Denní menu, 2.4.2019: Plíšková neobhájí loňské čtvrtfinále, Muchová vydřela postup

- Filip Lefenda, Jan Havlovic

Kristýně Plíškové nevyšel vstup do turnaje v americkém Charlestonu, když nestačila na ukrajinskou kvalifikantku Kozlovovou. Duel proti úspěšné kvalifikantce čekal také na Karolínu Muchovou, která vydřela postup do osmifinále. Adam Pavlásek druhou výhru na antuce v Alicante bohužel nepřidal, když nezvládl třísetovou bitvu proti domácímu Martínezovi.

17:30

PAVLÁSEK DOHRÁL V ALICANTE VE DRUHÉM KOLE: Adam Pavlásek se statečně rval o postup do osmifinále challengeru v Alicante, ale bohužel neuspěl. Čtyřiadvacetiletý tenista nestačil v úterním zápase druhého kola na domácího Pedra Portera Martineze, kterému podlehl po velkém boji po setech 5:7, 7:6(3) a 4:6. Duel narušil v průběhu rozhodujícího setu déšť, koncovka zápasu poté patřila španělskému tenistovi, který si zajistil místo v osmifinále. Adam Pavlásek (211.) x Pedro Martínez (ESP, 151.) 5:7, 7:6(3), 4:6

19:00

KR. PLÍŠKOVÁ NEOBHÁJÍ V CHARLESTONU LOŇSKÉ ČTVRTFINÁLE: Kristýna Plíšková končí na turnaji v Charlestonu již v prvním kole. Sedmadvacetiletá tenistka nestačila v úterním duelu na ukrajinskou kvalifikantku Katarynu Kozlovovou (99.), které podlehla za hodinu a půl hry po setech 5:7 a 4:6. České tenistce se nedařilo na servisu, když celkem pětkrát přišla o své podání a podruhé v kariéře s Kozlovovou prohrála. Plíšková tak na antukovém turnaji v Charlestonu neobhájí loňskou čtvrtfinálovou účast. Kateryna Kozlovová (UKR, 99.) x Kristýna Plíšková (93.) 7:5, 6:4

22:30

MUCHOVÁ VYDŘELA OSMIFINÁLE: Téměř dvě a půl hodiny trval souboj Karolíny Muchové (109.) s čínskou kvalifikantkou Ši-lin Sü (206.). Česká tenistka nevyužila ve druhém setu vedení 5:4 a zápas nedopodávala. Kvůli tomu musela jít nakonec do rozhodujícího setu, ve kterém ale soupeřku už do vedení nepustila a zvítězila po náročné bitvě 6:4, 5:7, 6:3. – Šilin Sü (CHN, 206.) x Karolína Muchová (109.) 4:6, 7:5, 3:6

Volvo Car Open, Charleston (ženy, USA, 823 000 USD, antuka)
Kateryna Kozlovová (UKR, 99.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (93.) 7:5, 6:4

Bencicová (SUI), KR. PLÍŠKOVÁ – Atawová (USA), Srebotniková (SLO) 2:6, 1:6
Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ – Larssonová (SWE), Tomljanovicová (AUS) 6:1, 2:6, 11:9

Abierto GNP Seguros, Monterrey (ženy, MEX, 250 000 USD, tvrdý povrch)
Šilin Sü (CHN, 206.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (109.) 4:6, 7:5, 3:6

Ferrero Challenger Open, Alicante (muži, ESP, 46 600 EUR, antuka)
ADAM PAVLÁSEK (211.) – Pedro Martínez (ESP, 151.) 5:7, 7:6(3), 4:6