Denní menu, 20.3.2019: Dvě česká derby v Miami, Berdych musel odstoupit

V Miami se v rámci středečního programu představí hned sedm českých tenistů! tři z nich už mají svá utkání za sebou, z postupu do hlavní části se raduje jen Karolína Muchová, která v českém derby porazila Marii Bouzkovou. Ryze český souboj byl k vidění i v rámci prvního kola – Markéta Vondroušová porazila Barboru Strýcovou.Své utkání vyhrála Kateřina Siniaková, Tomáš Berdych naopak kvůli bolavým zádům do zápasu ani nenastoupil.

16:30

MUCHOVÁ OVLÁDLA ČESKÉ DERBY PROTI BOUZKOVÉ: Karolína Muchová se raduje z postupu do hlavní části turnaje v Miami. Poslední soupeřkou, kterou Muchová v kvalifikaci vyřadila, byla její krajanka Marie Bouzková. Do zápasu lépe vstoupila Bouzková, která vedla 3:1, ale od té doby si vedla lépe Muchová, která první sadu otočila. Ve druhém setu Muchová přišla o servis jen jednou, zatímco Bouzková hned třikrát. – Marie Bouzková (116.) x Karolína Muchová (113.) 4:6, 3:6

19:30

VONDROUŠOVÁ HLADCE ZDOLALA STRÝCOVOU: Druhé české derby na turnaji v Miami ovládla Markéta Vondroušová, která porazila Barboru Strýcovou po setech 6:3 a 6:2. První set byl vyrovnaný, rozhodl ho jediný brejk Vondroušové ve čtvrté hře. Ve druhé sadě byly k vidění hned čtyři brejky, tři z nich získala mladší z obou Češek Vondroušová. – Markéta Vondroušová (59.) x Barbora Strýcová (47.) 6:3, 6:2

20:00

BERDYCH MUSEL KVŮLI ZÁDŮM MIAMI ODPÍSKAT: Tomáš Berdych měl nastoupit do utkání prvního kola v Miami proti Australanovi Bernardu Tomicovi, na tento zápas ale nakoenc nedošlo, Berdycha totiž zradila záda, kvůli kterým byl nucen z turnaje odstoupit.

Siniaková v Miami hladce postoupila
Kateřina Siniaková se raduje z hladkého postupu do druhého kola na turnaji v Miami, když porazila 6:3, 6:1 Číňanku Saj-saj Čeng. Česká tenistka vyhrála prvních pět gemů zápasu a jedinou drobnou komplikací bylo, když si za stavu 5:2 ztratila podání. Nenechala se ale rozhodit a set na druhý pokus doservírovala. Druhý set už ovládla bez zaváhání.

Kr. Plíšková do hlavní části pavouka nepronikla
Kristýna Plíšková si hlavní soutěž na turnaji v Miami nezahraje, v posledním kole kvalifikace prohrála s Yaninou Wickmayerovou po setech dvakrát 3:6. Česká tenistka sice začala zápas brejkem, ale od té doby už podání soupeřky ani jednou neprolomila, když neproměnila devět brejkbolů, naopak si ho v každém setu dvakrát prohrála.

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 9 035 428 USD, tvrdý povrch)
Saj-saj Čeng (CHN, 39.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (42.) 3:6, 1:6
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (59.) – BARBORA STRÝCOVÁ (47.) 6:3, 6:2

MARIE BOUZKOVÁ (116.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (113.) 3:6, 4:6
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (94.) – Yanina Wickmayerová (BEL, 141.) 3:6, 3:6

Miami Open presented by Itaú (muži, USA, 9 314 875 USD, tvrdý povrch)