Denní menu, 8.3.2019: Strýcová světovou dvojku neporazila, Berdych vyrovnaný duel nezvládl

Markéta Vondroušová se probojovala podruhé v řadě do třetího kola turnaje v Indian Wells! Devatenáctiletá Češka si vyšlápla na světovou čtrnáctku Rusku Kasatkinovou. Tomáš Berdych naopak neuspěl, když podlehl Feliciano Lopezovi ve dvou tiebreacích. Barbora Strýcová se utkala se světovou dvojku Rumunkou Simonou Halepovou, favoritku se jí ovšem překvapit nepovedlo.

20:00

VONDROUŠOVÁ DOMINOVALA:  Bravurním výkonem se ve druhém kole turnaje WTA Premier Mandatory prezentovala Markéta Vondroušová. Česká tenistka v souboji se světovou čtrnáctkou Darjou Kasatkinovou dominovala a postup do 3. kola vybojovala za pouhých 72 minut. Svou soupeřku deklasovala 6:2, 6:1.

Utkání se podrobně věnujeme v samostatném článku. – Darja Kasatkinová (RUS, 14.) x Markéta Vondroušová (61.) 2:6, 1:6

20:10

BERDYCH KONČÍ V INDIAN WELLS VE DRUHÉM KOLE: Tomáš Berdych potvrdil, že tisícovka v Indian Wells nepatří mezi jeho oblíbené turnaje. Česká tenisová jednička vypadla již popáté v kariéře ve druhém kole tohoto kvalitního podniku. Berdych nestačil v pátečním vyrovnaném duelu na Španěla Feliciana Lopeze, kterému podlehl po dvou hodinách hry ve dvou tiebreacích – 6:7(3) a 6:7(2). Utkání nenabídlo jediný brejk, v obou tiebreacích byl šťastnější španělský tenista, který dokázal porazit Berdycha již počtvrté v řadě a navýšil vzájemnou bilanci na devět výher a šest porážek ve prospěch Lopeze. Španěla čeká ve třetím kole souboj s Rusem Chačanovem. – Tomáš Berdych (81.) x Feliciano Lopez (78.) 6:7(3), 6:7(2)

0:00

STRÝCOVÁ PROTI BÝVALÉ SVĚTOVÉ JEDNIČCE NEUSPĚLA: I pátý vzájemný zápas se Simonou Halepovou (2.) Barbora Strýcová (50.) prohrála. Česká tenistka Rumunce podlehla ve 2. kole v Indian Wells 2:6, 4:6. V utkání bylo k vidění celkem devět ztracených podání, zatímco Halepová o podání přišla třikrát, Strýcová hned šestkrát. Druhý set byl až do své koncovky vyrovnaný, jenže v desáté hře si Strýcová neudržela znovu servis a Halepová na returnu druhým mečbolem zápas ukončila. – Barbora Strýcová (50.) x Simona Halepová (ROU, 2.) 2:6, 4:6

Hradecká se do osmifinále nepodívá
Lucie Hradecká končí v Indian Wells v prvním kole čtyřhry. Třiatřicetiletá tenistka hrála v Kalifornii poprvé s Němkou Grönefeldovou, avšak společná premiéra nebyla příliš povedená. Česko-německý pár nestačil v pátečním duelu prvního kola na dvojici Jakupovicová, Chromačevová, když prohrál za 68 minut po setech 6:2, 6:4. Slovinsko-ruská dvojce vyzve v osmifinále další českou tenistku Barboru Strýcovou s parťačkou Sie.

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 9 035 428 USD, tvrdý povrch)
Darja Kasatkinová (RUS, 14.) – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (61.) 2:6, 1:6
BARBORA STRÝCOVÁ (50.) – Simona Halepová (ROU, 2.) 2:6, 4:6
Grönefeldová (GER), HRADECKÁ – Jakupovičová (SLO), Chromačevová (RUS) 2:6, 4:6

BNP Paribas Open, Indian Wells (muži, USA, 9 035 428 USD, tvrdý povrch)
TOMÁŠ BERDYCH (81.) – Feliciano Lopez (ESP, 78.) 6:7(3), 6:7(2)