Denní menu, 18.3.2019: Muchová zlomila odpor soupeřky v tiebreaku, Bouzková pokořila favoritku

Hned čtyři čeští tenisté rozehráli v pondělí kvalifikaci turnaje v Miami. Lukáš Rosol v souboji s bývalou světovou pětkou – Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou – padl ve dvou setech. To v ženské části turnaji Češky úřadovaly a postup do finále kvalifikace vybojovaly všechny tři tenistky.

21:30

MUCHOVÁ ZLOMILA ODPOR SOUPEŘKY V TIEBREAKU:  Karolína Muchová (113.) zvládla vstup do kvalifikace v Miami a vybojovala postup do finálového kola. Se svou soupeřkou Vitalií Djatčenkovou (106.) z Ruska se v prvním setu trápila, hned třikrát prohrávala se ztrátou brejku a dokonce čelila nepříznivému stavu 3:5. V deváté hře se jí ale povedl třetí rebrejk v řadě a další ztrátu podání už v utkání nepřipustila. Úvodní set dovedla do tiebreaku, ve kterém vyhrála 8:6 po dramatické koncovce a zlomila tím odpor soupeřky. Muchová nad Djatčenkovou vyhrála 7:6(6), 6:1. – Karolína Muchová (113.) x Vitalija Diatčenková (RUS, 106.) 7:6(6), 6:1

20:50

ROSOL NA BÝVALOU SVĚTOVOU PĚTKU NESTAČIL:   Jo-Wilfried Tsonga (118.) byl v kvalifikaci ATP Masters 1000 nad síly Lukáše Rosola (133.). Český tenista v souboji s francouzským favoritem držel krok pouze v prvním setu, kdy se mu povedl rebrejk ve třetí hře, avšak od stavu 3:3 prohrál šest gemů v řadě. Z nepříznivého vývoje skóre mu nepomohl ani další rebrejk ve čtvrtém gemu druhého setu, kdy snížil na 1:3. Manko dalšího podání už dohnat nedokázal a prohrál 3:6, 4:6. – Lukáš Rosol (133.) x Jo-Wilfried Tsonga (FRA, 118.) 3:6, 4:6

21:00

ROZJETÁ BOUZKOVÁ PŘEHRÁLA KVALIFIKAČNÍ ŠESTKU: Dobrou formu z mexické Guadalajary si do Miami přivezla Marie Bouzková (116.). V kvalifikaci na turnaj WTA Premier Mandatory dokázala přehrát ve dvou setech favorizovanou Britku Katie Boulterovou (84.) 6:4, 6:2. V prvním setu sice česká hráčka ztratila podání v pátém gemu, ale hned v další hře dokázala po dlouhém dramatu s 10 shodami získat servis zpátky. Ve zbytku úvodního dějství byla lepší hráčkou, stejně jako v setu druhém, ve kterém od stavu 3:2 vyhrála tři gemy v řadě. – Katie Boulterová (GBR, 84.) x Marie Bouzková (116.) 4:6, 2:6

Plíšková zdolala Bogdanovou po obratu
Finále kvalifikace si v Miami zahraje také Kristýna Plíšková (94.). V souboji s Rumunkou Anou Bogdanovou (107.) sice prohrávala ve třetím setu 1:3, ale okamžitým rebrejkem se vrátila do zápasu a v dalším průběhu hry už nečelila ani jednomu brejkbolu, naopak o vítězství rozhodla brejkem v jedenáctém gemu. Česká tenistka postup vybojovala za 128 minut po setech 6:4, 1:6, 7:5.

Pavlásek zvládl náročný duel v Lille
Adam Pavlásek (222.) vybojoval na challengeru ve francouzském Lille postup do druhého kola. Český tenista zdolal domácí divokou kartu Kennyho De Scheppera (280.) po téměř dvouhodinové bitvě 7:6(6), 2:6, 6:1.

Miami Open presentedy by Itau (ženy, USA, 9 035 428 USD, tvrdý povrch)
KAROLÍNA MUCHOVÁ (113.) – Vitalija Diatčenková (RUS, 106.) 7:6(6), 6:1
Katie Boulterová (GBR, 84.) [6] – MARIE BOUZKOVÁ (116.) 4:6, 2:6
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (94.) – Ana Bogdanová (ROU, 107.) 6:4, 1:6, 7:5

Miami Open presented by Itau (muži, USA, 9 035428 USD, tvrdý povrch)
LUKÁŠ ROSOL (133.) – Jo-Wilfried Tsonga (FRA, 118.) 3:6, 4:6