Denní menu, 3.4.2019: Rosol proti patnáctiletému soupeři odvracel porážku. Veselý dvakrát nedopodával

Challenger v Alicante rozehráli ve středu další dva čeští tenisté. Lukáš Rosol po velkém boji splnil roli favorita proti patnáctiletému domácímu talentu Carlosu Gargiovi, se kterým musel otáčet nepříznivý vývoj zápasu.. Proti domácímu hráči naskočil i Jiří Veselý, který ale v obou setech nevyužil vedení a možnost dopodávat a překvapivě končí.

13:30

VESELÝ V ALICANTE PŘEKVAPIVĚ KONČÍ: Druhý nasazený Jiří Veselý (100.) nezvládl svůj úvodní zápas na challengeru v Alicante a s turnajem se loučí hned ve 2. kole. Nad síly českého tenisty byl domácí Mario Vilella Martinez (258.), který zvítězil po dvou hodinách hry 7:5, 7:6(5). Veselý se v obou setech dokázal dostat do vedení 5:4 s výhodou brejku, ale ani v jednom případě neudržel podání a nadějně rozehrané sady ztratil. – Mario Vilella Martinez (ESP, 258.) x Jiří Veselý (100.) 7:5, 7:6(5)

16:00

ROSOL ODVRÁTIL PORÁŽKU V ALICANTE: Lukáš Rosol (132.) sice byl před zápasem druhého kola v Alicante proti Španělovi Carlosu Alcarazovi Garfiovi (-) favoritem, ale s teprve patnáctiletým mladíčkem se na postup pořádně nadřel. Domácí talent porazil až po třísetovém klání 6:2, 4:6, 6:4. Po zvládnutém prvním setu, ve kterém od stavu 2:2 vyhrál čtyři gemy v řadě, naopak čtyři hry za sebou prohrál hned v úvodu setu druhého.

Se skóre 0:4 nakonec nic neudělal, podařilo se mu totiž získat zpět jen jedno podání. I v rozhodujícím setu začal hodně špatně a po ztrátě dvou podání prohrával 0:3. Pak sice vyhrál pět gemů v řadě, ale v devátém gemu nevyužil dva mečboly a servis opět prohrál. V desátém gemu ovšem zabral na returnu a přes dvě shody si vypracoval v pořadí třetí mečbol, který už využil. – Carlos Alcaraz Garfia (ESP, -) x Lukáš Rosol (132.) 2:6, 6:4, 4:6

17:30

KREJČÍKOVÁ PO MĚSÍCI STARTUJE V SINGLU:  Barbora Krejčíková (225.) se po měsíci, během kterého hrála debl na turnajích v Indian Wells a Miami, vrátila na kurt ve dvouhře a slaví úspěšný vstup do turnaje ITF v Palm Harbor. Česká tenistka ale musela zápas s kvalifikantkou Ingrid Neelovou (726.) otáčet. Po prohraném prvním setu ovšem začala dominovat a zvítězila 5:7, 6:2, 6:0. – Barbora Krejčíková (225.) x Ingrid Neelová (USA, 726.) 5:7, 6:2, 6:0

Ferrero Challenger Open, Alicante (muži, ESP, 46 600 EUR, antuka)
Mario Vilella Martinez (ESP, 258.) – JIŘÍ VESELÝ (100.) 7:5, 7:6(5)
Carlos Alcaraz Garfia (ESP, -) – LUKÁŠ ROSOL (132.) 2:6, 6:4, 4:6

Innisbrook Open, Palm Harbor (ženy, USA, 80 000 USD, antuka)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (225.) – Ingrid Neelová (USA, 726.) 5:7, 6:2, 6:0
Amanmuradová (UZB), Cabrerová (AUS) – Newbornová (USA), PULCHARTOVÁ 6:3, 6:4
Blakelyová, Kissellová (USA) – KILNAROVÁ, Osuigweová (USA) 5:7, 6:3, 10:8