Denní menu, 13.4.2019: Plíšková si finále v Luganu nezahraje. Bouzková absolvovala trojboj

- Jan Havlovic, Marek Bartošík

Kristýna Plíšková se do finále turnaje v Luganu bohužel neprobojovala. Česká tenistka uhrála proti sedmnáctileté Polce Swiatekové pouhý jeden gem a končí v semifinále. Marie Bouzková v Istanbulu zvládla čtvrtfinále, v semifinále už ale neuspěla. Náladu si spravila ve čtyřhře, v níž postoupila do finále.

NA ROZJEZD

16:20

BOUZKOVÁ V ISTANBULU NEZVLÁDLA BOJ O FINÁLE: Marie Bouzková absolvovala během sobotního programu ITF turnaje (60k) v tureckém Instanbulu dva zápasy. Ten první proti Greetě Minnerové (211.) vyhrála hladce 6:2 a 6:1. Ve druhém, semifinálovém, však překvapivě podlehla Ankitě Rainaové (203.) 4:6 a 6:7(9). Duel, který trval více než dvě hodiny, nabídl celkem jedenáct ztracených podání. Bouzková v jednu chvíli prohrávala 4:6, 3:5 a 15:30, utkání ale ještě zdramatizovala. Než prohrála, zvládla v tiebreaku odvrátit pět mečbolů, sama nevyužila jeden setbol.

HLAVNÍ CHOD

14:00

PLÍŠKOVÁ UHRÁLA V SEMIFINÁLE JEDINÝ GEM: Kristýna Plíšková si finále turnaje ve švýcarském Luganu bohužel nezahraje. Česká tenistka nestačila v sobotním semifinálovém duelu na sedmnáctiletou Polku Igu Swiatekovou, proti které uhrála jediný gem a prohrála 0:6 a 1:6. Pro mladou polskou tenistku je to vůbec první finálová účast na okruhu WTA, po tomto turnaji se posune poprvé v kariéře do elitní stovky světového žebříčku, minimálně na 88. místo. Plíšková má i tak za sebou nejúspěšnější turnaj za poslední dva roky, když se poprvé od předloňského J&T Banka Prague Open probojovala na okruhu WTA do semifinále.  Kristýna Plíšková (101.) x Iga Swiateková (POL, 115.) 0:6, 1:6

A KDO NEMÁ DOST...

21:50

KREJČÍKOVÁ UDOLALA SEDMNÁCTILETOU AMERIČANKU: Byla to dřina, ale Barbora Krejčíková (156.) je v dalším finále. Na ITF turnaji s dotací 25 tisíc dolarů v americkém Pelhamu udolala sedmnáctiletou kvalifikantku Hailey Baptisteovou (335.) po více než dvou hodinách 3:6, 6:3 a 6:4. Třiadvacetiletá česká tenistka rozšířila svou vítěznou sérii na devět duelů. Minulý týden si připsala titul v Palm Harboru. – Barbora Krejčíková (156.) x Hailey Baptistová (335.) 6:3, 3:6, 4:6

Bouzková postoupila do finále čtyřhry
Dvě výhry, jedna porážka. Taková je dnešní bilance Marie Bouzkové na ITF turnaji v Istanbulu (60k). Česká tenistka a její nizozemská parťačka Rosalie Van der Hoeková porazily turecko-indonéskou dvojici Cengizová, Rompiesová 7:5 a 7:5. Česko-nizozemský pár nesrazilo ani osm dvojchyb. Poražené v obou setech podávaly na výhru.

Horáčková nasazenou dvojku nepřekvapila
Sedmá nasazená Gabriela Horáčková (-) na ITF turnaji v Tunisku končí v semifinále, když podlehla turnajové dvojce Marii Teminové (697.) za hodinu a 21 minut 2:6 a 3:6. Sedmadvacetiletá česká tenistka ve druhé sadě nevyužila vedení 3:2 s brejkem. Přesto zaznamenala svůj nejlepší výsledek od začátku loňského června, kdy v Srbsku získala svůj premiérový titul.

Samsung Open, Lugano (ženy, SUI, 250 000 USD, antuka)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (101.) – Iga Swiateková (POL, 115.) 0:6, 1:6

Istanbul Lale Cup (ženy, TUR, 60 000 USD, tvrdý povrch)
Čtvrtfinále dvouhry
Greet Minnenová (BEL, 211.) [7] – MARIE BOUZKOVÁ (117.) [2] 2:6, 1:6

Ankita Rainaová (IND, 203.) [6] – MARIE BOUZKOVÁ (117.) [2] 6:4, 7:6(9)

Čtvrtfinále čtyřhry
Cengizová (TUR), Rompiezová (INA) – Soyluová (TUR), ŠTEFKOVÁ 1:6, 6:4, 11:9

Semifinále čtyřhry
BOUZKOVÁ, Van der Hoeková (NED) – Cengizová, Rompiesová (TUR/INA) [3] 7:5, 7:5

Legacy Credit Union Women's $25,000 Pro Tennis Classic, Pelham (ženy, USA, 25 000 USD, antuka)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (156.) [7] – Hailey Baptisteová (USA, 335.) [Q] 3:6, 6:3, 6:4

Santa Margherita di Pula (muži, ITA, 25 000 USD, antuka)
2. kolo dvouhry
JAN ŠÁTRAL (380.) – Soupeř bude doplněn – odloženo na 14.4.
Furness (FRA), ŠÁTRAL – Balzerani (ITA), Kivatcev (RUS) – odloženo na 14.4.

Santa margherita di Pula (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (638.) – GABRIELA PANTŮČKOVÁ (819.) 1:1 – skreč G. Pantůčková
Stefania Rubiniová (ITA, 310.) – DENISA ALLERTOVÁ (343.) – odloženo na 14.4.

1st Shine Europe Super Series, Antalya (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
TOMÁŠ MACHÁČ – Christopher O'Connell (AUS, 608.) [5] 1:6, 3:6