Denní menu, 9.3.2019: Plíšková zvládla obrat, Kvitová nedoservírovala proti Williamsové

- Jan Havlovic, Jan Vojkůvka

Sobotní program v Indian Wells přinesl i vstup dvou českých hvězd do turnaje. Zatímco Karolína Plíšková zvítězila po obratu nad Misaki Dojovou, Petra Kvitová doplatila na krutý los a ve třech setech padla s Venus Williamsovou.

23:00

PLÍŠKOVÁ ZVLÁDLA OBRAT PROTI KVALIFIKANTCE:  Karolína Plíšková (5.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje v Indian Wells. Česká tenistka sice prohrála první set s Japonkou Misaki Dojovou (121.) v tiebreaku, ale v dalších dvou sadách předvedla suverénní výkon a po výhře 6:7(4), 6:1, 6:1 postoupila do 3. kole. V něm si zahraje s další kvalifikantkou Ysaline Bonaventurovou (144.). – Misaki Dojová (JPN, 121.) x Karolína Plíšková (5.) 7:6(4), 1:6, 1:6

23:00

KVITOVÁ NEUDRŽELA VEDENÍ A KONČÍ:  Pro Petru Kvitovou (3.) končí letošní ročník Indian Wells už ve 2. kole. Česká tenistka trochu doplatila na krutý los, který jí nadělil Američanku Venus Williamsovou (36.). Zápas však měla pevně ve svých rukách a vedla už 6:4, 3:0 s výhodou dvou brejků. Náskok ve druhém setu neudržela a nedokázala dopodávat ani vedení 4:3 v setu třetím. Po prohře 6:4, 5:7, 4:6 se s turnajem loučí. – Petra Kvitová (3.) x Venus Williamsová (USA, 36.) 6:4, 5:7, 4:6

4:00

VORÁČOVÁ V MEXIKU DRUHÝ TITUL V SEZONĚ NEZÍSKALA: Renata Voráčová v páru s Paraguaykou Veronicou Cepedeovou Roygovou titul v mexickém Iraputau nezískala. Česká deblistka prohrála na 75 minut po třísetovém duelu novozélandsko-australské dvojici Paige Houriganová, Astra Sharmaová 1:6, 6:4, 10:12. – Houriganová, Sharmová (obě AUS) x Cepedeová Roygová (PAR), Voráčová 6:1, 4:6, 12:10

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 9 035 428 USD, tvrdý povrch)
Misaki Dojová (JPN, 121.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (5.) [5] 7:6(4), 1:6, 1:6
PETRA KVITOVÁ (3.) [3] – Venus Williamsová (USA, 36.) 6:4, 5:7, 4:6

Club de Golf Santa Margarita, Irapuato (ženy, MEX, 25 000 USD + H, tvrdý povrch)