Denní menu, 21.3.2019: Kvitová s Muchovou hladce postupují. Pavlásek se do čtvrtfinále opět nepodívá

- Marek Bartošík, Jan Vojkůvka

Na ženském klání kategorie Premier Mandatory v Miami se podařilo Petře Kvitové a Karolíně Muchové ve dvouhře ve dvouhře vybojovat postupy do dalších kol. Naopak Kristýna Plíšková nevyužila pozici štastné poražené.

11:50

PAVLÁSEK SI ČTVRTFINÁLE NEZAHRAJE: Na své první čtvrtfinále od loňského června si bude muset Adam Pavlásek (222.) ještě počkat. Čtyřiadvacetiletý český tenista podlehl v osmifinále halového challengeru v Lille Sebastianu Ofnerovi (184.) 3:6 a 2:6. Rakušanovi stačilo na výhru 62 minut, využil však až devátý mečbol. Pavlásek se v žebříčku posune přibližně na 210. místo. – Adam Pavlásek (222.) x Sebastian Ofner (AUT, 184.) 3:6, 2:6

21:00

KVITOVÁ PROTI SAKKARIOVÉ NEZAVÁHALA:  Petra Kvitová (2.) na turnaji v Miami potvrdila roli favoritky a postoupila do 3. kola. V utkání s Řekyní Marií Sakkariovou zvítězila za 70 minut hry 6:1, 6:4. V prvním setu jasně dominovala a drobné komplikace připustila až na začátku druhého setu. Ze stavu 0:2 však rychle otočila skóre na 4:2 a utkání následně doservírovala. – Petra Kvitová (2.) x Maria Sakkariová (GRE, 49.) 6:1, 6:4

22:00

MUCHOVÁ VYUŽILA PŘÍZNIVÉHO LOSU:  Úspěšný vstup do hlavní soutěže v Miami má i Karolína Muchová (113.). Po úspěšně zvládnuté kvalifikace se česká hráčka vypořádala v duelu kvalifikantek s Japonkou Nao Hibinovou (119.), kterou porazila za 75 minut dvakrát 6:3 a vyhrála svůj první zápas na turnaji WTA Premier Mandatory, což je po grandslamech druhá nejvyšší kategorie na okruhu WTA. Ve druhém kole se střetne se světovou čtyřkou Angelique Kerberovou. – Karolína Muchová (113.) x Nao Hibinová (JPN, 119.) 6:3, 6:3

Plíšková pozici šťastné poražené nevyužila
Kristýna Plíšková nevyužila pozici šťastné poražené z kvalifikace a v Miami skončila v prvním kole dvouhry. Plíšková do utkání proti Ons Jabeurové vstoupila výborně a zásluhou velkého množství nevynucených chyb soupeřky vyhrála úvodní set 6:2. Jabeurová se však zvedla, do hry začala zařazovat velké množství dropšotů, svůj tenis zpřesnila a následující dvě sady Češka nezvládla, když je prohrála 3:6, 4:6.

Hindová s Přádovou končí ve čtvrtfinále
Česká dvojice Denisa Hindová, Martina Přádová prohrála ve čtvrtfinále turnaje v egyptském Šarm aš-Šajch s druhým nasazeným párem Malmqvistová, Silichová za necelou hodinu 1:6 a 2:6. Češky vyhrály jen jednu z osmi her při svém podání, dohromady zaznamenaly osm dvojchyb.

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 9 035 428 USD, tvrdý povrch)
Ons Jabeurová (TUN, 58.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (94.) 2:6, 6:3, 6:4
KAROLÍNA MUCHOVÁ (113.) – Nao Hibinová (JPN, 119.) 6:3, 6:3
PETRA KVITOVÁ (2.) – Maria Sakkariová (GRE, 49.) 6:1, 6:4

Bencicová (SUI), Kasatkinová (RUS) – PESCHKEOVÁ, Melicharová (USA) 4:6, 6:4, 10:8

Play in Challenger Lille (muži, FRA, 46 600 EUR, tvrdý povrch – hala)
ADAM PAVLÁSEK (222.)  Sebastian Ofner (AUT, 184.) 3:6, 2:6

Soho Square Egypt, Šarm Aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
HINDOVÁ, PŘÁDOVÁ – Malmqvistová (SWE), Silichová (RUS) 1:6, 2:6