Denní menu, 1.4.2019: Pavlásek zvládl vstup do challengeru v Alicante, Kolář ztratil téměř vyhraný zápas

Adam Pavlásek zahájil turnaj ve španělském Alicante výhrou nad domácím Davidem Perezem Sanzem, jemuž udělil dokonce v prvním setu kanára. Naopak Zdeněk Kolář, který byl dva gemy od postupu do druhého kola, ve Francii dohrál.

Pavlásek v Alicante zdolal domácího soupeře
Challenger v Alicante začal sice trochu se zpožděním kvůli dešti, to však Adamu Pavláskovi (211.) v úspěšném vstupu do turnaje nezamezilo. Český tenista v úvodním kole přehrál domácího Davida Pereze Sanze (517.), jenž se dostal do hlavní soutěže díky svému umístění na žebříčku ITF, po setech 6:0, 7:5.

Ve druhém kole na Pavláska čeká nasazený Španěl Pedro Martinez (151.).

Kolář ztratil vedení, po téměř třech hodinách padl
Zdeněk Kolář (220.) měl utkání s Rakušanem Lucasem Miedlerem (260.) rozehrán velmi dobře. Vedení 7:6, 4:1 ale udržet nedokázal a s francouzským challengerem v Sophii Antipolis se loučí po porážce 7:6(8), 4:6, 5:7.

Český tenista od získaného pátého gemu ve druhé sadě prohrál pět her v řadě, včetně dvou svých podání a ve třetím setu se už k brejku nedostal a nevyužil tři brejkboly. Miedler o svém vítězství rozhodl v jedenácté hře, kdy se prosadil na returnu a následně duel doservíroval.

Mouratoglou Open, Sophia Antipolis (muži, FRA, 69 280 EUR, antuka)
Lucas Miedler (AUT, 260.) – ZDENĚK KOLÁŘ (220.) 6:7(8), 6:4, 7:5

Ferrero Challenger Open, Alicante (muži, ESP, 46 600 EUR, antuka)
David Perez Sanz (ESP, 517.) – ADAM PAVLÁSEK (211.) 0:6, 5:7