Denní menu, 16.3.2019: Bouzková i Voráčová vybojovaly finále. Krejčíková se Siniakovou titul nezískaly

- Marek Bartošík

Českým tenistkám se na mexickém turnaj WTA 125k Series v Guadalajaře daří skvěle. Do finále dvouhry se podívá Marie Bouzková, ve finále čtyřhry jí bude sekundovat Renata Voráčová. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniaková podruhé v řadě neuspěly ve finále a z Indian Wells si titul neodvezou.

03:00

VORÁČOVÁ JE LETOS POČTVRTÉ VE FINÁLE: Stejně jako v Irapuatu i v Guadalajaře čeká Renatu Voráčovou bitva o deblový titul. Společně se Švédkou Corneliou Listerovou porazily americko-mexickou dvojici Caková, Zarazuaová 6:7(3), 6:2 a 10:8. Ve finále je čeká americko-maďarský pár Sanchezová, Stollárová. Pětatřicetiletá Voráčová se čtyřiadvacetiletou Listerovou letos na konci ledna získaly společný titul z francouzského ITF turnaje. – Caková (USA), Zarazuaová (MEX) x Listerová (SWE), VORÁČOVÁ 7:6(3), 2:6, 8:10

05:00

BOUZKOVÁ MÁ NA DOSAH NEJCENNĚJŠÍ TITUL: Dvacetiletá Marie Bouzková (130.) na turnaji kategorie WTA 125k v mexické Guadalajaře pokračuje ve skvělých výkonech. V semifinále porazila Fionu Ferrovou (116.) za dvě a čtvrt hodiny 6:3, 6:7(4) a 6:0. O svůj nejcennější titul si Češka zahraje proti Veronice Kuděrmetovové (100.), která ve čtvrtfinále vyřadila Kristýnu Plíškovou. – Marie Bouzková (130.) x Fiona Ferrová (FRA, 116.) 6:3, 6:7(4), 6:0

23:10

KREJČÍKOVÁ SE SINIAKOVOU TŘETÍ TITUL NEVYBOJOVALY: Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou si v sobotu zahrály v Indian Wells v šestém společném finále na okruhu WTA. Aktuálně nejlepší pár světa však na v pořadí třetí společný turnajový vavřín nedosáhl. České tenistky nestačily ve finálovém klání na dvojici Mertensová, Sabalenková, které podlehly za 63 minut po setech 3:6 a 2:6. Krejčíková se Siniakovou prohrály v souboji o titul podruhé v řadě, naposledy na prestižním Turnaji mistryň v závěru loňské sezony. – KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ x Mertensová (BEL), Sabalenková (BLR) 3:6, 2:6

Pantůčková zvládla dohrávku
Dvacetiletá Magdaléna Pantůčková (640.) porazila ve čtvrtfinále turnaje v turecké Antalyi Charlottu Roemerovou (-) 2:6, 7:6(4) a 6:2. Duel byl včera za stavu 6:3 v tiebreaku druhého setu přerušen kvůli dešti. Dohrávku zvládla česká tenistka bez větších problémů. Ještě dnes absolvuje semifinálový duel.

I přes dobrý začátek Pantůčková v semifinále padla
Šestá nasazená turnaje v Antalyi s dotací 15 000 dolarů Magdaléna Pantůčková prohrála semifinále s Ukrajinkou Marinou Černýšovovou. Česká teniska přitom do druhého utkání během jednoho dne vkročila dobře a získala úvodní set v tiebreaku. Následující sady ale patřily protivnici, která je vybojovala v poměru 6:4 a 6:2.

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 9 035 428 USD, tvrdý povrch)
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Mertensová (BEL), Sabalenková (BLR) 3:6, 2:6

Abierto Zapopan, Guadalajara (ženy, MEX, 125 000 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (130.) – Fiona Ferrová (FRA, 116.) 6:3, 6:7(4), 6:0

Caková (USA), Zarazuaová (MEX) – Listerová (SWE), VORÁČOVÁ 7:6(3), 2:6, 8:10

Tennis Organisation Cup, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (640.) [6] – Charlotte Roemerová (ECU) 2:6, 7:6(4), 6:2

Marina Černýšovová (UKR, 571.) [4] – MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (640.) [6] 6:7(1), 6:4, 6:2

Tennis Organisation Cup, Antalya (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
PAROULEK, Prihodko (UKR) – Meligeni (BRA), Torebko (GER) [2] přesunuto na neděli