselý, který ztratil při cestě do osmifinále jen dva gemy. Do osmifinále senzačně postoupili Tomáš Macháč i Jiří Lehečka. Druhé kolo se stalo konečnou pro Adama Pavláska a Davida Poljaka.

Gengel se Šátralem uspěli v souboji divokých karet
Prvními čtvrtfinalisty čtyřhry na antukovém challengeru v Ostravě jsou Marek Gengel a Jan Šátral. Český pár v úvodním kole porazil polskou dvojici Kossek, Kowalczyk za 70 minut 6:3 a 7:5. Češi soupeřům nenabídli ani jeden brejkbol, sami využili dvě příležitosti ze šesti. Vítězové i poražení startovali na divokou kartu.

Macháč porazil nasazeného Napolitana!
První start na challengeru a hned postup do osmifinále! Osmnáctiletý Tomáš Macháč (-) přehrál v Ostravě favorizovaného Stefana Napolitana (188.) za hodinu a 41 minut 6:1, 7:6(4) a slaví dosud největší výhru kariéry. Desátý nasazený Ital měl ve druhém setu dvě šance dohrát ji při svém podání, když vedl 5:4 a 6:5. Český tenista získal další 4 body do žebříčku, nyní jich má na kontě 7.

Pavlásek v dohrávce nepřekvapil
Velmi těžkou úlohu měl Adam Pavlásek (204.), jehož zápas 2. kola na challengeru v Ostravě proti Zsomboru Pirosovi (377.) byl včera přerušen za stavu 3:6, 6:0 a 3:5. Hráči dnes strávili na kurtu jen několik minut, když Pavlásek ztratil podání. Devatenáctiletý Piros je letos poprvé v osmifinále challengeru. Český tenista si pohoršil letošní bilanci na 6 výher a 10 porážek.

Lehečka si vyšlápl na Zoppa
Jiří Lehečka si zahraje na Prosperita Open v osmifinále! Teprve sedmnáctiletý talentovaný tenista si ve středečním duelu druhého kola vyšlápl na turnajovou sedmičku Estonce Jürgena Zoppa (180.), kterého porazil po dvouhodinové bitvě po setech 5:7, 7:6(4), 4:6. Lehečka tak přidal v Ostravě již druhou výhru a v osmifinále vyzve Itala Jannika Sinnera.

Poljak ve druhém kole neuspěl
David Poljak (602.) nepostoupil do osmifinále challengeru v Ostravě. Dvaadvacetiletá tenista nezvládl středeční zápas proti Chorvatu Viktoru Galovičovi (196.), kterému podlehl po setech 2:6, 1:6. Poljak i tak bude z Prosperita Open odjíždět spokojený, neboť vybojoval vůbec první výhru na challengeru v kariéře.

Veselý začal drtivou výhrou
Jiří Veselý (91.) vstoupil do domácího challengeru v Ostravě výborným výkonem! Nasazená dvojka si v zápase druhého kola poradila s Nizozemcem Jellem Selsem (307.), kterého porazila za 65 minut po setech dvakrát 6:1. Česká tenisová jednička se v osmifinálovém zápase střetne s Rusem Ivanem Gachovem.

Další videa

Arthur De Greef (BEL, 176.) [8] – Benjamin Bonzi (FRA, 295.) 6:2, 3:6, 6:3
TOMÁŠ MACHÁČ (-) [WC] – Stefano Napolitano (ITA, 188.) [10] 6:1, 7:6(4)
Viktor Galovič (CRO, 196.) [12] – DAVID POLJAK (602.) [WC] 6:2, 6:1
Ricardo Lara Ojeda (ESP, 369.) – Stefano Travaglia (ITA, 128.) [6] 4:6, 6:1, 2:6
Matteo Viola (ITA, 232.) [16] – Ivan Gachov (RUS, 386.) 4:6, 4:6
Jelle Sels (NED, 307.) – JIŘÍ VESELÝ (91.) [2] 1:6, 1:6

GENGEL/ŠÁTRAL [WC] – Kossek, Kowalczyk (oba POL) [WC] 6:3, 7:5
Drzewiecki, Walkow (oba POL) – Bonzi, Vervoort (FRA/NED) 3:6, 6:4, 5:10
Junaid, Vasilevski (AUS/BLR) [1] – De Bakker, Griekspoor (oba NED) 6:4, 3:6, 9:11
Brkič, Cacič (BIH/SRB) [3] – Bonadio, Ruusuvuori (ITA/FIN) [ITF] 6:7(3), 6:1, 10:8
Diez, Zopp (CAN/EST) – Novak (AUT), PAVLÁSEK – bez boje
Heller, Puodziunas (GER/AUS) [ITF] – Ocleppo, Vavassori (oba ITA) [4] 6:4, 6:4
Gachov, Pavljoučenkov (oba RUS) – Margaroli, Polášek (SUI/SVK) [2] – bez boje
KOPŘIVA, POLJAK [WC] – Bednarek (POL), ŠAFRÁNEK 6:4, 7:5

Prosperita Open den po dni:

30.4.
Prosperita Open: Šátral zvládl třísetovou bitvu a jde na turnajovou jedničku, české derby pro Macháče