Denní menu, 31.3.2019: Martincová finálové kolo kvalifikace nezvládla. Šafránek vyhrál po dvou letech turnaj

Americký Charleston, kde se hraje ženský turnaj na zelené antuce, čekalo v neděli finálové kolo kvalifikace. V něm se představila i Tereza Martincová, která však nestačila na Australanku Destanee Aiavaovou, s níž prohrála ve dvou setech. Václav Šafránek na turnaji ITF v Antalyi vybojoval svůj první titul od dubna 2017, kdy zvítězil v Itálii.

Martincová uhrála jen čtyři gemy
Tereza Martincová (150.) sice úspěšně prošla přes první kolo kvalifikace v mexickém Monterrey, ale na kvalitní výkon ze soboty navázat nedokázala. V utkání s Australankou Destanee Aiavaovou (202.) prohrála za pouhých 68 minut 3:6, 1:6 a hlavní soutěž si, pokud se nestane lucky loserem, nezahraje.

Její porážka byla o to bolestivější, že si prohrála hned pětkrát podání, z toho hned čtyřikrát v řadě a od sedmé hry prvního setu si servis neudržela.

Čtyřiadvacetiletá Češka byla vyřazena ve finálovém kole kvalifikace potřetí v řadě a už počtvrté v této sezoně.

Šafránek vybojoval po dvou letech titul
Naposledy se Václav Šafránek (326.) radoval z titulu na turnaji futures v Itálii v dubnu 2017. Od té doby marně čekal i jen na finálovou účast. To se změnilo v turecké Antalyi, kde se mu podařilo proklouznout až do finále a v něm porazit Němce Marvina Netuschila (431.) po setech 4:6, 6:1, 6:2.

Čtyřiadvacetiletý Čech vybojoval na okruhu ITF svůj už jedenáctý titul ve dvouhře.

Volvo Car Open, Charleston (ženy, USA, 823 000 USD, antuka)
TEREZA MARTINCOVÁ (150.) – Destanee Aiavaová (AUS, 202.) 3:6, 1:6

Tennis Organisation Cup, Antalya (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (326.) – Marvin Netuschil (431.) 4:6, 6:1, 6:2